Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Život na 4 kolech - cesta ke splněnému snu / Roman a Káťa

Život na 4 kolech - cesta ke splněnému snu / Roman a Káťa

Zdeňka Šandová

Vloženo: 6. října 2022 v 16:18

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 127×

Roman, Káťa a Keisy. Dobrodruzi, kteří neváhali a rozhodli se vyměnit své životní jistoty za život na 4 kolech.Ze staré dodávky si postavili za necelý měsíc plnohodnotný dům, do kterého se natrvalo nastěhovali a vyrazili poznávat svět. První část jejich cesty vedla do Skandinávie, a následně procestovali...

Wolfe, Leslie - Mrtvé od Tichého jezera

Wolfe, Leslie - Mrtvé od Tichého jezera

Zdeňka Šandová

Vloženo: 5. ledna v 8:22

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 55×

Idylický výlet se stává bojem o přežití pro matku a dceru, které netuší, že se v lesích u jezera ocitly na území sériového vraha...Matka s dcerkou vyrazí na vysněný výlet k jezeru. Jen ony dvě, nádherné místo a podzimní barvy všude kolem. Netuší, že se ocitly na území zvráceného vraha. Když Alison a malá Hazel zmizí, behaviorální specialistka doktorka Kay Sharpová si přísahá, že je vypátrá živé. Jenže se najde mrtvola ženy, kterou kdosi pohřbil hrůzným rituálním způsobem s peřím ve vlasech, a Kay má neblahé tušení, že matku s dívenkou čeká stejný osud. Místní obyvatelé se bojí, že jsou další na řadě, a šeptají si o prastarých pohřebištích, zatímco Kay Sharpová zjišťuje, že ji někdo sleduje. Dostává se příliš blízko k nejzvrácenějšímu vrahovi celé své kariéry, nebo ji dohání vlastní minulost?

Vondruška, Vlastimil - Lucemburská epopej

Vondruška, Vlastimil - Lucemburská epopej

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. ledna v 14:35

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 56×

První kniha historické série, věnované lucemburské epoše českých dějin, se soustředí na příběh "krále cizince" Jana Lucemburského.Románová freska začíná nástupem Jana Lucemburského na český trůn a končí smrtí jeho syna římského císaře a českého krále Karla IV. Je to jedno z nejslavnějších období našich dějin, kdy byla Praha centrem římské říše, ale aspirovala i na to, aby se stala „druhým Římem“ křesťanstva. Složitý zápas obou panovníků o vládu doma i v zahraničí se prolíná se snahou severočeské a jihočeské šlechty upevnit otřesené postavení českých zemí a chránit stavovské výsady šlechty. Třetí rovinou románového děje je život prostého lidu očima měšťanského rodu Rotlevů. V epopeji se střídají mocenské intriky a válečné scény s běžnými denními starostmi románových hrdinů, a to vše v barvitém obraze života vrcholného středověku.

Šardická, Kateřina - Technické památky českých zemí

Šardická, Kateřina - Technické památky českých zemí

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. února v 9:13

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Zobrazeno: 32×

Česká republika má stovky technických skvostů, pyšní se mnoha prvenstvími, a dokonce několika světovými raritami. V tomto průvodci, který vychází ze stejnojmenného cestopisného cyklu České televize s Tomášem Hanákem, najdete technické památky spojené s každodenní činností (dopravní, důlní a vodní stavby, továrny, mlýny, elektrárny, mosty, železnice, rozhledny) a nahlédnete pod pokličku starých řemesel.

Sten, Viveca - Ve špatné společnosti

Sten, Viveca - Ve špatné společnosti

Zdeňka Šandová

Vloženo: 5. ledna v 8:20

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 57×

román z krimisérie s vyšetřovatelem Thomasem Andreassonem a právničkou Norou Lindeovou.Mladá matka Mina žije v neustálém strachu. Už řadu let ji týrá její manžel Andreis, kterého si před lety vzala z velké lásky. Po čase se ale jeho chování začalo měnit. Andreis je poznamenám válečnými událostmi v Bosně, odkud jako malý chlapec spolu s matkou a mladším bratrem za otřesných okolností uprchl. Je neobyčejně schopný a podnikavý, ale k prosazení svých cílů a získání bohatství se neštítí použít jakýchkoliv prostředků. Po posledním brutálním napadení se ho Mina i s jejich malým dítětem rozhodne opustit a před soudem svědčit proti němu. S pomocí policie a státní zástupkyně se pak ukrývá na neznámém místě. Jenže neexistuje žádný úkryt před mužem tak mocným a nemilosrdným, jako je Andreis.

Stehn, Malin - Šťastný nový rok

Stehn, Malin - Šťastný nový rok

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. března v 8:28

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 11×

Severský thriller o pohřešované dívce, která se záhadně ztratí při bujarých oslavách jedné silvestrovské noci, takže přání šťastného nového roku dostává rázem temné a nepředvídatelné obrysy.Je Silvestr. Nejlepší noc v roce. Zatímco staří přátelé Wiksellovi a Anderssonovi pozvedají skleničky k přípitku, jejich dospívající děti pořádají na druhém konci města vlastní večírek. Konečně se můžou odvázat. Druhý den ráno však všechny zasáhne zpráva o zmizení teprve sedmnáctileté Jennifer Wiksellové. Hodiny utíkají. Do případu je zapojena i policie. Nikdo neví, komu věřit. Tyhle dvě rodiny toho mají hodně co skrývat. Co když ale odpověď na dívčino zmizení není zas až tak daleko od jejího domova?

Sparks, Nicholas - Milý Johne

Sparks, Nicholas - Milý Johne

Zdeňka Šandová

Vloženo: 10. března v 7:49

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 16×

Psychologický román o osudové lásce dvou mladých lidí se odehrává v USA na počátku 21. století.Romantický příběh lásky amerického vojáka a mladé středoškolačky. John Tyree se stane vojákem, aniž by věděl, co všechno to obnáší. O týdenní dovolence se osudově zamiluje do Savannah, křehké a laskavé dívky. Jejich city ale podrobí tvrdé zkoušce 11. září, protože John musí do války. Dokáže láska překonat stesk a odloučení, ale i hlubší rozpory mezi milenci?

Rijn, Elle van - Židovské jesle

Rijn, Elle van - Židovské jesle

Zdeňka Šandová

Vloženo: 5. ledna v 8:18

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 63×

Dojemný a zároveň děsivý příběh inspirovaný skutečnými událostmi odhaluje promyšlený systém záchrany dětí a současně popisuje hrůznou mašinerii Třetí říše. Píše se rok 1941. Do židovských jeslí v Amsterdamu nastupuje mladá pečovatelka Betty Oudkerková. Zdánlivě poklidný chod jeslí i Bettyin osobní život čím dál víc narušují restrikce namířené proti Židům. Vše nabere hrozivý spád, když se divadlo naproti jeslím změní v deportační centrum pro nizozemské Židy. Padne rozhodnutí, že jesle budou sloužit jako pobočka divadla. Vychovatelky se od nynějška budou starat o dětí čekající na transport do koncentračního tábora. Betty si záhy začne všímat, že z jeslí občas některé dítě zmizí. Po čase ji ředitelka Henriëtte Pimentelová a správce divadla Walter Süskind zasvětí do procesu jejich pašování. Betty se tak následně za pomoci několika dalších ošetřovatelek a mladíků pracujících pro Židovskou radu podaří dostat do bezpečí zhruba šest set svěřenců.

Poncarová, Jana - Herečka

Poncarová, Jana - Herečka

Zdeňka Šandová

Vloženo: 5. prosince 2022 v 9:04

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 77×

Román inspirovaný životem a smrtí prvorepublikové herečky Jarmily Horákové.První světová válka skončila a duch divokých 20. let posedl srdce všech svobodomyslných umělců. Patřila mezi ně i herečka Jarmila Horáková. Za oponou jejího talentu se však skrývala vážná nemoc, která oslnivou kariéru přerušila v zárodku. O dvě desetiletí později objevuje Jarmilin příběh také herečka a spisovatelka Olga. V období protektorátu se pro ni výjimečný osud stává nejen inspirací, ale i mostem ke svobodě, který vede daleko za hranice ponuré reality.

Pogodová, Sandra - Hoď se do pogody

Pogodová, Sandra - Hoď se do pogody

Zdeňka Šandová

Vloženo: 6. října 2022 v 16:16

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 128×

Soubor povídek ze života, které střídavě píší otec a dcera. Většina lidí má tátu, ale já mám tatu. Můj tata je, jak to jen hezky říct... přírodní úkaz, lokální baron Prášil. Na jeho obhajobu uvádím, že za to nemůže. Naše rodina Pogodů je totiž hodně bizarní seskupení bláznů a toto není ani tak kniha, jako dokořán otevřené okno do našeho obýváku. Vítejte! Doporučuji odskočit si, pak se posadit, slabší nátury se prosím přikurtují, a můžeme začít. Přísaháme s tatou, že všechny příběhy, které zde vyprávíme se opravdu staly. To je na tom to nejlepší!

Neužil, František - Ohnivá jeseň

Neužil, František - Ohnivá jeseň

Zdeňka Šandová

Vloženo: 6. října 2022 v 16:09

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 128×

Románový životopis královny Kunhuty, manželky Přemysla Otakara II. Kunhuta, druhá manželka Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého, byla ženou ctižádostivou, panovačnou a vášnivou. V českých dějinách zanechala nesmazatelnou stopu, mimo jiné i svým vztahem s druhým hlavním hrdinou tohoto klasického románu Závišem z Falkenštejna, udatným rytířem, intrikánem i schopným státníkem, který se dokonce krátce před Kunhutinou smrtí stal jejím manželem. Kniha pojednává o jejich osudech v neklidné době po smrti krále Přemysla, kdy se Rudolf Habsburský, Braniboři v Čechách i královský levoboček Mikuláš snaží uplatňovat své mocenské nároky.

Meyerson, Amy - Helenin diamant

Meyerson, Amy - Helenin diamant

Zdeňka Šandová

Vloženo: 10. října 2022 v 13:44

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 127×

Teprve po smrti babičky Helen se její dospělá vnoučata dozvídají pravdu o jejím pozoruhodném životě. Millerovi mají k dokonalé rodince daleko. Odcizené sourozence Beck, Ashley a Jakea svede dohromady až smrt jejich výstřední babičky Helen a neuvěřitelné dědictví z její pozůstalosti - 137karátový Florentský diamant, který se před stoletím ztratil z Rakouského císařství. Zatímco Millerovi hledají odpověď na otázku, jak se jeden z nejhledanějších diamantů světa dostal do Heleniny ložnice, odhalují pravdu tragičtější, než si kdy dokázali představit, pravdu, která jejich rodinu navždy změní.

Martin-Lugand, Agnes - Hotel pod šťastnou hvězdou

Martin-Lugand, Agnes - Hotel pod šťastnou hvězdou

Zdeňka Šandová

Vloženo: 10. října 2022 v 13:43

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 135×

Kam až musíme dojít, abychom objevili domov? Tuto otázku si klade hrdinka romantického příběhu, jejímž domovem byl vždy luxusní provensálský hotel. Mladá tulačka Hermine našla jako pokojská v Provence nejen práci, ale i náhradní rodinu. O dvacet let později je majestátní hotel jejím domovem, kde vychovává dvě děti, které má ve střídavé péči. Stárnoucí majitelé ji však nemohou chránit věčně. Hermine se musí postavit na vlastní nohy a vypořádat se s city, které v ní vzbuzuje jejich syn Ivan. Ten má po návratu ze Singapuru převzít rodinný podnik, k němuž v minulosti ztratil pouto.

Manáková, Mirka - V pasti Araba

Manáková, Mirka - V pasti Araba

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. listopadu 2022 v 8:21

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 106×

Milostná romance z arabského prostředí. Otrokyně Sára se provdá, aby už nebyla otrokyní. Rozhodně to ale neznamená její záchranu. Vše se navíc komplikuje, když se setká se svou starou láskou... Sára se dostala do zajetí šejka Abdullaha. Stane se jeho otrokyní - až do dne, kdy se v domě objeví muž, který si ji chce vzít za manželku. Pod nátlakem se za něj nakonec provdá. Cesty osudu jsou však nevyzpytatelné a Sára nečekaně potká starou lásku, která v jejím životě způsobí pořádný rozruch. Má jejich vztah šanci přežít? A dokáže se Sára vyrovnat s hrůzami z minulosti, kterým musela čelit? Začtěte se do napínavého příběhu z arabského prostředí, ve kterém má své místo nejen láska, ale také touha po penězích a krutost vycházející ze zatrpklých lidských srdcí...

Maetis, J.C. - Múzy za ostnatým drátem

Maetis, J.C. - Múzy za ostnatým drátem

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 12:36

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Zobrazeno: 23×

Román britského autora líčí dramatické osudy dvou rakouských spisovatelů židovského původu v době nacismu.S Hitlerovým převzetím moci nad Rakouskem musejí spisovatelé Mathias a Johannes čelit strachu, že nebudou moci dál psát. Obrátí se na literárního agenta Juliana, který má ve Vídni mnoho kontaktů a doufá, že pro ně nalezne řešení jako pro další významné autory jako je Stefan Zweig a Sigmund Freud. Jak se ale nacistické výnosy vůči Židům stávají den ode dne hrozivějšími, možnosti, jak by Mathias a Johannes mohli zachránit sebe a své rodiny, jsou čím dál omezenější. Kdo z nich dokáže přežít?

Ludlum, Robert - Spiknutí škorpiónů

Ludlum, Robert - Spiknutí škorpiónů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. února v 9:21

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Zobrazeno: 28×

Tyrell Hawthorne býval jedním z nejlepších důstojníků americké námořní rozvědky - až do jedné deštivé noci, kdy v Amsterdamu přišla o život jeho žena, nevinná oběť temných zpravodajských her. Zoufalý Hawthorne odchází po této tragédii do výslužby. Své rozhodnutí považuje za definitivní, ale pak se přece jen nechá přemluvit k poslednímu úkolu. Je totiž jediným člověkem, který může zneškodnit nejobávanější světovou teroristku.

L´Amour, Louis - Zákon prérie

L´Amour, Louis - Zákon prérie

Zdeňka Šandová

Vloženo: 1. prosince 2022 v 11:20

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 81×

Dobrodružný western zkušeného amerického autora o nebezpečném putování nesourodé skupiny, která se náhle ocitne v obklíčení nepřátel.Při putování západoarizonskou pouští čelí cestovatelé akutnímu nedostatku vody a spalujícímu vedru, dosáhnout cíle není vůbec snadné. K jedinému místu, kde je v širokém okolí možné sehnat pitnou vodu, míří nejen ostřílený Logan Cates, ale i nebezpečný Grant Kimborough i mnozí další. Když skupinu přepadnou z ničeho nic ozbrojení a odhodlaní bojovníci kmene Apačů, musí se spojit a pokusit se porazit velkou přesilu. Uvězněni v obklíčení začínají přeživší bojovat nejen o zlato, ale především o jídlo a docházející vodu. Kolik z nich se dožije dalšího rána, nikdo neví.

Labudová, Ema - Lada u ledu

Labudová, Ema - Lada u ledu

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. října 2022 v 13:21

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 129×

Sedmnáctiletá Lada trpí anorexií. Nějaký čas trvá, než si rodiče všimnou, že výrazně zhubla - nebo spíš že je vyzáblá na kost. Začnou s domácí léčbou, Lada dokonce na čas skončí v nemocnici, neustále bojuje s odporem k sobě samé. Tahle situace ovlivňuje běžný chod rodiny, touha rodičů ji za každou cenu vyléčit, jakkoli sama nemá pocit, že by byla nemocná, v ní probouzí hlubokou nenávist. Postupně se vzpamatovává, ale postihnou ji psychické problémy. Sledujeme vývoj jejího prvního vztahu, který přeroste v manželství, pozorujeme přerod z dítěte v dospělou ženu, která zůstává nešťastná ve vlastním těle.

Kubíčková, Klára - Stíny Vichrovského kláštera

Kubíčková, Klára - Stíny Vichrovského kláštera

Zdeňka Šandová

Vloženo: 1. prosince 2022 v 11:22

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 92×

Branou kláštera na Vichrově prochází nový prosebník o místo v řádu. Bartoloměj, mladík s temnou minulostí, je přijat mezi novice a záhy se v klášteře začnou dít strašlivé věci. Hlavním vyšetřovatelem neblahých událostí jmenuje opat svého správce a Bartoloměj je ustanoven jeho pomocníkem. Během vyšetřování odkrývá hrůzostrašné tajemství, jež se ho dotýká víc, než by si přál.

Krajčo Babinská, Karin - Tsunami

Krajčo Babinská, Karin - Tsunami

Zdeňka Šandová

Vloženo: 5. prosince 2022 v 9:08

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 85×

Román, v němž do nejednoduchých rodinných vztahů osudně zasáhnou ozvuky přírodní katastrofy.Den Eminých narozenin se kvapem blíží. Kromě členů její rodiny se však na oslavu chystá i jeden nezvaný host - minulost, kterou všichni považovali za dávno mrtvou. V návalu nečekaných emocí tak začnou ožívat události z jedné dovolené v Thajsku, která otřásla osudy všech zúčastněných. Polozapomenuté vzpomínky se vracejí se silou tsunami a hrozí, že rodinu plnou tajemství rozmetají na kousky.