Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Země skrytých úsměvů

Země skrytých úsměvů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 13. září 2021 v 12:21

Platnost do: 28. února v 23:59

Kniha Země skrytých úsměvů přináší 30 povídek 30 současných českých spisovatelů + navíc texty tří již nežijících autorů. Povídky jsou žánrově i tematicky pestré, zrovna tak jako je pestrá současná česká literatura. 

Knihu doplňují čtyři texty tří již nežijících autorů: dva fejetony Ludvíka Vaculíka, věnované Podzimnímu knižnímu veletrhu, méně známý úryvek ze začátku Zdivočelé země Jiřího Stránského a ukázka z románu Prostopášný modlitební mlýnek finského humoristy Arta Paasilinny (jediného zahraničního autora knihy). 

Whitton, Hana - Americký klub českých dam

Whitton, Hana - Americký klub českých dam

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. ledna v 9:14

Platnost do: 31. července v 23:59

Zobrazeno: 16×

Historický román odehrávající se ve druhé polovině 19. století pojednává o významné politicko-společenské angažovanosti Vojtěcha Náprstka. Román, zasazený do druhé poloviny 19. století, vypráví o osudech předních členek jednoho z prvních českých dámských spolků, jehož založení inicioval v roce 1865 vlastenec, cestovatel a štědrý mecenáš Vojtěch Náprstek. Inspiroval ho k tomu moderní životní styl, který poznal za svého pobytu v Americe. Ke spoluzakladatelkám českého klubu patřila Karolina Světlá, Sofie Podlipská či dcera Františka Palackého Marie. Na pozadí výjimečné doby přibližuje román poutavé osudy žen českého kulturního života a líčí jejich osobní dramata. Příběh neponechá stranou ani Náprstkovu pozoruhodnou rodinu - zejména jeho obětavou matku Annu, která se z nuzného postavení vypracovala na jednu z nejbohatších žen své doby a v jejímž domě U Halánků se klub scházel.

Weaver, Tim - Ztracené střípky

Weaver, Tim - Ztracené střípky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 23. srpna 2021 v 11:14

Platnost do: 28. února v 23:59

Samostatný krimithriller zkušeného britského autora, jehož protagonistka je uvězněna na opuštěném ostrově. Rebeka Murphyová je od rozchodu s manželem na všechno sama a náročná práce v nemocnici a výchova dvou malých dcer si začíná vybírat svou daň. Proto se Rebeka rozhodne na jeden den všeho nechat a doprovodit bratra Johnnyho na pracovní výlet na odlehlý ostrůvek. Jenže jeden den se protáhne na pět měsíců. Rebeka s Johnnym se hodinu po příjezdu na ostrov stanou oběťmi útoku. Po bratrovi se slehne zem a Rebeku nechá útočník na místě v domnění, že je mrtvá. Než se jí podaří dostat zpět do přístavu, je už pozdě... Sezóna skončila, poslední trajekt odplul a ostrov zůstal opuštěný. Na pět měsíců. Rebeka si záhy uvědomí, že bratrovo zmizení je pouze jedním z jejích mnoha problémů. Nemá loď, telefon ani na koho se obrátit, a návratem do civilizace její noční můra ani zdaleka nekončí. Někdo tam na ni totiž čeká - a ten někdo si nepřeje, aby se vrátila domů živá...

Vondruška, Vlastimil - Královražda na Křivoklátě

Vondruška, Vlastimil - Královražda na Křivoklátě

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. listopadu 2021 v 17:50

Platnost do: 31. ledna v 23:59

Zobrazeno: 53×

Další z historických detektivních románů českého autora odehrávající se na konci 13. století během upevňování moci Přemysla Otakara II. v Českých zemích. Přemysl Otakar II. slaví patnácté výročí korunovace českým králem. Jeho manželka Kunhuta mu spolu s několika předními velmoži uchystá jako překvapení okázalou oslavu na Křivoklátě, kam se sjedou nejen jeho věrní stoupenci, ale také řada zahraničních spojenců. Mezi hosty je i Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otou. Jedním z vrcholů slavnosti je rytířský turnaj, jehož se účastní všichni rytíři a také český král. A právě tímto turnajem začíná řada krutých vražd, které musí Oldřich z Chlumu co nejrychleji objasnit, protože tentokrát nejde jen o spravedlnost, ale také o osud české královské koruny.

Vandenberg,Philipp - Akce Farao

Vandenberg,Philipp - Akce Farao

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. října 2021 v 12:42

Platnost do: 31. března v 23:59

Děj se odehrává v první polovině 20. století, kdy anglický archeolog profesor Shelley dostane záhadnou nabídku. Místo něho se však vydá na cestu jeho horlivý sluha Omar, který se sám nabídne. Je uvězněn v hrobce a po týdnu je nalezen živý a zdravý pouze s vypáleným znakem kočky na paži. Po nějaké době začne válka a Omar, opět dobrovolně, jede do pouště stavět koleje. Tady je zavřen do vězení. V cele je ještě jeden muž, jmenuje se Nagib a má rovněž vypálený symbol kočky. Od něj se dozví, že kočka je cejchem Tadamanu, tajné organizace. Omar o ní nemá sebemenší tušení, ale spoustu důvodů se o ni začít zajímat.

Třeštíková, Radka - Tajemství

Třeštíková, Radka - Tajemství

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. prosince 2021 v 13:55

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 47×

Román české autorky o mezilidských vztazích a tajemstvích, která je rozdělují jako nepřekonatelné hory. Napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich ztratit. Stejně jako v té šílené spoustě tajemství, co si v sobě pečlivě střeží dospělí i děti. Budete se modlit, aby vám aspoň někdo z nich něco prozradil a aby si řekl o pomoc hlasitěji než úplným tichem. Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání.

Thomas, Jo - Vůně španělstkých třešní

Thomas, Jo - Vůně španělstkých třešní

Zdeňka Šandová

Vloženo: 11. listopadu 2021 v 10:17

Platnost do: 28. února v 23:59

Zobrazeno: 60×

Po třech neúspěšných zásnubách Beti nutně potřebuje všechno hodit za hlavu a začít znova. A přesně na to jsou ideální sluncem zalité kopce jižního Španělska. Jenže všechno není jen sangria a siesta. Beti si najde práci na starém andaluském statku, kde musí v sadu sbírat třešně, zalévat stromy a získat si přízeň svého temperamentního šéfa Antonia.

Szafrańska, Anna - Liliana: Pink Tattoo

Szafrańska, Anna - Liliana: Pink Tattoo

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. ledna v 9:37

Platnost do: 31. července v 23:59

Zobrazeno: 15×

Tetování není jen ozdoba. Často je jako otevřená kniha, do které jsou zaznamenány osudové okamžiky lidského života. Lilianě je osmnáct, když se rozhodne začít samostatný, dospělý život. Proti vůli rodičů opustí rodný dům a odejde s Matějem, klukem, kterého oni odmítají přijmout. Čekají spolu dítě a Liliana věří, že budou šťastná, milující rodina. Opak je pravdou - nemocné dítě, snoubencova závislost a sklony k násilnému chování zničí Lilianin sen. Když pak jedné osudné noci uprchne se synem v náručí před Matějovými kumpány, kteří ji chtějí znásilnit, najde útočiště u Malvíny, mladé ženy, u které už nějakou dobu načerno uklízí, aby si přivydělala. Dívky, od pohledu absolutně odlišné, najdou společnou řeč. Díky Malvíně se Liliana seznámí s talentovaným tatérem Matem. Jejich setkání způsobí, že Liliana, jako motýl vytetovaný na jejích zádech, konečně může roztáhnout křídla. Strhující, emocemi nabitý román o boji za sebe a své nejbližší, o lásce a sebeúctě, o rodině, kterou ne vždy určují jen pokrevní pouta, a o lidech, kteří přes tíhu svých životních osudů dokáží nabídnout nezištnou pomoc a podporu.

Svobodová, Monika Alžběta - Pomsta : historická romance

Svobodová, Monika Alžběta - Pomsta : historická romance

Zdeňka Šandová

Vloženo: 11. listopadu 2021 v 10:22

Platnost do: 28. února v 23:59

Zobrazeno: 55×

Anna z Vraného přijíždí na panství pana Hynka nedaleko Kutných Hor, kde se má uskutečnit jejich domluvený sňatek. Najít si cestu ke staršímu muži není pro Annu lehké, přesto se i přes všechny nesnáze snaží získat jeho náklonnost. S ubíhajícími měsíci však ztrácí iluze o šťastném životě, a když se objeví černá smrt, rozplývají se úplně.

Steel, Danielle - Beauchamp Hall

Steel, Danielle - Beauchamp Hall

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. listopadu 2021 v 13:48

Platnost do: 30. dubna v 23:59

Zobrazeno: 58×

Winnie vždycky toužila pracovat v New Yorku a stát se spisovatelkou, ale když jí onemocněla matka, musela se vrátit domů, aby se o ni postarala. Po letech na své sny zapomněla, uvízla v malém městě a ve vztahu s mužem, s nímž zůstávala už jen ze zvyku. Potom se však v jednom dni všechno změní: Winnie přijde o práci, přítele i svou nejlepší kamarádku a musí se znovu postavit na nohy. Když jí je nejhůř, rozhodne se hodit opatrnost za hlavu a udělat osudový krok do neznáma.

Smith, Wilbur - Volání havrana

Smith, Wilbur - Volání havrana

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. prosince 2021 v 13:44

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 43×

Když se Mungo, syn bohatého majitele plantáže, vrátí ze studií domů, čeká ho nemilé překvapení. Rodina je na mizině a láska z dětství Camilla se provdala za nenáviděného Chestera, který se k ní navíc chová velmi zle. Mungo je zaslepen touhou po pomstě, ale musí se rozhodnout, kam až je ochoten zajít, aby si vzal zpátky vše, co mu patří.

Silva, Daniel - Anglický špion

Silva, Daniel - Anglický špion

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. prosince 2021 v 13:51

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 47×

Kultovní členka - byť bývalá - britské královské rodiny, milovaná pro svou krásu a charitativní činnost, zavržená bývalým manželem a jeho matkou, anglickou královnou. Když na palubě její jachty vybuchne bomba, britská zpravodajská služba pochopí, že jediný člověk, který dokáže vystopovat jejího vraha, je legendární špion Gabriel Allon.

Serle, Rebecca - Za pět let

Serle, Rebecca - Za pět let

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září 2021 v 8:00

Platnost do: 28. února v 23:59

Román americké autorky o dvou rozdílných přítelkyních. Příběh lásky plný radosti i žalu, příběh o síle věrnosti, přátelství a nevyzpytatelné povaze nelítostného osudu. Dannie je špičková manhattanská právnička. Je ambiciózní, zvyklá uvažovat pragmaticky a žije spokojený a klidný život se svým přítelem Davidem, který ji právě požádal o ruku. Její nejlepší kamarádka Bella je její pravý opak - divoká bohémka, která se každý týden zamiluje do někoho jiného. V den zásnub se však Dannie zdá zvláštní a velmi živý sen. Vidí se v jiném bytě o pět let později s úplně jiným mužem. Po nějakém čase jí Bella představí svůj nový objev, architekta Aarona Gregoryho a muže z jejího snu. Dannie se stává svědkem toho, jak se Bella poprvé doopravdy zamiluje, a svoje tajemství si nechává pro sebe. Krátce potom se jí ale Bella svěří se zdrcující zprávou, která jim všem nadobro změní život.

Santlerová, Květa - Ať žije babička!

Santlerová, Květa - Ať žije babička!

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. prosince 2021 v 14:02

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 47×

Kniha je oslavou všech babiček! Vtipným způsobem vás uvede do této krásné životní role a stane se tak vaším oblíbeným průvodcem v "babičkování". Autorka si přes 14 let zapisovala humorné příběhy a postřehy, které zažívala se svými 5 vnoučaty a obohatila je o zkušenosti kamarádek i předchozích generací. Vznikla tak půvabná knížka se spoustou ilustrací, u které se budete smát, vzpomínat, ale občas si i popláčete a zamyslíte se nad svým životem. Je to laskavé pohlazení po duši, které v dnešní době hodně potřebují nejen babičky.

Regan, Lisa - Mizející dívky

Regan, Lisa - Mizející dívky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. října 2021 v 12:38

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 77×

Detektivní thriller, v němž vyšetřovatelka Josie Quinnová pátrá po sadistickém pachateli, který v poklidném městě unáší mladé dívky. Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky... Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa.

2. díl - Dívka beze jména, 3. díl - Matčin hrob 

Radulič, Hana - Esterčini otcové

Radulič, Hana - Esterčini otcové

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. prosince 2021 v 13:58

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 45×

Román chorvatské autorky zpracovává téma nacismu a druhé světové války a následné morální dilema, s nímž se musí vypořádat hlavní hrdinka. Charlotte vyrůstá v rodině nacistického soudce Wilhelma Langeho. Život jí připadá naprosto idylický - až do chvíle, kdy po válce zjistí, že jejím skutečným otcem je muž jménem Josef Goldenberg. Opravdu ji jako malou s falešnými doklady ukryl u cizí rodiny v Lidicích? Jak je ale možné, že ji vychovali němečtí rodiče? Jak Charlotte zjišťuje fakta o svém původu, její svět se otřásá v základech. A dívku zasáhne morální dilema, které si nikdy nedokázala představit.

Poncarová, Jana - Cyklistka : osud poslední baronky

Poncarová, Jana - Cyklistka : osud poslední baronky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. prosince 2021 v 13:56

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 45×

Blanka Marie Battaglia byla amatérskou cyklistkou a poslední členkou rodu po přeslici. Její dobrodružný život se stal autorce předlohou pro napsání románu. Být vzornou manželkou: takový osud měl čekat Blanku ze šlechtického rodu Battaglia. Její dobrodružná povaha jí však velela jinak. Z divokého děvčete vyrostla sebevědomá žena, která na kole zcestovala kus světa. Své stáří Blanka pak tráví v chátrajícím rodném zámečku v jihočeských Bratronicích. Sleduje, jak známý svět kolem ní mizí. Až díky studentce žurnalistiky Kláře ožívají vzpomínky na Blančin dávný pestrý život - i na její osudovou lásku, po které jí zůstal jen nikdy nepřečtený dopis.

Neužil, František - Řezenské ortely

Neužil, František - Řezenské ortely

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. ledna v 9:43

Platnost do: 31. července v 23:59

Zobrazeno: 16×

Historický román z dávných dějin českého národa je věnován vrcholnému období panování knížete Rostislava. Zachycuje 60.-70. léta devátého století, kdy kníže Rostislav v úsilí o politickou i církevní nezávislost země povolal z Byzance věrozvěsty Konstatina a Metoděje, kteří poskytli českému národu vlastní písmo a knihy dřív, než je měla většina ostatních evropských národů. Rostislav upevnil své postavení, avšak věrolomnost synovce Svatopluka, dychtícího po moci, připravila knížeti krutý konec a znemožnila mu pokračovat v začatém díle.

Morgan, Phoebe - Domeček pro panenky

Morgan, Phoebe - Domeček pro panenky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. listopadu 2021 v 17:45

Platnost do: 31. ledna v 23:59

Zobrazeno: 54×

Zvenku možná vypadá Corinnin život jako dokonalá idylka, ale ve skutečnosti má po třech nevydařených pokusech o umělé oplodnění poslední šanci přivést na svět vlastní dítě. Když tedy jednoho dne najde před dveřmi svého bytu malý kousek domečku pro panenky, považuje to za znamení. Potom se však začnou objevovat další kousky a Corinne si začíná uvědomovat, že jí připadají až příliš povědomé. Někdo ví o jejím miniaturním houpacích koníkovi i o panence v červených sametových šatech. Někdo byl v jejím domě. Odkud znají cizí lidé tolik detailů z jejího života? Jak dlouho už ji sledují? A na co čekají?

May, Peter - Muž bez tváře

May, Peter - Muž bez tváře

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. října 2021 v 12:34

Platnost do: 31. března v 23:59

Kriminální thriller známého skotského autora. Britský ministr a jeden žurnalista jsou nalezeni zastřelení. Událost sice měla svědka, ale přesto hledání pravdy nebude jednoduché. Vraha totiž viděla malá dívka, navíc autistická. Z Velké Británie do Bruselu cestují dva muži: novinář Neil Bannerman a Kale - vrah. Bannerman od cesty neočekává nic víc než zdlouhavé politické rešerše, avšak místo toho se ocitne uprostřed tragédie. Jeho hostitele, rovněž žurnalistu, najdou společně s britským ministrem v politikově domě v centru Bruselu, oba mrtvé. Podle všeho se navzájem zastřelili. Novinářova autistická dcera Tania, která se během přestřelky schovávala v šatně, posléze nakreslí mrazivý obrázek, na němž je ještě třetí člověk - muž bez tváře. Neil Bannerman se zničehonic nechtěně zaplete do vyšetřování vraždy.