Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Zeman, Pavel - Kutilem doma i na zahradě: s receptářem prima nápadů

Zeman, Pavel - Kutilem doma i na zahradě: s receptářem prima nápadů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září v 18:08

Platnost do: 31. března 2024 v 23:59

Zobrazeno: 90×

Kutil, známý z RECEPTÁŘE Prima nápadů, sestavil čtyřicet podrobných návodů na nejrůznější výrobky pro domácnost i zahradu.Uvádí vždy podrobný seznam materiálu i potřebných nástrojů, navíc přidává podrobný fotografický návod, jak postupovat. S jeho pomocí si můžeme vyrobit lucernu na zahradu či letní domeček pro děti, servírovací podnos, stolek na balkon, stojánek na vánoční stromeček či dokonce dřevěný batoh. Poradí ale i s drobnými opravami, například jak vyměnit práh, opravit dlažbu či vyštíplý pant.

Zapata, Mariana - Rytmus, já & Malychin

Zapata, Mariana - Rytmus, já & Malychin

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. listopadu v 17:26

Platnost do: 30. června 2024 v 23:59

Zobrazeno: 24×

Šestadvacetiletá Gaby Barreto má mnoho tváří. Je čestná, sarkastická, kamarádská i protivná – záleží na tom, koho se zeptáte. Když jí brácha nabídne, aby s jeho kapelou jela na turné a prodávala merch, nerozhoduje se dlouho. Dvě kapely, tři kontinenty, devadesát dní. To bude brnkačka! Kdyby jen Saša Malychin, zpěvák té druhé kapely, neměl tak nádherné tělo… výjimečnou osobnost… a nebyl tak neskutečně vtipný… Nezamilovat se do něj je zkrátka fuška.

Zanetti, Rebecca - Uteč, dokud můžeš

Zanetti, Rebecca - Uteč, dokud můžeš

Zdeňka Šandová

Vloženo: 15. června v 13:33

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 143×

Detektivní román americké autorky vypráví příběh agentky FBI Laurel Snowové, která se pouští do divokého pátrání po sériovém vrahovi. Svérázná mladá žena s výjimečnou pamětí, která z domova coby zázračné dítě odešla už v jedenácti letech na univerzitu, se díky znalostem psychologie pokouší vžít do myšlení násilníka, jenž se skrývá mezi spořádanými občany horského městečka. Pátrání jí komplikuje nejen drsné zimní počasí, ale také stíny vlastní minulosti a nekontrolovatelná přitažlivost, kterou pociťuje k Hucku Riversovi, bývalému vojákovi a rangerovi, který se stal proti své vůli jejím parťákem ve vyšetřování. 

Wake, Jules - S láskou z Londýna

Wake, Jules - S láskou z Londýna

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. listopadu v 17:24

Platnost do: 30. června 2024 v 23:59

Zobrazeno: 23×

 

Tilly pracuje jako maskérka v londýnské opeře a v předvánočním období si užívá společné chvíle se snoubencem Felixem. Všechno ovšem změní její přešlap se zavirovaným e-mailem, který ji svede dohromady s novým ajťákem. Toho daleko více než emoce zajímají moderní technologie. Když se však Tillyin soukromý i pracovní život začne hroutit, racionálně uvažující Marcus je pro ni překvapivě tou největší oporou. Nejlepší vánoční dárek je totiž ten, o kterém nevíte, že ho chcete, ale na první pohled si ho zamilujete.

Vondruška, Vlastimil - Černá lilie

Vondruška, Vlastimil - Černá lilie

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. října v 9:47

Platnost do: 30. dubna 2024 v 23:59

Zobrazeno: 83×

Další ze série historických detektivek, v nichž Oldřich z Chlumu se svými pomocníky řeší zapeklité případy. Tentokrát jde o vraždu sestřenice urozeného pána z hradu Valdek.Jaké tajemství skrývá tapisérie, na níž je zobrazena zahrada s nádhernými květy, mezi nimiž vynikají lilie, ale jen jedna je černá? Oldřich z Chlumu se svými pomocníky panošem Otou a velitelem Divišem řeší případ smrti paní Sibyly, sestřenice urozeného a vlivného Oldřicha Zajíce na jeho hradě Valdeku. Na hradě se však právě koná rodinná slavnost a podezřelých je víc než dost. Navíc není úplně jisté, zda byla Sibylina smrt vraždou nebo jen nešťastnou nehodou. Jenže další vražda tuhle pochybnost rychle vyvrátí...

Urquhart, Alaina - Řezník a střízlík

Urquhart, Alaina - Řezník a střízlík

Zdeňka Šandová

Vloženo: 6. září v 18:19

Platnost do: 31. března 2024 v 23:59

Zobrazeno: 93×

Krimithriller americké autorky, v němž proti sobě stojí psychopatický sériový vrah a odhodlaná soudní patoložka.V louisianské zátoce číhá cosi temného: metodický vrah se zálibou v lékařských experimentech, jenž usilovně pracuje na dokončení svého dosud nejstrašlivějšího zločinu a vysmívá se úřadům, které se ho zoufale snaží odhalit. Ale naštěstí je zde i excelentní soudní patoložka doktorka Wren Mullerová. Vyzbrojena encyklopedickými znalostmi historických zločinů a dlouholetou praxí v kanceláři soudního lékaře se ještě nesetkala s případem, který by nedokázala vyřešit. Až dosud. Na Wrenině vyšetřovacím stole se vrší jeden případ za druhým a brzy je vtažena do napínavé honičky na kočku a myš s brutálním vrahem, který je den ode dne troufalejší...

Sunderland, Hannah - Skoro úplně normální

Sunderland, Hannah - Skoro úplně normální

Zdeňka Šandová

Vloženo: 15. června v 13:41

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 154×

Letní romance britské autorky o setkání dvou nedokonalých bytostí. Matildě „Effie“ Heatonové se v životě nic nedaří. Zatímco její kamarádky budují kariéru a oslavují zásnuby, Effie stále bydlí u rodičů a po večerech brečí nad lahví vína, protože další z jejích Tinderových rande skončilo katastrofou. Effie na svém životě miluje jen jedinou věc, a tou je její práce v knihkupectví. Tam se může ztratit v cizích příbězích a zapomenout na chvíli na své trable. Effie se ve všech ohledech považuje za ztroskotance... a pak potká Thea. Ani on není dokonalý, společně jim to ale docela funguje, dokud se neukáže, že Theo před Effie něco skrývá.

Schabowski, Carly - Ve stínu duhy

Schabowski, Carly - Ve stínu duhy

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. listopadu v 12:33

Platnost do: 31. května 2024 v 23:59

Zobrazeno: 31×

Když protagonistka Isla najde u prarodičů na půdě starý výstřižek z novin a duhově zbarvený šátek, vyvolá to v ní řadu otázek. Jedním ze dvou mužů v německé uniformě, kteří jsou na fotografii doprovázející novinový článek, je totiž její dědeček. Byl snad nacista? A komu vlastně patřil ten šátek, co září všemi barvami duhy? Děda vzhledem ke své nemoci odpovědi poskytnout nemůže, a tak se Isla vydává hledat pravdu do jeho rodného Polska. Za pomoci starých deníků, dopisů a vzpomínek pamětníků pak rozkrývá srdceryvný příběh mladých milenců, kteří se musí rozdělit, aby ochránili své nejbližší, a které dějinné okolnosti staví před složitá morální dilemata. Podlehnou slabosti a zradí vlastní národ, anebo v sobě naleznou sílu, aby pomohli rozložit nepřítele zevnitř? Islino pátrání vede k nečekaným a šokujícím zjištěním. Kniha Ve stínu duhy, napsaná v žánru historické fikce, se věnuje nepříliš známému a dosud opomíjenému tématu spjatému s druhou světovou válkou, kterým je vynucený vstup polských mužů do německé armády. Autorka se inspirovala skutečnými událostmi z vlastní rodinné historie.

Regan, Lisa - Vražedná temnota

Regan, Lisa - Vražedná temnota

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. listopadu v 12:31

Platnost do: 31. května 2024 v 23:59

Zobrazeno: 28×

Další případ Josie Quinnové začíná nálezem mrtvého mladého páru v lese. Když strážce parku narazí v lese na těla Valerie a Tylera Yatesových, detektiv Josie Quinnová tuší, že jde o víc než jen o náhodnou otravu. Pitva jí dá za pravdu - Valerii někdo před smrtí do krku hrubě zastrčil přívěsek. Při prohledávání okolí objeví Josiin tým třetí spací pytel, což naznačuje, že u ohně mohl být tu noc ještě někdo. Mohla by to být žena, která chvíli nato vyběhla z lesa přímo pod kola Josiina auta? Indicie Josii vedou na místa ukrytá hluboko v lese - do propletených jeskyní a na statek mimo civilizaci, kde se setkají s mladou dívkou s vyděšenýma očima a obvázanými zápěstími, která ví víc, než říká. Druhý den ji však najdou mrtvou. A se shodným přívěskem. Josie musí zjistit význam smrtelné ozdoby a dopadnout zvráceného vraha dříve, než přijde o život další nevinný člověk. Nebo už je příliš pozdě a vše pohltí temnota?

Poncarová, Jana - Nultá hodina

Poncarová, Jana - Nultá hodina

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. listopadu v 17:29

Platnost do: 30. června 2024 v 23:59

Zobrazeno: 24×

Hedvika se vrací do poválečného Československa po sedmi letech, které prožila v Londýně a ve vojenské službě v Africe. Z trosek se snaží znovu vystavět svůj někdejší život, postupně však zjišťuje, že jednotlivé dílky se poztrácely a nic už není jako dřív. Hrůzy války a léta odloučení ji s manželem odcizily, a do cesty jí navíc vkročil jiný muž. Hedvika mezitím bezmocně pozoruje, jak v její vlasti jednu totalitu střídá druhá. Podaří se jí vystoupit z neklidného bezčasí nulté hodiny?

Poncarová, Jana - Deník Věrky Kohnové

Poncarová, Jana - Deník Věrky Kohnové

Zdeňka Šandová

Vloženo: 28. listopadu v 17:38

Platnost do: 30. června 2024 v 23:59

Zobrazeno: 11×

Skutečný příběh české Anne Frankové a jejího deníku. Kohnovi v lednu roku 1942 nastoupili do transportu na plzeňském nádraží a už se nevrátili. Do jejich bytu se nastěhovali jiní nájemníci, jejich věci se postupně poztrácely. Zmizelo vše, kromě deníku, který si dvanáctiletá Věrka Kohnová schovala u kamarádky své matky. Jaké rodinné tajemství k němu po letech přivedlo spisovatelku Janu Poncarovou? Jedinečná publikace vznikla ve spolupráci s historikem Jiřím Sankotem a odhaluje pohnutý příběh židovské dívky, jejíž život násilně ukončila druhá světová válka.

Niedl, František - Platnéř

Niedl, František - Platnéř

Zdeňka Šandová

Vloženo: 6. září v 18:16

Platnost do: 31. března 2024 v 23:59

Zobrazeno: 94×

Historicko-dobrodružný román odehrávající se v Praze v době vlády Václava IV.Staré Město pražské terorizuje lupičská tlupa pod vedením obávaného Jouzy řečeného Čert. Troufá si i na cechovní pokladny uložené na staroměstské radnici a pražský rychtář Pardus nabývá podezření, že za nepolapitelností tlupy se skrývá pomoc z nejvyšších kruhů - přesněji z okolí samotného krále. Někteří navíc na střechách domů zahlédli podivné, napůl zvířecí zjevení. Protagonista románu, chlapec Lukáš, se učí platnéřem, žije u svého strýce a touží po setkání s krásnou dcerou milánského vévody. O hrozivé události, které hýbou městem, se nestará. Přesto se stane jejich součástí a Praha pro něj přestane být bezpečným místem. Historický román zaujme čtenáře napínavým dějem i věrohodností historického prostředí.

Niedl, František - Na králův příkaz

Niedl, František - Na králův příkaz

Zdeňka Šandová

Vloženo: 12. června v 15:00

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 158×

Třetí kniha historické série o českém šlechtici Ondřeji z Rohatce, poddaném krále Jana Lucemburského - slib daný tomuto panovníku by Ondřeje mohl stát i život. Ondřejovi z Rohatce se konečně podařilo vyvléci se z osidel, která mu kladl křivoklátský purkrabí Chval z Valdéře, jenž ho chtěl připravit o hrad Jenčov, bohaté naleziště železné rudy, hutě a hamr na výrobu železa. Chval byl vždy mužem Jana Lucemburského, zatímco Ondřej manem markraběte Karla. Vztah obou Lucemburků byl vždy komplikovaný, a i když nakonec král Jan uznal, že je Ondřej v právu a darovací listinu na Jenčov, kterou vystavil jeho syn Karel, uznal a stvrdil i svým podpisem a pečetí, nemohl jen tak ustoupit, aby neztratil tvář. A tak stanovil Ondřejovi podmínku, že se bude muset, pokud ho on sám vyzve, zúčastnit tří jeho válečných tažení. Píše se rok 1341 a králi zbývá necelých pět let života. Zapomene král na tuto svoji malichernost, nebo bude Ondřej vyzván k tomu, aby ho do bitvy následoval? Nakladatelská anotace. -- Z cyklu: Ondřej z Rohatce. -- 3. -- Související díla: Ano, můj pane [1]. -- Železná rukavice [2]. -- Na králův příkaz [3]

Krajčo Babinská, Karin - Hvězdy na cestě

Krajčo Babinská, Karin - Hvězdy na cestě

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. října v 19:00

Platnost do: 30. dubna 2024 v 23:59

Zobrazeno: 69×

 

V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Emotivní vyprávění o vině a odpuštění vás spolu s hrdiny dovede k jasnému poselství: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý.

Klicperová, Lenka - S lékaři v první linii

Klicperová, Lenka - S lékaři v první linii

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. listopadu v 17:21

Platnost do: 30. června 2024 v 23:59

Zobrazeno: 24×

 

Březen 2020. Česko ochromila pandemie nového koronaviru z Číny. Hranice se uzavírají. Reportérka Lenka Klicperová se nemůže přesunout nikam – ani do válkou zmítané Sýrie, ani do Somálska. Frontová linie se však najednou rýsuje jasně zcela jinde – v českých nemocnicích. Jak si čeští lékaři poradili s pandemií, která zasáhla celý svět? V čem byli mnohem lepší než ostatní? Klicperová, ke které se později připojila i její parťačka ze Sýrie Markéta Kutilová, začala objíždět covidová centra českých nemocnic. Nejprve pražská Bulovka a Motol, potom i další regionální nemocnice. Obě reportérky jezdily společně s týmem odběrové sanity, účastnily se operací, trávily s lékaři a sestrami čas na odděleních. Načerpaly mnoho informací, během denních i nočních služeb zpovídaly lékaře, sestry, záchranáře, pracovníky domovů pro seniory i pracovníky laboratoří. Na bedrech zdravotníků ležela hlavní tíha boje s novým koronavirem. A čeští zdravotníci v tomto boji obstáli skvěle. Kniha by měla být poctou lékařům, sestrám (civilním i vojenským) a dalšímu zdravotnickému personálu, který neváhal a bez zdráhání konal svou povinnost. Bez známek jakéhokoliv zaváhání nebo strachu z nakažení či smrti. Z práce na covidových oddělení vznikly stovky fotografií Lenky Klicperové.

Kasten, Mona - Osamělé srdce

Kasten, Mona - Osamělé srdce

Zdeňka Šandová

Vloženo: 6. září v 18:21

Platnost do: 31. března 2024 v 23:59

Zobrazeno: 91×

Úvodní kniha romantické série německé autorky, točící se kolem popové kapely Scarlet Luck.Rosie nemůže uvěřit, že jí v její internetové rozhlasové show poskytnou rozhovor samotní Scarlet Luck. Nejenže kapelu sleduje už roky, její písně ji také dostaly přes nejtěžší období jejího života. Fascinuje ji především bubeník Adam, a to nejen proto, že se o něm ví leda tak to, že už léta nesnáší, když se ho někdo dotýká – kdokoliv. Pak ale kapela přichází do Rosiina malého studia a všechno se pokazí. Rozhovor se musí zkrátit a na Rosie se po internetu valí vlny nenávisti. Když ji dokonce fanoušci napadnou na ulici, Scarlet Luck ji stručně pozvou na koncert na znamení, že chtějí vše hodit za hlavu. Najednou Rosie stojí před Adamem podruhé. Před Adamem, v jehož očích vidí neskutečnou bolest – a ke kterému se nesmí nikdy přiblížit.

Jindra, Jaromír - Zločiny dvorního rady I. Sběratel firemních štítů

Jindra, Jaromír - Zločiny dvorního rady I. Sběratel firemních štítů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září v 18:01

Platnost do: 31. března 2024 v 23:59

Zobrazeno: 84×

Úvodní román historické krimisérie z Českých Budějovic počátku 20. století.Zločiny dvorního rady nejsou klasickou detektivní sérií, třebaže se tu setkáváme se skutečnými kriminálními případy, jež se staly v Českých Budějovicích a jejich nejbližším okolí v letech 1909-1914. Děj je totiž oživen osudy mnoha postav a postaviček, provázejících čtenáře šesti díly této série. V prvním dílu Sběratel firemních štítů řeší dvorní rada Vyroubal a trojice policejních inspektorů nejen těžké zločiny, ale i úsměvné či banální situace, jež přináší každodenní život města. To vše se odehrává na pozadí soudobých událostí v rakousko-uherské monarchii roku 1909.

Jindra, Jaromír - Zločiny dvorního rady II. - Až přiletí kometa

Jindra, Jaromír - Zločiny dvorního rady II. - Až přiletí kometa

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. listopadu v 13:12

Platnost do: 31. května 2024 v 23:59

Zobrazeno: 51×

Druhý díl historické krimisérie z Českých Budějovic počátku 20. století. Zločiny dvorního rady nejsou klasickou detektivní sérií, třebaže se tu setkáváme se skutečnými kriminálními případy, jež se staly v Českých Budějovicích a jejich nejbližším okolí v letech 1909-1914. Děj je totiž oživen osudy mnoha skutečných i fiktivních postav a postaviček, provázejících čtenáře šesti díly této série. V tomto druhém dílu série, nazvaném podle jednoho z příběhů Až přiletí kometa, řeší dvorní rada Vyroubal a trojice policejních inspektorů nejen těžké zločiny, ale i úsměvné, banální či vážnější situace, jež přináší každodenní život města. To vše se odehrává na pozadí soudobých událostí v rakousko-uherské monarchii roku 1910.

Jakoubková, Alena - Dvakrát měř, pak manžela řež

Jakoubková, Alena - Dvakrát měř, pak manžela řež

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. října v 9:50

Platnost do: 30. dubna 2024 v 23:59

Zobrazeno: 83×

Román pro ženy, jehož hlavní hrdinka se rozhodne opustit manžela kvůli milenci, který má ale o ženě docela jiné představy. Kamila se vdala mladá, za svoji první lásku. Antonín je hodný, ale neprůbojný. Zatímco ona vystudovala práva, on po maturitě na zdravotnické škole začal pracovat jako ošetřovatel v domově pro seniory. Kamila se žene za kariérou a její manžel jí najednou není dost dobrý. Když se potká s šarmantním kolegou Davidem, je jím zcela okouzlena. A to tak, že se rozhodne manžela opustit... Jenže najednou je vše jinak. Davidovi se sice krásná a úspěšná Kamila moc líbí, ale za manželku by si raději vybral hodnou ženušku, která mu bude poskytovat veškerý servis... 

Jacobs, Anne - Panský dům. Shledání

Jacobs, Anne - Panský dům. Shledání

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. listopadu v 12:37

Platnost do: 31. května 2024 v 23:59

Zobrazeno: 30×

Šesté pokračování ságy o německé průmyslnické rodině zastihuje protagonisty v předvečer 2. světové války. Augsburg 1939. Rodinu Melzerových a jejich zaměstnance čekají těžké časy. Druhá světová války vypukne co nevidět a je jasné, že se tím změní život všech obyvatel panského domu. Textilní továrna stojí těsně před krachem a Paul musí opět činit nepříjemná rozhodnutí. Navíc bez své ženy Marie. Ta již od roku 1935 žije s jejich synem Leem v New Yorku a léta její nepřítomnosti zanechala stopy, i když Mariina láska k Paulovi je nezlomná. Proto ji tvrdě zasáhne, když se dozví, že do Paulova života vstoupila jiná žena. Podaří se Marii získat milovaného manžela nazpět?

Z cyklu: Panský dům. -- 6. -- Související díla: Panský dům [1]. -- Panský dům a jeho dcery [2]. -- Panský dům a jeho dědictví [3]. -- Návrat [4]. -- Bouře [5]. -- Shledání [6].