Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Bauer, Jan - Poslední láska Petra Voka

Bauer, Jan - Poslední láska Petra Voka

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září 2021 v 7:56

Platnost do: 28. února v 23:59

Historický a zároveň ženský román vypráví příběh posledního životního období Petra Voka z Rožmberka. Román popisuje dobu, kdy se tento šlechtic, známý především svou rozmařilostí a svými úspěchy u žen, rozhodne na prahu stáří usadit v řádném (a zejména výhodném) manželském svazku se zdánlivě bohatou nevěstou Kateřinou z Ludanic. Líčí toto nešťastné manželství i Vokovy snahy udržet rodový majetek a pověst jednoho z nejbohatších šlechticů v zemi. Sleduje Petrovy boje o majetek - a to všemi možnými prostředky. Po nešťastné smrti svého bratra a především své ženy se Rožmberkovi přece jen podaří část rodového majetku udržet; zároveň prožívá svou poslední životní lásku k zemanské dcerce Zuzaně Vojířové. Jeho životní jiskra naposledy ožívá, když se dozví o Zuzanině těhotenství a posléze narození syna. I když se ze společenských důvodů nemůže ke svému otcovství veřejně přiznat, odchází ze světa s radostí, že rod Rožmberků nevyhynul.

Bauer, Jan - Temné osudy Habsburků a jejich příbuzných

Bauer, Jan - Temné osudy Habsburků a jejich příbuzných

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. listopadu 2021 v 13:46

Platnost do: 28. února v 23:59

Zobrazeno: 57×

Bauer, Jan - Ztracený diadém

Bauer, Jan - Ztracený diadém

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září 2021 v 7:57

Platnost do: 28. února v 23:59

Dne 7. února 1311 byl v bazilice sv. Víta na Pražském hradě slavnostně korunován nový český král Jan Lucemburský a spolu s ním i jeho žena Eliška. K její korunovaci byl použit nádherný zlatý a perlami a safíry zdobený diadém, jaký nosila už její matka Guta Habsburská. Od té doby byl uložen spolu s ostatními korunovačními klenoty v klenotnici baziliky sv Víta. Jenže když si měla královna Eliška při příležitosti křtu svého syna Václava, budoucího Karla IV., podruhé nasadit na hlavu tento vzácný diadém, zjistilo se, že v klenotnici chybí.

Beevis, Keri - S pocitem viny

Beevis, Keri - S pocitem viny

Zdeňka Šandová

Vloženo: 11. listopadu 2021 v 10:13

Platnost do: 28. února v 23:59

Zobrazeno: 64×

Psychologický thriller zasazený do prostředí anglického Norfolku, ve kterém se mladá žena nevědomky zaplete do sítě sériového vraha. U jezera Filby se srazila dvě auta a s celými posádkami sjela do vody. Jedinou přeživší je Lila, která si nyní v nemocnici snaží vzpomenout na detaily osudné tragédie. To však není jednoduché. Z mlhavých vzpomínek a děsivých snů se jí podaří získat jen medailonek Stephanie, jedné z mrtvých, a všeobecný pocit, že sama Lila je v nebezpečí. Zdá se, že někdo nechce, aby si vzpomněla. Policie však nemůže jednat jen na základě intuice. Spolu se Stephaniiným bratrem Jackem tak musí Lila zjistit, zda se skutečně jednalo o tragickou nehodu, nebo zda za tím vším byl nějaký záměr. A pokud někdo srážku naplánoval - znamená to, že Lilin život je stále v ohrožení?

Bishop, Avery - Dívka, která se pomátla

Bishop, Avery - Dívka, která se pomátla

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. listopadu 2021 v 17:48

Platnost do: 31. ledna v 23:59

Zobrazeno: 51×

Emily Bennettová pracuje jako terapeutka. Pomáhá dětem překonávat jejich problematickou minulost, i když má sama co dělat, aby zapomněla na tu svou. Kdysi, ještě na základní škole, patřila Emily do party, která si říkala Harpyje - šest oblíbených holek, jež šikanovaly novou spolužačku tak dlouho, až se zhroutila. Harpyje složily krevní přísahu: nikdy neprozradí živé duši, co provedly Grace Farmerové. Teď, o čtrnáct let později, se zdá, že je dostihla karma. Jedna z malých tyranek spáchá sebevraždu. Když je ale krátce poté objevena mrtvola další bývalé Harpyje, jež údajně také zemřela vlastní rukou, vypadá to najednou dost podezřele. Ke všemu začne Emily na ulici vídat ženu podobnou Grace, která vždy vykoukne ze stínů, aby vzápětí zmizela. Vrátila se, aby se pomstila? Nebo Emily dohnaly výčitky svědomí k šílenství?

Black, McGrarvey - Pořád jsem tady

Black, McGrarvey - Pořád jsem tady

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září 2021 v 7:48

Platnost do: 28. února v 23:59

Detektivní román s tajemnou zápletkou vypráví příběh zavražděné ženy, jejíž vrah není stále dopaden a hrozí nebezpečí, že se odsune do zapomnění. Quinn Robertsová je mrtvá. Neví, jak a proč zemřela, ani kdo ji zabil. Je naštvaná, zmatená a zklamaná, že pro ni život skončil tak náhle. Rodina se s její ztrátou snaží vyrovnat po svém a skutečnost, že vražda nebyla nikdy potrestána, jim visí nad hlavou jako černý mrak. Quinn má pocit, že ani po smrti nenajde klid a všichni, včetně rodiny a blízkých přátel, na ni rychle zapomněli. Vyřešit záhadu Quinniny vraždy tak může jen její sestra Erin, která se nechce se ztrátou smířit, a detektiv John McQuillan. S postupem času, kdy se nedaří Erin ani policii přijít Quinnině vraždě na kloub, je její případ odložen a všichni ztrácejí naději, že viník bude potrestán. Dostane se Quinn spravedlnosti, kterou si zaslouží?

Bolavá, Anna - Před povodní

Bolavá, Anna - Před povodní

Zdeňka Šandová

Vloženo: 13. září 2021 v 12:19

Platnost do: 28. února v 23:59

Vilu na břehu řečovické řeky navštěvuje neznámý host. Přichází starou studnou a nepatří do suchozemského světa. Také Hanu Strnadovou přitahuje spíše svět pod hladinou než mezilidské vztahy ve městě. Nešťastně zamilovaný Jarda Vávra pozve na návštěvu Haninu bývalou psycholožku Radku Borskou, aby mu poradila s řešením komplikovaného vztahu. Doktorčino počáteční nadšení je vystřídáno rozčarováním a nutnou sebeobranou. Na pilu rodiny Vávrových chodí anonymní dopisy a dny začínají chutnat jako zkažená ryba. Řeka si žije vlastním životem, po dlouhém suchu se hladina nečekaně zvedá a vrací obyvatelům to, co do ní během zimy nerozvážně naházeli.

Ciprová, Oldřiška -Vládkyně Vikingů

Ciprová, Oldřiška -Vládkyně Vikingů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. prosince 2021 v 13:46

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 42×

Královská dcera Sigrid byla vedena ke křesťanství. Kvůli politickým vlivům je však provdána do pohanského Švédska. Láskou k manželovi a Vikingům si Sigrid rychle vydobude své místo. Po manželově smrti se zapřisáhne, že říši udrží sama stůj co stůj. Aby odradila možné nápadníky, nechá kolovat zvěsti o své krvežíznivosti. Ale jak dlouho se dokáže přetvařovat?

Cole, Daniel - Imitátor

Cole, Daniel - Imitátor

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. října 2021 v 12:40

Platnost do: 31. března v 23:59

Krimiromán o pátrání po sériovém vrahovi, který se rozhodl po letech opět udeřit. Píše se rok 1989. Detektiv Chambers a konstábl Winter pátrají po zločinci se zvrácenou vášní: těla svých obětí nastylizoval do pozic klasických sochařských děl. Nikdo jim ale nevěří, že jde o sériového vraha. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Jeden případ je poté vyřešen, druhý odložen, vraždy ustanou. Po sedmi letech se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová, má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že vrah se rozhodl svou „sbírku“ zkompletovat. Kdo se stane jeho posledním, mistrovským kouskem?

Cole, Daniel - Konec hry

Cole, Daniel - Konec hry

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. listopadu 2021 v 13:49

Platnost do: 30. dubna v 23:59

Zobrazeno: 57×

Hadrovým panákem vše začalo. Loutkářem to pokračovalo. A teď je tu Konec hry: nejtěžší případ, který kdy detektivové Wolf a Baxterová řešili - a který nemusejí přežít... Finlay Shaw, policista v důchodu, je nalezen mrtvý v zamčené místnosti. Nikdo nepochybuje, že šlo o sebevraždu. Nikdo, až na jednoho detektiva s pošramocenou pověstí - Williama Wolfa Fawkese. Společně se svou bývalou parťačkou Emily Baxterovou a soukromým očkem Edmundsem pátrají v Shawově minulosti. Byl skutečně tak vzorný, jak to vypadalo? Nebo se i na něj najde něco, co nikdy nikomu neprozradil? Ne všichni na oddělení však jásají z Wolfova návratu. A čím hlouběji se Wolf během vyšetřování noří do bahna policejní korupce, tím víc dává opět v sázku svou kariéru - a taky životy svých blízkých.

Cross, Georgina - Nevlastní dcera

Cross, Georgina - Nevlastní dcera

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. ledna v 9:40

Platnost do: 31. července v 23:59

Zobrazeno: 17×

Thriller, v němž podezření postupně padá na všechny postavy a na povrch vyplouvají různá temná tajemství. Třináctiletá Mia zmizí v době, kdy v sousedství hoří. Je to náhoda? Nebo spolu obě události souvisejí? Poslední, kdo dívku viděl, byla její nevlastní matka, kterou teď manžel obviňuje, že dceři nevěnovala pozornost. Sousedé se spojí a začnou po ztracené dívce pátrat, ale přesto se navzájem podezírají ze žhářství. Policie zaměří svou pozornost na nevlastní matku a onu kritickou hodinu, kdy dívka zmizela. A je to, co si všichni původně mysleli o jednotlivých členech rodiny, pravda? 

Češka, Stanislav - Dvojitá vražda

Češka, Stanislav - Dvojitá vražda

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. ledna v 9:18

Platnost do: 31. července v 23:59

Zobrazeno: 15×

Beletristické zpracování dvou reálných případů vražd, jež čeští kriminalisté v nedávné době zdárně vyřešili. Příběh spojuje dva případy vražd z oblasti jižní Moravy, jež se skutečně staly a byly vyšetřeny brněnskými kriminalisty. Autor tak spojil do jedné knihy jak případ extrémně vysoké, tak extrémně nízké částky, pro niž se vraždilo. První případ je inspirován vyšetřováním vraždy související s loupeží 25 milionů korun z vozu bezpečnostní služby. Druhý přibližuje případ vraždy, kterou spáchal dlužník kvůli 384 korunám. Poté, co pracovnice úvěrové společnosti přišla pro částku do domu dlužníka, zmizela beze stopy. Vyšetřovatelé Vilém Jonáš a Čeněk Boura však opět nezklamou.

Češka, Stanislav - Případ uprchlého biskupa

Češka, Stanislav - Případ uprchlého biskupa

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. ledna v 9:44

Platnost do: 31. července v 23:59

Zobrazeno: 15×

Historický román z dávných dějin českého národa je věnován vrcholnému období panování knížete Rostislava. Zachycuje 60.-70. léta devátého století, kdy kníže Rostislav v úsilí o politickou i církevní nezávislost země povolal z Byzance věrozvěsty Konstatina a Metoděje, kteří poskytli českému národu vlastní písmo a knihy dřív, než je měla většina ostatních evropských národů. Rostislav upevnil své postavení, avšak věrolomnost synovce Svatopluka, dychtícího po moci, připravila knížeti krutý konec a znemožnila mu pokračovat v začatém díle.

Dán, Dominik - Hřích náš každodenní

Dán, Dominik - Hřích náš každodenní

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září 2021 v 7:51

Platnost do: 28. února v 23:59

Další detektivní román z prostředí Našeho Města, ve kterém detektivové Krauz a Chosé řeší brutální vraždu malého chlapce. V průchodu starého domu v centru města našli popeláři zakrvácenou mrtvolu muže. Už první ohledání na místě činu je šokující - není to muž, je to sotva chlapec a na těle má stopy mučení! Je to Petr, hoch nezvěstný už pět dní, nebo našli jiného chlapce? A kolik bude ještě mrtvých, dokud vraždící bestii nechytí? Detektivové Krauz a Chosé ani netuší, co jim nový případ přinese, ale jedno je jisté už na začátku: krve je na místě činu jaksi příliš a nacházejí ji na podivných místech ... i pod balkonem rozmazlené zbohatlické Zdeny, která jim od samého počátku lže. A co její manžel, bývalý boxer, dokázal by spáchat něco tak ohavného?

Dán, Dominik - Ve stínu

Dán, Dominik - Ve stínu

Zdeňka Šandová

Vloženo: 23. srpna 2021 v 11:12

Platnost do: 28. února v 23:59

Detektivka zkušeného slovenského autora, který tentokrát vysílá svého detektiva Krauze na stopu sériového vraha. Začátkem devadesátých let vstupuje na scénu nejznámější sériový vrah Ondrej, který zanechává krvavé stopy ve třech zemích. Krauzovi nikdo nevěří, že to bude pokračovat, že jsou teprve na začátku série znásilnění a vražd. Proti Krauzově logice stojí vrahova vypočítavá taktika: mezi jednotlivými útoky dělá nepochopitelně dlouhé pauzy, jejichž význam nedokáží detektivové rozluštit. Právě během jedné z nich se stala i bizarní vražda, která prověřila jejich trpělivost, postřeh a schopnost dedukce. Krauz ještě netuší, zda se nečekaně rychle objevil jeho ponožkový vrah, anebo ze stínu vystupuje někdo nový. Bojují ještě pořád s Ondrejem, anebo se jim někdo plete pod nohy?.

Devátá, Ivanka - Šťastná za všech okolností

Devátá, Ivanka - Šťastná za všech okolností

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. prosince 2021 v 14:00

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 41×

Autobiografické příběhy známé české spisovatelky a herečky, psané jakoby pod heslem "nic není tak černé, aby se na to nešlo dívat růžovými brýlemi", jsou plné nezměrné vitality, elánu a optimismu a potvrzují, že "život je dar, štěstí je volba". "Až umřu, kluci," říkám svým synům, "chci, abyste věděli, že jsem byla šťastná, protože já dovedla být šťastná za všech okolností." Úspěšná herečka a ještě úspěšnější spisovatelka Ivanka Devátá se po letech odhodlala k sepsání autobiografie, které se tak dlouho bránila. I když její život nebyl vždycky šťastný, i když i ji potkávaly problémy, zrady a zklamání, i když i jí bylo často spíš k slzám než k radosti, její talent na štěstí vždycky zvítězil.

Döhnert, Rodica - Hotel Adlon: sága jedné rodiny

Döhnert, Rodica - Hotel Adlon: sága jedné rodiny

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. listopadu 2021 v 17:42

Platnost do: 31. ledna v 23:59

Zobrazeno: 48×

Devadesátiletá Sonja Schadtová vypráví vnučce svůj životní příběh propojený s historií legendárního hotelu Adlon. Rodinná sága byla také úspěšně zfilmována. Barvitá rodinná historie, která začíná lží a končí láskou. Rodica Doehnertová, autorka scénáře úspěšné třídílné televizní série Hotel Adlon, nechává ve své knize znovu ožít strhující historii legendárního grandhotelu a rodin Schadtových a Adlonových. Mistrovsky přitom klene oblouk od založení hotelu v době císařství až k jeho novému otevření ve sjednoceném Německu.

Farber, Kim - Tuhá zima

Farber, Kim - Tuhá zima

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září 2021 v 7:45

Platnost do: 28. února v 23:59

Kvůli přečinu ve službě je životem ošlehaný, cynický komisař Martin Junckersen, častěji však oslovovaný jako Juncker, z řad kodaňské policie přeložen na malou stanici v provinčním městečku Sandsted. Společně s policejním nováčkem ve výcviku a mladou seržantkou se musí vypořádat s problémy v místním azylovém centru. Zároveň pečuje o svého stárnoucího otce trpícího demencí, s nímž měl odjakživa komplikovaný vztah.

Gibney, Patricia - Nebezpečná místa

Gibney, Patricia - Nebezpečná místa

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. listopadu 2021 v 17:47

Platnost do: 31. ledna v 23:59

Zobrazeno: 50×

Román z volné irské krimisérie s inspektorkou Lottie Parkerovou. Když se v otevřeném hrobě najde tělo mladé ženy, je k němu přivolána inspektorka Lottie Parkerová, která si klade otázku, zda to není nedávno zmizelá Elizabeth Byrneová. Jenže to není jediná žena, která se pohřešuje. V Ragmullinu nejspíš řádí sériový vrah a nedávné skutečnosti vzbuzují podezření, zda vše nesouvisí s jedním dávným případem. Může se historie opakovat? Lottie svádí boj s časem, ale vrah je nejspíš blíže, než by se nadála. Mohla by i ona být jeho dalším cílem?

Harasimová, Markéta - Jak chutná strach

Harasimová, Markéta - Jak chutná strach

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. listopadu 2021 v 13:42

Platnost do: 28. února v 23:59

Zobrazeno: 55×

Krimithriller, určený spíše ženským čtenářkám, vypráví příběh ambiciózní novinářky, která se vlastní vinou ocitá v nebezpečí života. Cílevědomá, ale poněkud lehkovážná novinářka Eva má pořádně ostré lokty, a když o něco usiluje, jde doslova přes mrtvoly. Přílišným tlačením na pilu však nejenže přijde o perspektivního přítele, ale zadělá si také na vážné problémy v zaměstnání. Hrdinka si chce udržet aspoň skomírající kariéru, když už se jí zhroutilo soukromí, a tak naléhá na svého bratra - policejního vyšetřovatele - aby jí poskytl exkluzivní informace k sérii brutálních vražd a nevysvětlitelných únosů, které kriminálka aktuálně řeší. Kvůli své umanutosti ale Eva doslova strčí hlavu do oprátky. Nebezpečná skupina zabijáků, které policie už mnoho měsíců nemůže přijít na kobylku, je totiž všetečné reportérce v patách...