Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Anderson, Poppy J. - Tajná přísada láska

Anderson, Poppy J. - Tajná přísada láska

Zdeňka Šandová

Vloženo: 25. února v 7:53

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 190×

Andrew Knight je nová hvězda na bostonském gastronomickém nebi - ovšem mezitím naprosto vyhořelá. Při spontánní dovolené v Maine potká atraktivní, ale trochu ztřeštěnou Brooke Dayovou, která vlastní spolu s rodiči malou restauraci a vůbec netuší, kdo se to u ní ubytoval. Oba dva se společně postarají o to, aby se z Crab Inn místo lokálu pro zasvěcené stal módní restaurant pro všechny. A Andrewa poprvé po letech nejen díky Brooke, do níž se bláznivě zamiloval, vaření zase baví. Dokáže mu však dívka odpustit, že jí neřekl pravdu?.

1 - Tajná přísada láska, 2 - Polibek jako dezert

Bauer, Jan - Poutníci ze Svaté země

Bauer, Jan - Poutníci ze Svaté země

Zdeňka Šandová

Vloženo: 29. března v 10:18

Platnost do: 30. listopadu v 23:59

Zobrazeno: 145×

Další kniha z řady detektivních románů odehrávající se v kulisách 15. století v českých zemích. V odborných historických kruzích vyvolal nedávno rozruch nález latinských rukopisů z počátku 15. století na zámku v Českém Krumlově. Původně byly považovány za náboženské traktáty sepsané jako polemika s názory Jana Husa a jeho následovníků. Pečlivější překlad však ukázal, že se ve skutečnosti jedná o vzpomínky rožmberského levobočka františkánského mnicha Blasia na kriminální případy, které kdysi pomáhal řešit svému příteli Jakubu Protivovi z Protivce, rychtáři na Novém Městě pražském. První z nich byl případ poutníků ze Svaté země, kteří se při svém návratu z míst spojených s životem Ježíše Krista a jeho apoštolů na čas zastavili v Praze. Shodou okolností se tito zbožní muži a ženy dostali do podezření z velkých loupeží a krvavých mordů. Jaká však byla pravda?

Bechynková, Lucie - Opravdové zločiny

Bechynková, Lucie - Opravdové zločiny

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 14:19

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 192×

Záhadné, promyšlené, brutální, drzé - nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát.

Belsham, Alison - Balzamovač

Belsham, Alison - Balzamovač

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 14:18

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 192×

Třetí složitý případ inspektora Francise Sullivana je další částí detektivně thrillerové série a volně navazuje na dva předchozí romány - Tatérka a Inkoust. V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno - jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.

1 - Tatérka, 2 - Inkoust, 3 - Balzamovač

Bomann, Corina - Sophiina naděje

Bomann, Corina - Sophiina naděje

Zdeňka Šandová

Vloženo: 19. května v 12:58

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 122×

Rozrušená, těhotná Sophia opouští dům rodičů. Její otec ji už nechce vidět, matka se utápí v slzách. Když posléze Sophia stane před svým milencem, pochopí, že musí jejich dítě vychovávat sama. Naprosto zoufalá odjíždí s přítelkyní do Paříže, kde se jí naskytne jedinečná příležitost. Slavná Helena Rubinsteinová je Sophiiným šarmem a jedním z jejích vlastnoručně zhotovených krémů nadšená. A nabídne jí, aby pracovala pro její impérium krásy. Sophia se tak plná naděje v nové štěstí vydává do New Yorku.

Brown, Sandra - Lest

Brown, Sandra - Lest

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 8:14

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 195×

Agent FBI Drex Easton neúnavně sleduje jediný cíl: vypátrat sériového vraha, známého jako Weston Graham. Za posledních třicet let Weston použil mnoho jmen a nespočet převleků, což mu umožnilo okrást osm bohatých žen, než zmizely beze stopy. Jejich rodiny marně čekají na odpovědi a úřady se nemají čeho chytit. Oběti spojuje pouze to, že se v jejich životě objevil nový člověk, který beze stopy zmizel a nezanechal po sobě žádné důkazy o své existenci. kromě podpisu. Drex je přesvědčen, že tyto ženy byly zavražděny a že je za to zodpovědný sociopat, známý jako Weston Graham. Jenže pokaždé když se k němu Drex byť jen malinko přiblíží, Weston změní identitu a zmizí. Poprvé v dlouhé hře na kočku a myš má ovšem Drex podezřelého na dohled.

Bryndza, Robert - Propast smrti

Bryndza, Robert - Propast smrti

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 8:16

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 182×

Kate Marshallová a Tristan Harper se ujímají prvního velkého případu. Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli.

Caplin, Julie - Domek v Irsku

Caplin, Julie - Domek v Irsku

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:52

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 128×

Romantický příběh právničky Hannah, která se po letech odhodlala k radikální životní změně. Opustí kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru a vydá se na šestitýdenní kurz vaření v Irsku. Cestou se zastaví v Dublinu, kde si užívá všechno, co nové město nabízí - irské speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov a ubytuje se v útulném domku, zjistí, že to, co se stalo v Dublinu, tak docela v Dublinu nezůstalo. Kulinářská škola, ukrytá mezi krásně zelenými kopci, naučí Hannah víc než kuchařské základy.

Caplinová, Julie - Kavárna v Kodani

Caplinová, Julie - Kavárna v Kodani

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 8:19

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 177×

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se... Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak... skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.

Cussler, Clive - Loď duchů

Cussler, Clive - Loď duchů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 25. února v 7:45

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 189×

Kurt Austin usilovně pátrá po zmizelé přítelkyni a brzy zjistí, že se noří do temného světa státem sponzorovaného kyberzločinu. Narazí na stopy mizejících vědců, podezřelých nehod a rozlehlou síť obchodování s lidmi. S pomocí svého zástupce z NUMA a přítele Joea Zavaly se zaměří na zlověstnou organizaci přímo v srdci této sítě a pustí se s ní do boje na mnoha frontách - od Monaka přes Severní Koreu až po pobřeží Madagaskaru. To, kam ho nakonec pátrání dovede, však předčí i jeho nejdivočejší představy.

Černá, Jaroslava - Kat Mydlář: Jak utišit bolest lásky

Černá, Jaroslava - Kat Mydlář: Jak utišit bolest lásky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 24. února v 12:05

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 182×

Mladý medik Jan Mydlář je rozhodnut udělat i nemožné, aby se dostal blíže ke své Dorotce a mohl ji vysvobodit z vězení. Osud mu ovšem uštědří krutou ránu a musí se vyrovnat s její smrtí. Aby zapomněl na svůj žal, rozhodne se vstoupit do služeb pražské katovny, kde se jeho otupělé srdce rozechvěje při pohledu na katovu dceru. Jan se musí rozhodnout, zda dokáže znovu začít žít.

Dán, Dominik - Kníže Smrt

Dán, Dominik - Kníže Smrt

Zdeňka Šandová

Vloženo: 29. března v 10:13

Platnost do: 30. listopadu v 23:59

Zobrazeno: 161×

Dvojice nerozlučných detektivů z oddělení vražd tentokrát pátrá po vrahovi stavebního podnikatele, jehož zmučené tělo bylo nalezeno v zahrádkářské kolonii pod Děvínem. Oddělení vražd a smrt jsou jako zamilovaný pár v parku - jdou ruku v ruce vedle sebe a tvoří téměř dokonalou jednotu. Navzájem si na sebe zvykli, naučili se vzájemně respektovat a bát se jeden druhého. I detektivové z oddělení vražd se smrti bojí, a přestože si s ní tykají, její poslední návštěva je pořádně vyvedla z míry. Přišla a vzala si blízkého člověka. A o dva dny později přišla znovu, tentokrát už to ale nebylo osobní, byla to jejich práce: manželka stavebního podnikatele našla svého muže v chatě s useknutou hlavou a probodnutým hrudníkem.

Dolejšová, Eva - Babičkou proti své vůli

Dolejšová, Eva - Babičkou proti své vůli

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 8:20

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 178×

Humoristicky laděný román zachycuje příběh ženy, která se stala babičkou na svůj vkus příliš brzy. Mladší syn sotva odrostl a Daniela se chystala roztáhnout křídla, jež jí ovšem přistřihla dcera Tereza oznámením, že čeká dítě. Daniela se srovnává s novou a nečekanou sociální rolí a prochází nelehkou životní etapou. Příběh Daniely se může stát inspirací pro všechny ženy, jež žijí život, který žít nechtějí. I ony mohou najít svou cestu, ač se to zdá nemožné, a odvahu změnit to, co ve svém životě změnit chtějí. Nalézt rovnováhu ve svém životě jako partnerky, matky, babičky - ale i jako ženy. Pro všechny situace existuje řešení. Chce to jen odvahu. A nikdy není pozdě najít sama sebe. Natož v pouhých padesáti!

Fields, Helen - Dokonalá tma

Fields, Helen - Dokonalá tma

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. května v 9:48

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 127×

Inspektor Luc Callanach se vydává do Francie, aby s Interpolem rozkryl síť obchodníků s bílým masem. Když se ale v Paříži najde tělo skotského občana, kterému někdo odebral vnitřnosti, musí se Callanach spojit se svou šéfinspektorkou Avou Turnerovou v Edinburghu. Té však v márnici také přibývají těla znepokojivou rychlostí. Záhy se ukáže, že jejich starosti mají společného jmenovatele a sebemenší chyba ve vyšetřování může zničit desítky dalších životů.

Forte, Franco - Romulus, první král

Forte, Franco - Romulus, první král

Zdeňka Šandová

Vloženo: 24. února v 11:24

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 184×

Starověký mýtus o založení Říma bratry Romulem a Remem v syrovém dramatickém románovém zpracování. Známý mýtus o dvojčatech Romulovi a Removi a založení Říma zasazují autoři do přesných časových hranic mezi roky 772 a 745 před naším letopočtem, do pravděpodobných reálných kulis pasteveckých kmenů, hladu, zimy a divokého barbarství. Mytický rámec příběhu zaplňují dramatickým, často syrově brutálním dějem, a domýšlejí možný reálný základ situací, z nichž mohl tento mýtus vyrůst. Synové vestálky z královského rodu, kteří měli být se svou matkou zahubeni, jsou tak zachráněni poněkud jinak než legendární vlčicí. Ač vychováni společně v rodině pastýře, rozdílné povahy a charaktery obou dvojčat zavedou každého na jinou cestu. Zakladatelem a prvním vládcem města Říma, které se má stát ostrovem řádu a spravedlnosti v moři barbarství a chaosu, se tak nakonec stává pouze jeden z nich.

Godard, Jocelyne - Egypťanky

Godard, Jocelyne - Egypťanky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. května v 10:24

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 126×

Historický román líčí životní příběh egyptské královny Hatšepsut.

 

1 - Ve stínu prince, 2 - Palácové intriky, 3 - Přízeň bohů, 4 - Boj o trůn, 5 - Nevěsta pro faraona, 6 - Pomsta Amonova

Grmolec, Zdeněk - Pod císařským orlem

Grmolec, Zdeněk - Pod císařským orlem

Zdeňka Šandová

Vloženo: 19. května v 12:53

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 124×

Historický román, založený na osudu císaře a krále Leopolda I. Mladší syn císaře Ferdinanda III. Leopold se připravuje na kněžskou dráhu, „učí“ ho jeho strýc Leopold Vilém, který byl biskupem a velmistrem Řádu německých rytířů. V roce 1654 však náhle umírá jeho starší bratr Ferdinand IV. a Leopoldovi se otevírá cesta k trůnu. Vynořují se spekulace o bratrově zavraždění, podezření padá na Leopoldova zpovědníka, obávaného jezuitu Raúla, pocházejícího ze Španělska. Ferdinand zajistil svému synovi nástupnictví ve Vídni, Uhrách a Čechách, nepodařilo se mu však, aby Leopold získal císařský titul. Po dlouhém vyjednávání a různých peripetiích, kde svoji nezastupitelnou roli hraje opět Raúl, se Leopold stává r. 1658 císařem. Přinese mu ale císařská orlice úspěch a štěstí?

Harasimová, Markéta - Volným pádem

Harasimová, Markéta - Volným pádem

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:54

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 120×

Půvabná, leč poněkud submisivní Linda je po svatbě se sebevědomým Bohdanem přesvědčená, že našla muže snů a její život konečně nabral správný směr. Zamilovaná zprvu ani nevidí, že s ní partner obratně manipuluje, aby na něm byla zcela závislá. Jakmile pak otěhotní, přestane manželovy manévry řešit a věnuje se hlavně mateřství. Stačí však jedno setkání s bývalým milencem a všechno je rázem na prach. Majetnický Bohdan se s Lindou rozvádí a mladá žena se s čtyřletou dcerkou ocitá v kritických finančních potížích. Snaží se svou těžkou situaci změnit, přichází však další osudová rána - malá Barunka umírá. Mladá žena, zdrcená tragédií propadá alkoholu, který se kdysi stal osudným její matce, a to ještě netuší, že pro ni má život připravený další tvrdý direkt. Linda se ocitá mezi bezdomovci, opuštěná a bez jakéhokoli zastání. Hříčkami vrtkavé karmy se tak volným pádem zřítí až na samotné dno a nezbývá jí než doufat v zázrak. 

Hart, Emma - Rande s knihomolkou

Hart, Emma - Rande s knihomolkou

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 14:13

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 183×

Román o tom, že láska se dá najít i jinde než na stránkách knih či mezi regály v knihkupectví. Pro Kinsley jsou knihy celý její život. Nejen, že pořád něco čte, ale spolu se dvěma kamarádkami vlastní knihkupectví v malém městě v Montaně. A zatímco její přítelkyně mají své lásky, ona si vystačí s fiktivními muži. Až do chvíle, kdy kamarád jejího bratra Josh z legrace navrhne, že jí pomůže najít přítele. A tak začíná série roztomile trapných schůzek, jejichž účastníci nemají u Kinsley šanci, žádný z nich ji totiž nepřitahuje tolik jako právě Josh.

Haughton, Emma - Než padne tma

Haughton, Emma - Než padne tma

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:43

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 114×

Doktorku Kate zasáhla osobní tragédie. Aby unikla neúnosné realitě, využije příležitosti strávit rok v malé výzkumné stanici na Antarktidě. Její předchůdce údajně zemřel při tragickém neštěstí. Čím více však ubývá denního světla, tím více je všem členům základny jasné, že nešlo o pouhou nehodu a že vše pohlcující tma a nesnesitelná zima zdaleka nejsou jediným nebezpečím.