Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Amphlett, Rachel - Vyděšená k smrti

Amphlett, Rachel - Vyděšená k smrti

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. února v 9:23

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Zobrazeno: 34×

Detektiv seržant Kay Hunterová řeší únosy dvou studentek, dvě vraždy a k tomu vlastní složitou minulost. Thriller anglické autorky.V budově opuštěné biologické laboratoře je nalezeno tělo zmizelé studentky. Vypadá to na únos, který se zvrtnul, ale detektiv seržant Kay Hunterová o tom není přesvědčená – a ve svém podezření se jen utvrdí, když je nalezen mrtvý i muž s výkupným. S únosem další studentky se naplní Kayiny nejhorší obavy. Ve snaze zachránit si kariéru a utajit svoji složitou minulost se z jejího pátrání stává závod s časem. Pro zvráceného vraha však hra teprve začíná.

Arlen, Tessa - Královská guvernantka. Ve službách královny

Arlen, Tessa - Královská guvernantka. Ve službách královny

Zdeňka Šandová

Vloženo: 5. ledna v 8:29

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 58×

Marion Crawfordová, guvernantka princezen Elizabeth a Margaret, strávila šestnáct let svého života ve službách královské rodiny. V závěru své služby se zmítá mezi loajalitou k princezně Alžbětě a rizikem, že ztratí muže, kterého miluje. Píše se rok 1931 a mladičká Marion Crawfordová se vydává z drsného Skotska daleko na jih, do královského sídla Royal Lodge, kde má sloužit jako guvernantka dvou mladých princezen - Lilibet a Margaret Rose Windsorových. Marion si brzy získá přízeň celé královské rodiny a stane se její nedílnou součástí. Nakonec zůstane dlouhých šestnáct let. Společně s královskou rodinou prožívá divoké turbulence dvacátého století. Když se čerstvě osmnáctiletá Lilibet zamiluje, nikdo z rodiny nevěří, že by byl princ Filip vhodným chotěm budoucí královny Velké Británie. Tedy kromě Marion Crawfordové. Také Marion vstoupí do cesty láska. Následující roky jsou plné bolestného čekání a stupňujícího se napětí, když si Marion musí vybrat, na čí straně bude stát. V tu chvíli ještě netuší, že jednoho dne dojde ke zradě, která přeruší její pouto s královskou rodinou navždy...

Banner, A.J. - Druhá dívka

Banner, A.J. - Druhá dívka

Zdeňka Šandová

Vloženo: 1. prosince 2022 v 11:27

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 91×

 

Krimithriller americké autorky, jehož hrdinka pátrá po okolnostech smrti vlastní dvojnice.Phoebe pracuje v márnici. Jejím úkolem je s pomocí líčidel vracet mrtvým nádech života do tváří. Jednoho dne narazí při práci na vlastní dvojnici. Mrtvá jako by jí z oka vypadla, na těle má dokonce znepokojivě povědomá tetování. Za pomoci výstředního kolegy proto začne pátrat po okolnostech smrti mladé ženy a dojde k šokujícím zjištěním. Lze jim ale věřit?

Bauer, Jan - Čas zlatodějů a hvězdopravců

Bauer, Jan - Čas zlatodějů a hvězdopravců

Zdeňka Šandová

Vloženo: 28. listopadu 2022 v 17:52

Platnost do: 30. dubna v 23:59

Zobrazeno: 88×

Chronologie událostí doby Rudolfa II. -- Obsahuje bibliografii.

Benková, Jana - Slabost jako výhoda

Benková, Jana - Slabost jako výhoda

Zdeňka Šandová

Vloženo: 6. října 2022 v 16:14

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 135×

Román vypráví pohnutý příběh krasobruslařky Kateřiny, která se po letech dřiny a odříkání rozhodne opustit svou skvělou kariéru a konečně žít. Není to ale tak jednoduché, jak si myslela. Kateřině vybrali rodiče jméno po krasobruslařské legendě Katarině Wittové a "věštili" správně: i v Katce dříme kus sportovního talentu. Zamiluje se do bruslí a stane se hvězdou ledu. Po několika neúspěších a šokujícím útoku šílence, který ji téměř zabije, se však ve svých pětadvaceti letech rozhodne pověsit brusle na hřebík. Odvážně vykročí z hvězdné bubliny, v níž do té doby žila, vyrovnává se s realitou a hledá nový smysl života, ale zjišťuje, že na večírcích a diskotékách ho nenajde. Pozná Lukáše, zamiluje se, ovšem strach z lidí Katku od něj spíše vzdaluje, než že by je vzájemně sbližoval. Kateřina se snaží překonat obavy a opustit pohodlí samoty - ale najde sílu otevřít mu celé svoje srdce? Zvláště když Lukáš udělá cosi nečekaného...

Biler, Stanislav - 111 míst v Brně, která musíte vidět

Biler, Stanislav - 111 míst v Brně, která musíte vidět

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. prosince 2022 v 11:10

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 82×

Netradiční průvodce ukazuje, že Brno nerovná se vila Tugendhat. Záměrně se vyhýbá tomu, co je v moravské metropoli takzvaně povinné navštívit, a odhaluje Brno z mnoha úhlů pohledu. Na své si tak přijdou jak ti, kdo cestují za architekturou či historií, tak ti, kteří si chtějí dát dobrou kávu a pozorovat brněnský ruch jen skrz okna kavárny. Díky přehledné struktuře publikace představí jednotlivá místa živě, jako by se čtenář procházel po městě s průvodcem z masa a kostí, který danou lokalitu zná jako své boty. Krátké texty o daném místě vždy doplňuje popis, jak se k němu dostat, a autentické fotografie bez zkrášlujících filtrů.

Bílková, Jana - Rozvoj mentální kondice

Bílková, Jana - Rozvoj mentální kondice

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. března v 8:32

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 12×

Určeno pro ty, kteří si chtějí procvičovat mentální kondici a denně zaměstnávat mozek. 

Boček, Evžen - Aristokratka pod palbou lásky

Boček, Evžen - Aristokratka pod palbou lásky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 24. ledna v 9:30

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 46×

Závěrečná kniha humoristického románu o české aristokratce, narozené v Americe.Z královského výletu do Nizozemí si Marie III. Kostková přiveze kromě zážitků a fotek s Jejím Veličenstvem královnou Beatrix také milostnou šmodrchanici, která se "vystříbří" až na úplném konci nového pokračování; na zámku se, mimo jiné, zjeví i Helenka Vondráčková. Milostných šmodrchanic se ovšem na Kostce vyskytne víc, a většina bude zaznamenána filmovým štábem nizozemské televize. Pod palbou lásky se ocitne i kastelán Josef!

Börjlind, Cilla - Třetí hlas

Börjlind, Cilla - Třetí hlas

Zdeňka Šandová

Vloženo: 28. listopadu 2022 v 17:47

Platnost do: 30. dubna v 23:59

Zobrazeno: 86×

 Bývalý policista Tom Stilton a studentka Policejní akademie Olivia Riverová spojí své síly při objasňování vražd slepé asistentky vrhače nožů a zaměstnance celní správy.Zaměstnanec švédské celní správy Bengt Sahlmann byl nalezen oběšený ve svém domě – jeho nedobrovolná smrt nejspíš souvisí se zabavením velké dodávky drog. V Marseille objevili brutálně zavražděnou slepou ženu, kdysi asistentku proslulého cirkusového vrhače nožů. Stockholmský komisař (a bývalý bezdomovec) Tom Stilton se na žádost přítele vydává do Francie zjistit, co se ve skutečnosti stalo. Olivia Riverová (dříve Rönningová, studentka Policejní akademie) znala Sahlmanna a chce vypátrat jeho vraha. Oba případy se záhy protnou a donutí Toma a Olivii ke spolupráci, ač se navzájem nemohou vystát. Sužováni nočními můrami se ocitají tváří v tvář další...

Brown, Sandra - Odražená střela

Brown, Sandra - Odražená střela

Zdeňka Šandová

Vloženo: 10. března v 7:47

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 14×

Děj kriminálního románu se odehrává ve městě na americkém Jihu, kde místní detektiv vyšetřuje podezřelé úmrtí v soudcově domě.Sympatický detektiv Duncan Hatcher pracuje na případu vloupání, při němž manželka vlivného soudce zastřelí lupiče v údajné sebeobraně. Duncanovi však nedají spát podezřelé okolnosti a další pátrání ho přivede na stopu zlosyna, jehož se již dlouho snaží dostat za mříže. Kriminální linie příběhu se propojuje s motivem milostným, jak je u autorky obvyklé.

Castilo, Linda - Slib mlčení

Castilo, Linda - Slib mlčení

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. března v 8:30

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 13×

Americký kriminální thriller o pátrání po sériovém vrahovi žen, jehož stopy vedou do místní komunity amišů.Městečko Painters Mill v Ohiu po šestnácti letech začne opět ohrožovat brutální vrah žen. Hrůzné vraždění pokračuje. Mladá policistka Kate Burkholderová se ujímá vyšetřování. Sama ale ukrývá tajemství - mládí prožila v místní amišské komunitě a zažila tehdejší série vražd. Dokonce se málem stala jednou z obětí. Přežila a věřila, že vrah byl zlikvidován. Až do chvíle, než se objevilo první znetvořené tělo mladé ženy.

Cílek, Roman - Smrtící dávka nenávisti

Cílek, Roman - Smrtící dávka nenávisti

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. listopadu 2022 v 8:31

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 105×

Čtyři dramatické příběhy, jejichž ústřední postavou je pátrací kriminální reportér Jakub Kramář. Mnohé naznačují již samotné názvy kapitol: Čas smrti, čas vzkříšení, Krajina po bitvě, Vzpomínky na deštný prales, Smrtící dávka nenávisti. Spojovacím motivem je zde i tentokrát Kramářova leckdy až posedlá snaha za každou cenu a často i s velkým osobním nasazením se dobrat objektivní, byť někdy i nepříjemné pravdy. Autor svým dramatickým stylem vyprávění účinně zatahuje čtenáře do děje, od kterého se nedokáže odtrhnout.

Collins, Megan - Rodina na zabití

Collins, Megan - Rodina na zabití

Zdeňka Šandová

Vloženo: 10. března v 7:51

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 16×

Psychologický román o osudové lásce dvou mladých lidí se odehrává v USA na počátku 21. století.Romantický příběh lásky amerického vojáka a mladé středoškolačky. John Tyree se stane vojákem, aniž by věděl, co všechno to obnáší. O týdenní dovolence se osudově zamiluje do Savannah, křehké a laskavé dívky. Jejich city ale podrobí tvrdé zkoušce 11. září, protože John musí do války. Dokáže láska překonat stesk a odloučení, ale i hlubší rozpory mezi milenci?

Černá, Jaroslava - Dvě Markéty

Černá, Jaroslava - Dvě Markéty

Zdeňka Šandová

Vloženo: 1. prosince 2022 v 11:25

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 93×

Historický román české autorky zachycuje Jana Jindřicha Lucemburského lapeného mezi dvě Markéty – s jednou se má oženit, ale miluje druhou.Jan Jindřich Lucemburský je poslušným synem svých královských rodičů. Domluvený sňatek s tyrolskou vévodkyní Markétou, která zrovna neoplývá krásou, je ovšem předem odsouzený k nezdaru. Nepřízeň osudu se rázem mění, když šlechtic najde útěchu a hlubokou lásku u Markéty Opavské.

Češka, Stanislav - Případ rozvaděných bratrů

Češka, Stanislav - Případ rozvaděných bratrů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. listopadu 2022 v 8:26

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 104×

Historická detektivka z období Velkomoravské říše a vlády Mojmíra II. Píše se rok 898 a Moravské království musí po smrti krále Svatopluka bojovat o svoji existenci. Ze západu útočí Frankové, z východu zase Maďaři. Přesto se Mojmírovi II. daří navázat na dědictví velkého královského otce a udržet vládu. Bohužel přichází nečekaný úder od jeho nejbližšího příbuzného, mladšího bratra Svatopluka, a navíc je zavražděn Nerad, zástupce Branislava, velitele Mojmírových stráží. Zdá se, že Nerad musel zemřít, protože zjistil něco velice závažného. Vyšetřování jeho vraždy se tak ujímají Slavomír s Erikem...

Davis, Barbara - Kouzlo všité do šatů

Davis, Barbara - Kouzlo všité do šatů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 5. ledna v 8:27

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 57×

Romance americké autorky o starých ranách a šťastných koncích, s lehkým dotekem magie.Soline je expertkou na šťastné konce. Její rodina provozuje svatební salon, kde se do šatů všívají kouzla. Nevěstu, jež se vdává v šatech od Rousselových, čeká spokojené manželství. Sama Soline však příliš štěstí nezažívá. O desítky let později se žena jménem Rory rozhodne naplnit svůj sen a otevřít si galerii - čirou náhodou právě v domě Soline.

Dempsey, Sharon - Chladné stopy

Dempsey, Sharon - Chladné stopy

Zdeňka Šandová

Vloženo: 10. října 2022 v 13:41

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 121×

Slibný debut belfastské autorky, ve kterém se prolíná krutá minulost se stejně krutou přítomností života Severního Irska, otevírá řadu příběhů s vyšetřovateli Stoweem a Laineyovou. Ve zchátralém domku kousek od Belfastu dojde k čtyřnásobné vraždě. Na stromě za domem visí pět zdeformovaných panenek a uvnitř je na zdi nápis Kdo unesl Eden Mulliganovou? Otázka vraždu spojuje se slavným odloženým případem mladé matky, která beze stopy zmizela v 80. letech.

Dlouhý, Michal - Kutnohorská pátračka opět zasahuje

Dlouhý, Michal - Kutnohorská pátračka opět zasahuje

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. února v 9:18

Platnost do: 31. srpna v 23:59

Zobrazeno: 26×

Autor seznamuje s dalšími kriminálními případy řešenými v letech 1928 – 1942 příslušníky kutnohorské četnické pátrací stanice.

Dominová, Viktória - S úctou, přítel

Dominová, Viktória - S úctou, přítel

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. listopadu 2022 v 8:28

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 117×

 Dramatický příběh ženy, která ze svého pohledu ztratila vše. Přišla o malou dcerku, zkrachovalo jí manželství a opustil ji přítel. Navíc má intenzivní pocit, že se něco děsivého děje s její psychikou.Andrea od života nečeká mnoho. Za nejdůležitější považuje láhev s alkoholem, díky které nemusí čelit démonům minulosti. Po zmizení dcery jí zkrachovalo manželství a zůstala úplně sama. Policie pátrání dávno ukončila, protože chabé stopy nikam nevedly. To vše se však změní, když na nočním stolku jednoho dne najde jednoduchý vzkaz. Slova, která sama o sobě mnoho neznamenají, ale ve větách mají obrovskou sílu. Neznámý, který se nepozorovaně dostal k Andrei domů, její napíše, že ví, co se stalo s její jedinou dcerou a pomůže ubohé ženě odhalit pravdu. Andrea sází všechno a vydává se na nebezpečnou cestu za poznáním pravdy. Získá zpět ztracenou naději a postaví se opět na nohy?

Drda, Adam - Před branou nenávratna

Drda, Adam - Před branou nenávratna

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. ledna v 14:38

Platnost do: 30. června v 23:59

Zobrazeno: 55×

Na podzim 2021 uplynulo 80 let od chvíle, kdy nacisté zahájili systematické deportace Židů z Čech a Moravy do vyhlazovacích koncentračních táborů. K tomuto neblahému výročí vychází kniha vzpomínek pamětníků přeživších šoa. Všichni zakusili antisemitskou perzekuci, všichni jen zázrakem přežili nacistické konečné řešení židovské otázky, všichni ztratili své blízké.