Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Banga, Patrik - Skutečná cesta ven

Banga, Patrik - Skutečná cesta ven

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. prosince v 14:56

Platnost do: 30. června 2024 v 23:59

Zobrazeno: 5×

Reálný příběh novináře Patrika Bangy, který popisuje, jak se dostal z romské čtvrti až mezi novináře předních českých médií.Vyprávění začíná v devadesátých letech na pražském Žižkově, který v té době zdaleka nebyl tak ambiciózní čtvrtí jako dnes. Místo čpí neutěšeností, drogami, alkoholem, prostitucí a rvačkami a vyrůstat ve zdejších romských komunitách znamená jediné — být předurčen k životu dalšího z nepřizpůsobivých. Banga syrovým a nemilosrdným způsobem popisuje realitu romského dospívajícího chlapce, který se už v raném věku setkává s odmítáním, kriminalizací, rasismem a policejní brutalitou. A hledá skutečnou cestu ven. Mnohokrát narazí, mnohokrát prohraje. Autor je bytostně přesvědčený, že každý člověk je individualita, a ve své biografii otevřeně líčí úspěchy i pády, vnitřní střet s romskou kulturou nebo snahu vymanit se ze škatulky "Rom".

Bechynková, Lucie - Ženy zločinu

Bechynková, Lucie - Ženy zločinu

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. října v 19:02

Platnost do: 30. dubna 2024 v 23:59

Zobrazeno: 70×

Zločin má i ženskou tvář – a nikdo to neví lépe než Lucie Bechynková, zločinožroutka a spoluzakladatelka oceňovaného podcastu Opravdové zločiny. Čeho všeho jsou ženy schopny? Co je k mnohdy brutálním činům vede? A jak vypadá osobní i pracovní život policistky, soudní psycholožky nebo ředitelky věznice? Poznejte téma zločinu z opomíjeného úhlu pohledu! Zjistíte, že trestné činy spáchané ženami se co do temnoty a krutosti vyrovnají i nechvalně proslulým vrahům.

Boland, Shalini - Pravá matka

Boland, Shalini - Pravá matka

Zdeňka Šandová

Vloženo: 15. června v 13:37

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 147×

Když se Tessa vrátí domů, najde v kuchyni cizího chlapce, který tvrdí, že je její syn. Když to nahlásí, policie má podezření, že ho unesla. Motivem by mohl být fakt, že kdysi porodila dvojčata, která už jsou po smrti. Tessa všechny přesvědčuje o tom, že je nevinná, ale nikdo jí nevěří. I její manžel, s nímž už nežije, si myslí, že je blázen. Navíc ji pronásleduje záhadná žena. Tessa se rozhodne jednat na vlastní pěst a zjišťuje šokující pravdu nejen o neznámém chlapci, ale i o sobě.

Brown, Carolyn - Domek u vodopádu

Brown, Carolyn - Domek u vodopádu

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. října v 18:58

Platnost do: 30. dubna 2024 v 23:59

Zobrazeno: 77×

Neobvyklé poslední přání staré babičky Lucy svede dohromady její vnoučata, která mezi sebou po letech odloučení opět nalézají spojení.Patchwork života je ušitý nejen ze vzpomínek, ale taky z nadějí. Flynn a jeho sestřenice Nessa a April se znovu setkávají po mnoha letech v babiččině domku v texaském městečku, kde v dětství společně trávili letní prázdniny. Jsou odhodlaní vyplnit podivné přání zesnulé babičky Lucy, jež obnáší ruční dokončení patchworkové pokrývky. Jen hotové dílo jim totiž podle závěti umožňuje odemknout babiččinu starou truhlu, která možná ukrývá skutečné dědictví. Steh za stehem obnovují dávné rodinné pouto, o němž ani nevěděli, že ho hledají.

Caplin, Julie - Útěk na venkov

Caplin, Julie - Útěk na venkov

Zdeňka Šandová

Vloženo: 15. června v 13:35

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 141×

Romantický příběh odehrávající se na anglickém venkově vypráví o nešťastné Elle, která se vydává na venkov, hlídat dům své kmotry Magdy. Ilustrátorka Ellla odjede z milovaného Londýna na venkov hlídat dům své kmotry Magdy poté, co jí přítel oznámil, že si potřebuje dát pauzu. Chce si tam utřídit myšlenky a přijít na to, co od života doopravdy chce. Magda ale zapomněla zmínit jednu maličkost - že na ni v domě bude čekat fenka Tess, o kterou je třeba pečovat. Jak si Ella poradí se čtyřnohou spolubydlící, s mrzutým veterinářem Devonem a starousedlíky, kterým soukromí moc neříká? Přehodnotí svůj život a dá šanci lásce, i když si slíbila, že se bude mužům vyhýbat?

Carson, Scott - Chlad

Carson, Scott - Chlad

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. listopadu v 17:18

Platnost do: 30. června 2024 v 23:59

Zobrazeno: 25×

 

V odlehlé severní části státu New York leží uprostřed stařičkých lesů pod temnou, nehybnou hladinou Chilewaukeeské přehrady zatopené městečko. Před sto lety bylo zničeno v zájmu vyššího dobra: aby měly miliony lidí žijících na jihu dostatek vody. Nebo tak to alespoň v té době tvrdili politici z Manhattanu. Místní rodiny byly donuceny opustit svou půdu, ale nepřestěhovaly se daleko a některé se nepřestěhovaly vůbec… Nyní se hlásí o slovo důsledky lidské arogance. Odborník, který má za úkol provést inspekci desítky let zanedbávané hráze, se stane svědkem záhadných jevů. Jak se ukazuje, obyvatelé městečka se nenechali ze svého domova vystrnadit bez boje a hodlají v něm pokračovat. Teď nastal čas, aby temné proroctví dosáhlo svého naplnění, a všichni, kdo nezapomněli, si pokládají otázku: kdo to bude teď? Protože z hlubin neúprosně stoupajících temných vod zaznívá volání po další oběti.

Carter, Chris - Genesis

Carter, Chris - Genesis

Zdeňka Šandová

Vloženo: 12. června v 14:58

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 151×

Další drsný krimithriller s vyšetřovatelem Robertem Hunterem, který nachází zlověstné vzkazy u mrtvol zdánlivě spolu nesouvisejících obětí vražd. Robert Hunter je povolán k nejděsivějšímu místu činu, jaké kdy navštívil. Ještě větší znepokojení se ho zmocní, když se při pitvě najde v těle oběti verš básně zanechaný vrahem. Zanedlouho se najde další mrtvola. Metody a podpis vraha se liší, ale stupeň použitého násilí nasvědčuje tomu, že za oběma zločiny stojí stejný pachatel. Hunterovy obavy potvrdí nález druhé části básně. Tento objev však nejenže spojí dvě vraždy, ale je už jasné, že jde o dílo sériového vraha. Robert Hunter i přes nedostatek forenzních důkazů musí dostihnout nejdisciplinovanějšího a nejsystematičtějšího zabijáka, na jakého kdy narazil; pachatele, který se kochá strachem oběti a pro něhož je smrt lekcí, již je třeba udělit. 

Clarke, Rosie - Děvčata z Harpers

Clarke, Rosie - Děvčata z Harpers

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. října v 9:54

Platnost do: 30. dubna 2024 v 23:59

Zobrazeno: 71×

Příběh čtveřice mladých žen, které se z různých důvodů chtějí nechat zaměstnat ve velkolepém obchodním domě Harpers. Poté, co se setkají u pohovorů, se i spřátelí. Jejich nový život však nebude jednoduchý. Na rušné Oxford Street otevírá nový velkolepý obchodní dům Harpers a hledá zaměstnance! Mezi mnoha nejrůznějšími uchazeči usilují o místo také čtyři mladé ženy: Sally, Beth, Maggie a Rachel. Všechny čtyři mají to štěstí, že jsou vybrány jako nové prodavačky, a společně se stávají nepostradatelnou součástí oddělení s dámskými doplňky. A právě zde začíná jejich vzrušující dobrodružství v nově otevřeném podniku. Mezi krásnými klobouky, jemnými rukavicemi a zářivými šperky vznikají nová přátelství, která nabídnou pomocnou ruku, kdykoli je potřeba. Ovšem vrtochy náročných zákazníků nejsou ani zdaleka to jediné, čemu budou muset mladé hrdinky ve svém novém životě čelit.

Connolly, Rebeca - Zářivá noc hvězd a ledu

Connolly, Rebeca - Zářivá noc hvězd a ledu

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září v 18:05

Platnost do: 31. března 2024 v 23:59

Zobrazeno: 85×

Román inspirovaný příběhem lodi Carpathia a jejího kapitána, který zareagoval na tísňové volání potápějícího se Titaniku.Krátce po půlnoci ze 14. na 15. dubna 1912 kapitán Carpathie Arthur Rostron dostává hlášení, že Titanic vysílá tísňový signál, neboť během své první plavby narazil na ledovec. I přes nedostatek informací začne okamžitě konat, odhodlán na volání reagovat. Jenže Carpathia je více než čtyři hodiny cesty od místa neštěstí. Zůstane jeho loď pohromadě, když ji vystaví dosud nevídané rychlosti? Co když také narazí na ledovec? A budou při takovém mrazivém chladu na místě vůbec nějací přeživší, až Carpathia dorazí? Kate Connollyová je cestující třetí třídy Titaniku. Poté, co loď narazí na ledovec, je jednou z posledních osob, kterým se dostane pokynů a pomoci. Navzdory zmatku při opouštění lodi se Kate podaří dostat do záchranného člunu. Když je však svědkem toho, jak Titanic mizí v propastných hlubinách, napadne ji, zda je nějaká záchrana vůbec možná.

Cook, Lorna - Zapomenutá vesnice

Cook, Lorna - Zapomenutá vesnice

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září v 18:03

Platnost do: 31. března 2024 v 23:59

Zobrazeno: 79×

Melissa navštíví bývalou vesnici Tyneham a společně s mladým historikem se pokusí vyřešit záhadné zmizení členů rodiny Standishových během evakuace za 2. světové války.1943: Svět je ve válce a obyvatelé vesnice Tyneham musí podstoupit další oběť: poskytnout své domovy britské armádě. V předvečer jejich odchodu však dojde k hrůznému činu, který způsobí, že tři z nich navždy zmizí. 2018: Melissa doufala, že prázdniny na pobřeží Dorsetu oživí její ustrnulý vztah, ale navzdory idylické krajině se to moc nedaří. Když pak objeví podivnou fotografii ženy, která kdysi žila v místní zapomenuté vesnici Tyneham, je odhodlaná zjistit o jejím příběhu víc. Tyneham však skrývá strašlivé tajemství a Melissino pátrání po pravdě jí změní život tak, jak si nikdy nedokázala představit.

Čechová, Dagmar Digma - Kdo ti píše?

Čechová, Dagmar Digma - Kdo ti píše?

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. listopadu v 13:04

Platnost do: 31. května 2024 v 23:59

Zobrazeno: 55×

Romantická dovolená v kulisách řeckého ráje měla vztah Daniela a Šárky zachránit. Hned druhý den je však zaskočí zpráva o podivném dopisu, který na Daniela čeká na poště. Týden milostného sbližování se tak změní v tíživé čekání na rozuzlení záhady. Kdo a proč dopis poslal, když Daniel jakékoli vazby na místo odeslání popírá? Může mu Šárka po všem, co je potkalo, ještě věřit? Otázky bez odpovědí jitří nezhojené rány a prohlubují mezi partnery propast. I když byli oba rozhodnuti o společnou budoucnost bojovat, najednou začínají vidět sami sebe v jiném světle.

Černá, Jaroslava - Vražedná krása

Černá, Jaroslava - Vražedná krása

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. listopadu v 12:35

Platnost do: 31. května 2024 v 23:59

Zobrazeno: 34×

Historická detektivka, odehrávající se v sedmnáctém století, přináší další případ soudního vyšetřovatele Borka, který tentokrát pátrá po vrahovi významného šlechtice - apelačního rady Daniela Kaprštejna. Musíš vyšetřit, kdo zbavil svět Kaprštejna! To přikazuje mladému soudnímu vyšetřovateli Borkovi soudce Hykl, když se dozví, že na cestě do Počernic byl nalezený brutálně zavražděný významný muž. Borek brzy zjistí, že nejde o pouhé loupežné přepadení, ale že za vraždou je něco více, protože hamižného Kaprštejna nenáviděla půlka Prahy. I když mu nejprve zamotá hlavu krása mladé vdovy, jako vždy naslouchá své intuici a tentokrát i řečem lidí. Borek po výpovědích svědků odhalí nejen vrahy, ale také jejich pohnutky a příčiny dalších vražd, které spolu zdánlivě nesouvisely. 

Češka, Stanislav - Odložená vražda

Češka, Stanislav - Odložená vražda

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. listopadu v 13:10

Platnost do: 31. května 2024 v 23:59

Zobrazeno: 55×

Když bylo ve sportovní tašce vhozené do šachty závlahové nádrže na Brněnsku objeveno tělo dlouho nezvěstného mladého muže, nikoho v tu chvíli nenapadlo, jak složitý čeká vyšetřovatele případ. Mrtvé tělo bylo nalezeno ve velmi špatném stavu a po dlouhé době. Pátrání po vrahovi se začíná rozjíždět na plné obrátky a k vyšetřování je nutné přizvat i univerzitní specialisty…

Fields, Helen - Poslední na řadě

Fields, Helen - Poslední na řadě

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. listopadu v 17:23

Platnost do: 30. června 2024 v 23:59

Zobrazeno: 23×

 Daleko od skotského pobřeží se nachází ostrov Mull, mezi jehož obyvateli stále koluje řada pověr. Clarkovi se sem vydávají hledat nový život, když však jejich dcera zmizí, narážejí jen na lhostejnost místních. Rodiče si tedy najmou kanadskou soukromou vyšetřovatelku Sadie Levesqueovou. Ta už se setkala s ledasčím, po objevení brutálně zavražděné dívky v útrobách jeskyně ale zažije šok. Během vyšetřování se probouzí dávné mýty, legendy a pohanské rituály. Kam až bude Sadie při hledání vraha ochotná zajít?

Gillerová, Katarína - Výjimečná

Gillerová, Katarína - Výjimečná

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. listopadu v 17:27

Platnost do: 30. června 2024 v 23:59

Zobrazeno: 23×

 

Obdiv, se kterým Diana vzhlíží k fotografovi Alanovi, jí pomáhá překonat bolest způsobenou rozpadem manželství jejích rodičů. Ačkoli se Alan nechce vázat, jejich vášnivý vztah nakonec vyústí ve společný život a narození dcery. Když jim do života zasáhne série tragédií, Diana se ocitne před složitou výzvou: dokáže zapomenout na dřívější křivdy a pomoci těm, kteří ji potřebují? Zároveň začne pátrat v rodinné historii a odkrývá nejedno tajemství… Kdo je tady opravdu výjimečný?

Godfrey, Bradeigh - Moje sestra lže

Godfrey, Bradeigh - Moje sestra lže

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. listopadu v 13:06

Platnost do: 31. května 2024 v 23:59

Zobrazeno: 58×

POSEDLOST. ZRADA. ODCIZENÍ. A TAJEMSTVÍ UKRYTÉ V MINULOSTI… Jako malé byly sestry Lilian a Rosie nerozlučné. Po Lilianině odchodu na univerzitu se však začaly pomalu odcizovat, až je nakonec předčasná smrt rodičů od sebe odtrhla nadobro. Proto Lilian překvapí, když se jí po téměř třech letech bez kontaktu mladší sestřička ozve a chce si promluvit. Než jí ale vyděšená Rosie stačí říct něco o tom, co se zdá být otázkou života a smrti, narazí do nich na zledovatělé silnici jiné auto a Rosie končí s těžkým poraněním mozku na jednotce intenzivní péče. Lilian je přesvědčená, že nehodu někdo způsobil úmyslně a že odpovědi na otázky kdo a proč se musejí skrývat v sestřině minulosti. Jak postupně rozplétá tajemství uplynulých let, zjišťuje, že toho o Rosie ví mnohem méně, než si myslela. A že čím víc se blíží pravdě, tím větší nebezpečí jim oběma hrozí. Nic z toho ji ale v pátrání po odpovědích nemůže zastavit. Jednou už svoji mladší sestru opustila. Podruhé to udělat nehodlá… _____ Strhující psychologický thriller plný nečekaných zvratů, který by si neměl nechat ujít žádný příznivec Ruth Ware, B. A. Paris a Michele Campbell.

Hacala, Luboš - Máma má alzheimera

Hacala, Luboš - Máma má alzheimera

Zdeňka Šandová

Vloženo: 28. listopadu v 17:40

Platnost do: 30. června 2024 v 23:59

Zobrazeno: 12×

Deníková próza, zachycující smutnou zkušenost s těžkou chorobou autorovy matky.Ve chvíli, kdy se dozvíte, že vaše máma má alzheimera, je vám vcelku jedno, zda tuto nemoc způsobuje pokročilý věk, hliníkové soli nebo nezdravá strava. Jediná informace, která se vám zavrtá do mozku, je to, že na Alzheimerovu chorobu neexistuje lék. Zdravotní stav vaší maminky se začne nemilosrdně zhoršovat a vy se budete vzájemně čím dál víc odcizovat. Milovaná osoba se vám před očima změní v někoho zcela jiného, než koho jste tolik let znali. Vy se pro ni časem proměníte v bezejmennou tvář, kterou vůbec nepoznává. Přes fyzickou blízkost budete od sebe na míle daleko. Společné vzpomínky zůstanou jen ve vaší hlavě. A nejde s tím dělat absolutně nic...

Hale, Jenny - Rozmarýnová zátoka

Hale, Jenny - Rozmarýnová zátoka

Zdeňka Šandová

Vloženo: 15. června v 13:39

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 153×

V místě, kde je nejmodřejší moře a kde voní rozmarýn, trávila Melanie s babičkou každé léto a společně snily o tom, že promění jeden opuštěný dům v malý rodinný penzion. Po její smrti se Melanie cítí ztracená, babiččina poslední vůle před ní ale otevírá novou životní kapitolu. Odkázala jí totiž peníze na koupi milovaného domu v Rozmarýnové zátoce. První večer v novém městě se Melanie seznámí s místním tesařem Joshem, který má stejnou barvu očí jako voda v oceánu. Zamlklý muž je přesně tím, koho pro rekonstrukci domu potřebuje. Jenže on je rozhodnutý městečko opustit, a navíc kdysi slíbil své matce, že nepřekročí práh stavení, které může za neštěstí tolika místních obyvatel. Dům skrývá tajemství, stařičké dopisy, které mohou Melanii a Joshe jednou provždy rozdělit. Nebo je naopak svedou dohromady?

Harasimová, Markéta - Kudlanka

Harasimová, Markéta - Kudlanka

Zdeňka Šandová

Vloženo: 12. června v 15:02

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 156×

Žensky laděná detektivka, jejíž hrdinka se ocitá v podezření ze série vražd. Klaudie o vdavky nestojí. Šperk s diamantem, s nímž ji partner požádá o ruku, tak odstartuje kolotoč temných událostí, na jejichž počátku stojí vražda Klaudiina potenciálního snoubence. Okolo mladé ženy je však těch mrtvol záhy více a jedno úmrtí vypadá záhadněji než druhé. Všechny nitky se postupně propojí u Klaudie, která se stává hlavní podezřelou a vyšetřovatelé hrdince šlapou na paty. Chybí však přímé důkazy. Pachatel po sobě důmyslně zametá stopy a šikovně policii tahá za nos. Inspektorka Márová s kapitánem Křížem ani po několika měsících nejsou schopni nasadit vrahovi pouta. Případy brutálně zabitých lidí, ke kterým se ještě přičtou neobjasněné mordy z minulosti, tak možná zůstanou nepotrestány a viník se kriminalistům vysměje. Anebo ne?

Hejkalová, Markéta - Dům pod náměstím

Hejkalová, Markéta - Dům pod náměstím

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. prosince v 14:58

Platnost do: 30. června 2024 v 23:59

Zobrazeno: 6×

 Román o domě, který pamatuje velké dějiny, a o lidech, kteří s nimi museli žít.Maloměsto v srdci Vysočiny a na hlavní ulici dům, který pamatuje tolik, že musí vyprávět, aby se nerozpadl. O konci 19. století, kdy v něm začala fungovat pletařská dílna, o odvážném mladém muži Josefu Vlkovském, o prudkém vzestupu živnosti a otevření velkoobchodu, o válce, znárodnění a konfiskaci majetku i o nových začátcích po roce 1991. Čas plyne a dům s obchodem "U Vlků" žije dál svými vzpomínkami a také nadějí, že se přece jen podaří smířit přítomnost s minulostí...