Telefon: 327 591 250

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

May, Peter - Nezvratné alibi

May, Peter - Nezvratné alibi

Zdeňka Šandová

Vloženo: 29. března v 17:21

Platnost do: 30. června v 23:59

Jihozápadní Francie, 1989. Plačící vrah shodí tělo dvacetileté Lucie do nejhlubšího místa lesního jezera. O čtrnáct let později zasáhne Francii vlna veder. Půda je sežehlá, stromy a keře hynou a říčky vysychají. V rozpukaném bahně na jezerním dně objeví místní rybář lidskou kostru s lebkou obalenou plastovým pytlem. 

Dodd, Christina - Žena, která nemohla křičet

Dodd, Christina - Žena, která nemohla křičet

Zdeňka Šandová

Vloženo: 29. března v 17:11

Platnost do: 30. června v 23:59

Merida Falconová je úchvatná krasavice, trofejní manželka, která má, zdá se, všechno. až na to, že nemůže mluvit. Celých devět hořkých let posluhovala bohatému starému manželovi, doprovázela ho na každém kroku, plnila veškerá jeho přání a příkazy. Po mužově smrti Merida zmizí. a znovu se objeví ve Virtue Falls s novým jménem, novým vzhledem a plánem, jak se pomstít muži, kterého milovala, ale který ji zradil a opustil, zanechal ji němou, těžce zraněnou a vydanou na pospas tyranskému majetnickému starci 

Walker, Wendy - Všechno není zapomenuto

Walker, Wendy - Všechno není zapomenuto

Zdeňka Šandová

Vloženo: 29. března v 17:08

Platnost do: 30. června v 23:59

Fairview je malé městečko v Connecticutu, klidné a spořádané, jak má být. A pak v něm jedné noci dojde k brutálnímu znásilnění patnáctileté dívky. Oběť napadení, Jenny Kramerová, si však na nic nepamatuje: stačilo jí se souhlasem rodičů krátce poté podat jistou kontroverzní látku a hrůzná vzpomínka se ztratila. Ale pocity a bolest tak úplně nezmizely. Děsivá událost postupně rozleptá Jennyinu osobnost, a nejen její. Jennyin otec Tom je posedlý myšlenkou najít viníka, matka Charlotta se marně snaží obnovit bezúhonnou pověst rodiny. Kramerovi proto vyhledají pomoc místního psychiatra Alana Forrestera. Ten vidí jedinou možnost - navrátit Jenny paměť.

Taylor, Kathryn - Léto divokých květin

Taylor, Kathryn - Léto divokých květin

Zdeňka Šandová

Vloženo: 29. března v 17:06

Platnost do: 30. června v 23:59

Zoe stojí před těžkým rozhodnutím: Život jí má zachránit velice riskantní operace. Spontánně se rozhodne vrátit do Cornwallu, kde zažila před čtrnácti roky hrozné neštěstí a svou nejhorší noční můru. Chce konečně vyjasnit tajemství onoho léta. Setká se znovu se svou velkou láskou Jackem, znovu pojme naději na život po jeho boku. Stíny minulosti ale hrozí, že zničí i její budoucnost. 

Švejnohová, Hana - Mrcha jemně uzená

Švejnohová, Hana - Mrcha jemně uzená

Zdeňka Šandová

Vloženo: 29. března v 17:04

Platnost do: 30. června v 23:59

Románová prvotina české autorky, mimo jiné také rozhlasové a televizní moderátorky, o manželské dvojici, která přechází do nové, zralé etapy svého soužití. Helena neumí salta a Hubert nelpí na starožitnostech. Na rozdíl od slavné dvojice v kultovním filmu Válka Roseových prožili dobře situovaní dlouholetí manželé kus života v předešlých vztazích a minulost je stále dohání. Jejich osudová láska časem nabere neočekávanou podobu, oba však trvají na svém a Helena si klade otázky většiny žen ve zralé etapě manželského soužití: Kompromisy, nebo svoboda? Není věrnost přežitek? Jak zkrotit mrchu uvnitř své duše?

Lonsdale, Kerry - Všechny vlny oceánu

Lonsdale, Kerry - Všechny vlny oceánu

Zdeňka Šandová

Vloženo: 17. března v 10:15

Platnost do: 30. června v 23:59

Nový příběh od bestsellerové autorky Všechno, co máme. Po tragickém incidentu, který zničil její rodinu, opustila Molly Brennanová muže, kterého nade všechno milovala, a utekla co nejdál od domova. Chyby, které napáchala, nechala daleko za sebou. O dvanáct let později žije Molly nový život se svou osmiletou dcerkou Cassie. Dělá vše pro to, aby její dcera vyrostla v láskyplném prostředí, které ona sama nikdy nepoznala. Když ji ale začnou sužovat děsivé vize a noční můry, Molly je nucená vrátit se na místo, kterému se chtěla navždy vyhnout - domů do Pacific Grove.

Kara, Lesley - Kdo o tom ví?

Kara, Lesley - Kdo o tom ví?

Zdeňka Šandová

Vloženo: 17. března v 10:12

Platnost do: 30. června v 23:59

Psychothriller o mladé ženě, která se po léčení v protialkoholické léčebně v Londýně vrací ke své matce s vidinou, že v poklidném prostředí začne nový život. Objeví se ale kdosi, kdo zná tajemství minulosti. Astrid Phelpsové je dvaatřicet a po letech, kdy se ne zcela úspěšně živila jako scénografka, se snaží začít znovu - a především vypořádat se závislostí na alkoholu, která ji už o dost připravila. I když by si to všechno představovala úplně jinak, nastěhuje se po návratu z londýnské léčebny ke své střízlivé, bohabojné matce v poklidném přímořském městečku Flinstead. Když se seznámí se sympatickým mladíkem Joshem, zdá se, že i ona možná dostane novou šanci. Všechno ale není tak růžové, jak by mohlo vypadat, protože někdo ví o jejím dřívějším životě víc, než by si přála, a chce, aby zaplatila za své hříchy. Kdo by ale mohl znát její nejtemnější tajemství?.

Gardner, Lisa - Hledej mě

Gardner, Lisa - Hledej mě

Zdeňka Šandová

Vloženo: 17. března v 10:09

Platnost do: 30. června v 23:59

Další z mrazivých thrillerů se seržantkou D. D. Warrenovou, která tentokrát řeší čtyřnásobnou vraždu v pětičlenné rodině. Dům pětičlenné rodiny je momentálně místem činu: čtyři z nich jsou brutálně zavražděni, zbývající - šestnáctiletá dívka - zmizela. Měla štěstí a podařilo se jí uniknout? Nebo je její zmizení důkazem něčeho děsivého? Případ vyšetřuje detektiv D. D. Warrenová, ale i mstitelka Flora Daneová. Ačkoli každá z nich vnímá spravedlnost jinak, musí společně sledovat stopy, které tu po mladé ženě - ať už je oběť, nebo podezřelá - zůstaly.

Moyes, Jojo - Jako hvězdy v temné noci

Moyes, Jojo - Jako hvězdy v temné noci

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. března v 14:53

Platnost do: 30. června v 23:59

Romanticky laděný příběh se společensko-kritickým podtextem o několika ženách, které se společně vzepřou celospolečenskému předpokladu o životě ženy ve 30. letech 20. století na americkém venkově. Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem Bennettem Van Clevem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala. Nadšeně tedy uvítá možnost zapojit se jako dobrovolnice do projektu takzvané Koňské knihovny, který má za úkol šířit literaturu a vzdělanost v odlehlých oblastech Appalačských hor. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska.

Rimmer, Kelly - Utajená dcera

Rimmer, Kelly - Utajená dcera

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. března v 14:51

Platnost do: 30. června v 23:59

Dramaticky vystavěný psychologický román, odehrávající se v 70. letech 20. století a také na počátku 21. století v Austrálii. Hlavní hrdinka Sabina je šťastná, sebevědomá mladá žena, která čeká své první dítě. Ve chvíli, kdy tuto radostnou novinu svěří svým rodičům, zjišťuje, že ona sama je adoptovanou holčičkou. Ve svém uplynulém životě si nevzpomíná na jedinou chvíli, která by ji na tuto skutečnost připravila. Nikdy nepojala žádné podezření, proto je pro ni tato informace šokem. Následuje mnoho otázek, přemítání nad budoucností, nad původní rodinou a pochopitelně nad důvodem, proč její biologická matka souhlasila s adopcí. Náhle se před Sabinou otevírá temná minulost její země, která nutila svobodné mladé ženy vzdát se svých čerstvě narozených dětí, a to i pod nátlakem a nedobrovolně.

Page, Lizzie - Nový domov

Page, Lizzie - Nový domov

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. března v 14:49

Platnost do: 30. června v 23:59

Emotivní válečný román. Sedmiletá Pearl je vytržena ze své rodiny a aby unikla hrůzám války, je poslána na anglický venkov. Tam je přidělena na starost Vivienne, která ale žádné dítě nechce. Pearl a Vivienne se musí naučit, jak spolu žít. Na samém začátku druhé světové války byly poslány stovky dětí z Londýna na venkov, aby byly uchráněny hrůz náletů. Bezpečí bylo ale vykoupené odtržením od blízkých a všeho známého. Takový osud potkal i sedmiletou Pearl. Setkává se s Vivienne, životem zklamanou ženou, která se o žádné děcko neprosila. Kdysi měla manžela a sestru, ale to hodlá nechat minulosti. Jenže kdo, když ne malá Pearl, by ji měl donutit postavit se vlastním chybám a následkům nejen svých činů? Nikdo totiž není ostrovem sám pro sebe... 

Keeland, Vi - Sexy profesor

Keeland, Vi - Sexy profesor

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. března v 14:46

Platnost do: 30. června v 23:59

Poprvé jsem Caina Westa uviděla v baru. Všimnul si, že koukám jeho směrem, a vyložil si to tak, že mám zájem. To byl samozřejmě nesmysl. Moc dobře jsem věděla, co je zač, a chystala jsem se mu to pěkně od plic povědět. Tenhle podrazák svedl moji nejlepší kámošku a zapomněl se přitom zmínit, že je ženatý. Zasloužil si každou jednu nadávku, kterou jsem mu plánovala věnovat. Když jsem se do něj pustila, nepřestával se usmívat. Vytáčelo mě to k smrti. Jenže pak se ukázalo, že k tomu má dobrý důvod. To já jsem byla mimo. Kluk, na kterého jsem právě vyjela, nebyl tím, kým jsem myslela. Spletla jsem si ho. Styděla jsem se tolik, že jsem raději zmizela bez omluvy. Nepočítala jsem, že ho ještě někdy potkám.+ dokud jsem ráno nevešla do třídy. Dobré ráno, profesore Weste, jsem vaše nová asistentka.

Pawlowská, Halina - Zážitky z karantény

Pawlowská, Halina - Zážitky z karantény

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. března v 14:44

Platnost do: 30. června v 23:59

Populární česká autorka nabízí čtenářům drobné úsměvné příběhy a svérázné rady do života, tentokrát z prostředí koronavirové karantény. Ani v té nejsvízelnější situaci by člověka neměl opustit smysl pro humor. Autorka líčí příhody z doby, kdy se s rodinou ocitla v izolaci kvůli pandemii. Sedm lidí, každý s jinými stravovacími nároky a návyky, usilovná snaha se nezbláznit a najít na tom všem něco pozitivního - tak by se dal krátce shrnout soubor povídek a historek, zakončený tuctem receptů.

Harman, Patricia - Porodní bábou navždy

Harman, Patricia - Porodní bábou navždy

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. března v 14:42

Platnost do: 30. června v 23:59

Volné pokračování životního příběhu porodní báby, Patience Hesterové, která musí tentokrát čelit těžkostem během druhé světové války. Ještě ani nepominul dopad velké hospodářské krize a nový problém je na obzoru. Evropa je ve válce a je jen otázkou času, než se do konfliktu vloží i Spojené státy. Zatímco někteří se směle vrhají do boje, Daniel Hester mezi ně nepatří. Manžel Patience je sice vlastenec, ale během první světové války viděl příliš mnoho krveprolití a přísahal, že už nikdy nepozvedne zbraň. Svým postojem uvrhne sebe i svou rodinu v nemilost.

Glockner, David - Prokletí rodu Auerspergů

Glockner, David - Prokletí rodu Auerspergů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. března v 14:39

Platnost do: 30. června v 23:59

Historický román, v němž je chystaným útokem anarchistů ohrožen jeden z předních českých šlechtických rodů. Kníže František Josef Auersperg a jeho manželka Vilemína chystají na svém zámku ve Žlebech velkolepou oslavu stříbrné svatby. Očekává se účast kolem dvou set aristokratů z celé Evropy, včetně členů královských rodin. Toho chce využít gruzínský anarchista Simon Ter Petrosjan, bývalý Stalinův kumpán v jeho gangsterských časech na Kavkaze. Je na útěku a najde skrýš u skupiny východočeských anarchistů vedených Václavem Horou, ševcem v Chrudimi. Je pevně rozhodnutý vyhodit Auerspergy a jejich hosty do povětří. Na zámku navíc nachází pomocníka, Vincenta Horu, vychovatele jednoho z knížecích dětí a Václavova bratra... Příběh vychází z reálných událostí v prvních letech minulého století a autor v něm zobrazil poměry a vztahy v rodině Auerspergů a mezi jejich zaměstnanci, k nimž patří především vychovatelé pěti knížecích dětí.

Minier, Bernadr - Údolí

Minier, Bernadr - Údolí

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. března v 14:32

Platnost do: 30. června v 23:59

Malá vesnice v srdci Pyrenejí je po sesuvu půdy naprosto odříznutá od okolního světa a zdejší obyvatele navíc děsí sériový vrah, který za sebou nechává znetvořené oběti. Kriminalista Martin Servaz čelí disciplinárnímu řízení, přesto se do případu pouští. Nemůže jinak - v izolovaném údolí uvízla i jeho bývalá partnerka Marianne. Dokáže vyšetřovatel najít pachatele dřív, než dojde k dalšímu neštěstí?

Fitzgerald,Helen - Pláč

Fitzgerald,Helen - Pláč

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. března v 14:41

Platnost do: 30. června v 23:59

Joanna a Alistair čelí největší noční můře všech rodičů. Vyšetřování únosu jejich malého Noaha se rozbíhá na plné obrátky a mediální hysterie spojená s případem dosahuje nebývalé míry. Lži se na sebe nabalují jako sněhová koule, která způsobí, že Joanna a Alistair se pomalu otáčejí proti sobě.

Vondrušková, Alena - Vesnice

Vondrušková, Alena - Vesnice

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. března v 14:39

Platnost do: 30. června v 23:59

Kniha je věnována vzniku a vývoji vesnic od doby hradištní do konce feudalismu a nástupu mechanizace v zemědělství. Kromě stavebního a funkčního vývoje vesnických celků a jednotlivých staveb (usedlostí, hospodářské a technické stavby, církevní a vrchnostenské stavby) se věnuje i historickým a regionálním rozdílům lidové vesnické architektury v Čechách a na Moravě. Knihu úspěšné autorské dvojice doplňuje několik set fotografií a výkladové slovníky.

Vondruška, Vlastimil - Spiknutí oběšenců

Vondruška, Vlastimil - Spiknutí oběšenců

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. března v 14:36

Platnost do: 30. června v 23:59

Na královských statcích poblíž městečka Benešova u Ploučnice zakládá panovník hrad Ostrý. Od počátku však stavbu provázejí potíže, a proto je dohledem pověřen Oldřich z Chlumu. Jenže dříve, než se může svých povinností ujmout, dojde v Benešově ke vzpouře, jejíž okolnosti jsou velice nejasné. Co je však podstatné, její aktéři, tři bratři a sestra, jsou z rozhodnutí královského rychtáře oběšeni. Ráno však těla na šibenici nejsou a rychtář je zavražděn. Podle svědectví jeho ženy spáchali tento mord právě ti čtyři oběšenci. Lidé mají strach a s královskými úřady nechce nikdo z nich mluvit. Proto do kraje vyráží v převleku panoš Ota, jehož cesta však neproběhne tak snadno, jak si Oldřich z Chlumu představoval. Zlo jako by se vršilo a mrtví přibývají.

Eidler, Petr - Kdo zabije Evu S.?

Eidler, Petr - Kdo zabije Evu S.?

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. března v 14:34

Platnost do: 30. června v 23:59

Detektivní příběh líčí vyšetřování vraždy starší ženy. Má násilná smrt kořeny v její záhadné minulosti během protektorátu? Eva Stieglitzová dostane jednoho dne anonym, že jsou její dny sečteny. Na svůj věk je však stále aktivní sportovkyně, která má pro strach uděláno. Když jí dcera s vnučkou nabídnou, že jí zajistí ochranu - soukromého detektiva, odmítne je. Jenže výhrůžky neustávají, navíc se blíží oslava jejích narozenin. Na té se vypije hodně alkoholu a paní Stieglitzová obviní všechny přítomné z pokrytectví a z toho, že jí usilují o život. Ráno je nalezena ve svém pokoji mrtvá. Kdo měl opravdu zájem zbavit se této ženy? A jakou roli v tom hraje její válečná minulost ukrývaného židovského dítěte, restituovaný dům či neznámý otec její dcery?