Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Lednická, Karin - Šikmý kostel

Lednická, Karin - Šikmý kostel

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 19:18

Platnost do: 17. srpna v 23:59

Zobrazeno: 10×

Jak dlouho trvá válka po tom, co skončí?     Navždy, pokud jí člověk prošel. Ptejme se spíše, jak může zaplnit prázdnotu po zavražděných blízkých nebo po uneseném dítěti. Čím bude zahánět vzpomínky na děsivý teror Němců nebo nechtěnou tělesnou lásku Rusů. Někdo všechno zamkne na dno duše a ráno co ráno si namlouvá, že co bylo, bylo, teď je prostě třeba jít dál. Jiný se nechá zahltit žalem; další přetaví prožité v nenávist. A ještě jiný ve víru, že to bude právě on, kdo pomůže vytvořit nový, lepší svět.   Jak dlouho trvá, než člověk přijde o iluze?    Tím déle, oč horoucněji se k nim upínal. Možná začne váhat při prvních soudružských podlostech, možná prozře až poté, co kvůli zběsilému plnění plánu začnou umírat lidé a následný monstrproces přenese vinu na ty, kteří se nesmyslné honbě za tunami uhlí snažili zabránit. Pak už bude záležet jen na něm, jestli zahořkne, uchýlí se k prospěchářství, anebo se pokusí znovu nalézt společnou řeč s těmi, kteří věděli (nebo přinejmenším tušili) od samého začátku.   Jak dlouho trvá, než člověk uteče do rezignace?    Dokud nezjistí, že už mu zbyla vůle a síla jen na to, aby se uzavřel do čtyř zdí vlastního života. Tam si může zpočátku nalhávat, že na něj vnější svět nedosáhne, pokud zásadně neporušuje jeho pravidla. Aby nakonec zjistil, že právě v této úvaze se dopustil největšího omylu.   A jak dlouho trvá, než se ztratí dvacetitisícové město?

Deaver, Jeffery - Tanečník

Deaver, Jeffery - Tanečník

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 19:06

Platnost do: 16. listopadu v 23:59

Zobrazeno: 8×

 Prvotřídní nájemný zabiják přezdívaný Tanečník má během pětačtyřiceti hodin zlikvidovat nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi. Tanečníkovým protivníkem je geniální kriminalista Lincoln Rhyme, po úrazu trvale upoutaný na lůžko. Začíná typická deaverovská hra kdo s koho, nabitá nečekanými zvraty. Nervy drásající příběh dává čtenáři nahlédnout do světa nejmodernějších kriminalistických postupů, ale také do duševního světa chladnokrevného profesionálního zabijáka.

Herzogová, Tereza - Schovávaná

Herzogová, Tereza - Schovávaná

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 19:02

Platnost do: 17. listopadu v 23:59

Zobrazeno: 11×

Román pro ženy, ve kterém hlavní hrdinka řeší profesní a vztahovou krizi.Šárka sní o tom, že se jednou bude živit psaním knih. Co na tom, že momentálně není jiná možnost než učit češtinu na průmyslovce, vždyť každá hora se zvedá z údolí. A právě když si Šárka myslí, že hlouběji už v životě klesnout nemůže, potkává Ivana, charismatického spisovatele, který by byl dokonalý, kdyby nebyl čerstvě v důchodu. Šárka se zamiluje, a tak začne podivná hra na schovávanou.

Ebert, Lily - Lilyin slib

Ebert, Lily - Lilyin slib

Zdeňka Šandová

Vloženo: 9. května v 18:54

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 11×

 

Románové zpracování příběhu maďarské rodačky, žijící nyní v Londýně, pozoruhodné ženy, která přežila holocaust a jejíž životní osud v pandemickém roce 2020 ovládl stránky britského tisku.Když Lily deportovali do Osvětimi, slíbila si, že jednou bude šířit pravdu o koncentračních táborech. Na konci války jí po osvobození dal židovsko-americký voják bankovku, na kterou napsal "hodně štěstí". V roce 2020 se Lilyin vnuk rozhodl použít sociální sítě, aby vyhledal rodinu tohoto vojáka. Tak se ve svých 96 letech Lily dostala do titulků médií – a svět konečně mohl poznat výjimečný osud, který formovaly hrůzy historie i odhodlání přežít.

Klevisová, Michaela - Kocour z Montmartru

Klevisová, Michaela - Kocour z Montmartru

Zdeňka Šandová

Vloženo: 9. května v 18:52

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 12×

Volné pokračování úspěšné povídkové knihy Čekání na kocoura, která obsahuje deset nových úsměvných i smutných příběhů o kočkách, jejichž osudy se proplétají s těmi lidskými.Autorka tento "druhý díl kočičích povídek" začala psát na základě velkého čtenářského ohlasu na ten předchozí, dokonce i kvůli němu odložila právě rozepsanou detektivku. V této knize opět vypráví o vztahu koček a lidí, o obyčejných lidských starostech, trápeních a tužbách. Povídky spojuje láska ke kočkám alespoň jednoho hrdiny a jejich děj umístila jak do Čech, tak i do jiných evropských měst. Např.: úvodní povídku Kocour z Montmartru napsala pod vlivem pobytu v Paříži, Coco Chanel se odehrává v Saint Tropez, Berlín je zase dějištěm Checkpoint Charlie, povídku Černá kočka přes cestu autorka zasadila do svého oblíbeného holandského města Ameland a inspirovala se v ní skutečným příběhem.

Krejčík, Daniel - Nadělení: příběhy kluka ze zámku

Krejčík, Daniel - Nadělení: příběhy kluka ze zámku

Zdeňka Šandová

Vloženo: 9. května v 18:50

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 12×

Přál bych si mít život jako z pohádky, řekl jednoho dne herec Daniel Krejčík svému partnerovi a spustil tím řetězec nečekaných událostí. Umět si správně přát je totiž mnohem těžší, než si myslíte, zejména když si nejdřív pořídíte rovnou zámek. Chátrající zámek. Jak vypadá život v záři reflektorů a na zámku? Je to splněné přání? Nebo spíš nadělení? Jaké to je, když sny narazí na realitu, se dočtete v neskutečných příbězích plných vtipu i upřímnosti, které se skutečně staly.

Rožánek, Karel - Zápisky z Afghánistánu: ať tě andělé strážní provázejí

Rožánek, Karel - Zápisky z Afghánistánu: ať tě andělé strážní provázejí

Zdeňka Šandová

Vloženo: 9. května v 18:47

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 12×

Autentické svědectví z válečných oblastí Afghánistánu od známého reportéra. Působil jako zahraniční korespondent ČT v Afghánistánu a natáčel reportáže z míst, kde sloužily jednotky Armády ČR. Karel Rožánek přináší osobní svědectví o zahraničních misích v divoké zemi lovců draků. V čem spočívá práce reportéra v místních oblastech? Jak probíhala návštěva Miloše Zemana nebo koncert Daniela Landy pro české vojáky? Silná výpověď doplněná o unikátní fotografie zaujme všechny, kdo se zajímají o Afghánistán, novinářskou praxi i vojenská témata.

Podmol, Libor - Moje cesta na Dakar: deník Libora Podmola

Podmol, Libor - Moje cesta na Dakar: deník Libora Podmola

Zdeňka Šandová

Vloženo: 9. května v 18:44

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 13×

Nejvýraznější osobnost českého motosportu posledních let. Mistr světa. Vítěz americké olympiády extrémních sportů X-Games. Existuje nějaká meta, kterou Libor Podmol zatím nepřekonal? Ano: Rallye Dakar. S energií sobě vlastní se pustil do přípravy, ale pak si při závodech v Mnichově zlomil obě nohy. Sledujte jeho velký návrat po měsících na invalidním vozíku, vydejte se s ním pro státní vyznamenání a prožijte drsnou cestu za nejtěžším závodem planety.

Lark, Sarah - Zvěrolékařka: Odvážné cesty

Lark, Sarah - Zvěrolékařka: Odvážné cesty

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. května v 17:41

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 22×

Závěrečný díl napínavé ságy vypráví o ženách, které se nebály postavit světu ovládanému převážně muži. Tři mladé ženy kráčejí navzdory všem překážkám neochvějně za svým cílem. Následujte dcery zvěrolékařek Daphne, Grit a Helenu do Austrálie, Konga, na Nový Zéland a na Krétu a dočkáte se finále silného rodinného příběhu. 

Trpková, Kristýna - Někdo z nás

Trpková, Kristýna - Někdo z nás

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. května v 17:28

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 23×

Sourozence Herelovy od dětství pojí silné pouto, a přestože už jsou všichni dospělí, nedají na sebe dopustit. Rodinnou idylku jim však jednoho dne naruší hrůzný nález na zahradě matčina domu, jenž spustí lavinu nečekaných událostí. Minulost se probouzí k životu a spolu s ní i mučivé tajemství, které nikdy nemělo spatřit světlo světa. Jak snadné je ztratit důvěru v někoho, koho známe celý život? A opravdu víme, co jsou naši nejbližší vlastně zač?

McFadden, Freda - Za zamčenými dveřmi

McFadden, Freda - Za zamčenými dveřmi

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. května v 17:25

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 22×

 

Šokující thriller od autorky Pomocnice. Když si Nora Davisová dělala jako malá v pokojíčku úkoly, netušila, že její otec zatím ve sklepě vraždí ženy. Až do dne, kdy se jim u dveří objevila policie. O desítky let později je Nořin otec stále za mřížemi a ona je úspěšná chirurgyně s poklidným a osamělým životem. Nikdo netuší, že její otec byl sériový vrah. Pak však Nora zjistí, že jedna z jejích pacientek byla zavražděna – a to stejně děsivým a jedinečným způsobem, jakým vraždil i její otec. Někdo ví, kdo Nora je, a chce, aby za ten hrůzný zločin nesla zodpovědnost. Jenže ona není vrah. Policie jí nemůže nic přišít. Pokud se jí tedy někdo nepodívá do sklepa.

Vondruška, Vlastimil - Smrt šumavského poustevníka

Vondruška, Vlastimil - Smrt šumavského poustevníka

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. května v 17:21

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 25×

Smrt poustevníka Baltazara je dalším detektivním případem pro Oldřicha z Chlumu. Na Oldřicha z Chlumu se obrátí o pomoc purkrabí pražského hradu Johánek z Poděhús. Před časem založil se svým zetěm Jarošem nedaleko Domažlic hrad Pušperk, který má přispět k ochraně zemské hranice. S Bavorskem jsou teď vztahy napjaté a nejspíše se chystá válka. Proto může být každá neobvyklá událost varováním. Jeho zeť našel poblíž hradu mrtvého poustevníka Baltazara, který žil v lesní chatrči u posvátné studánky. Kdo by však zabíjel muže se svatou pověstí, který nic nevlastnil a nikomu nevadil?

Kasten, Mona - Křehké srdce

Kasten, Mona - Křehké srdce

Zdeňka Šandová

Vloženo: 18. dubna v 9:57

Platnost do: 18. října v 23:59

Zobrazeno: 35×

Jsou to už tři měsíce, co se Adam neozval. Rosie stále nemůže dostat z hlavy jeho slova z dopisu na rozloučenou. Srdce ji bolí stejně jako první den, postrádá společné rozhovory i každodenní legrační zprávy a fotky, které si s Adamem posílali během turné skupiny Scarlet Luck po Evropě. Touží po blízkosti, kterou s ním cítila, i když byl tisíce kilometrů daleko. Turné skončilo předčasně, jelikož Adam se po nepříjemné události v pařížském studiu rozhodl okamžitě nastoupit odvykací protialkoholní léčbu. Rosie se ze všech sil snaží na Adama zapomenout. Určité rozptýlení nachází ve své práci. Je moderátorkou vlastního internetového pořadu o hudbě a neúnavně pracuje na tom, aby se po posledních událostech vrátil na správnou cestu, ale bohužel se to nedaří úplně nejlépe. A potom Adam opouští kliniku pro léčbu závislostí a u východu jej zachytí nedočkaví novináři. Ve zbídačelém stavu ho vyfotografují a fotky zveřejní. Když Rosie obrázky najde, dojde jí, že Adam je zpátky. A že se jí ani po návratu neozval…

Dobrylovský, Jiří - Meč a pergamen. Kdo vraždí v Černých lesích?

Dobrylovský, Jiří - Meč a pergamen. Kdo vraždí v Černých lesích?

Zdeňka Šandová

Vloženo: 18. dubna v 9:54

Platnost do: 18. října v 23:59

Zobrazeno: 35×

 V Českém království vládne Jindřich Korutanský, kterého již nikdo nebere vážně, zemí zmítají nepokoje, a aby toho nebylo málo, někdo začal vraždit významné představitele městského stavu, jejichž statky se nacházejí v oblasti tzv. Černých lesů. Jindřichovy starosti přitom prohlubuje fakt, že se jedná o jeho stoupence. Vypátráním vrahů jsou proto králem pověřeni velitel posádky Pražského hradu rytíř Blahota z Lítožnice a jeho přítel mnich Kryštof ze slavného Zbraslavského kláštera. Je možné, aby pachateli uvedených zločinů byli tajemní křižáčtí rytíři?

Strobel, Arno - Fake: kdo ti teď uvěří?

Strobel, Arno - Fake: kdo ti teď uvěří?

Zdeňka Šandová

Vloženo: 18. dubna v 9:47

Platnost do: 18. října v 23:59

Zobrazeno: 35×

Patrick Dostert vede spokojený život: má dobrou práci, přátele, milující manželku. Když u dveří jeho domu nečekaně zazvoní kriminální policie, jako by se ocitl ve špatném snu. Čelí vážnému obvinění z ublížení na zdraví a únosu ženy, kterou nikdy předtím neviděl. Důkazy proti němu jsou poměrně pádné a Patrickův život se tak neuvěřitelnou rychlostí proměňuje v noční můru. Přichází o práci, přátele, ... Když už se zdá, že policie váhá, objevuje se video, na němž je Patrick jasně poznat. Nikdo už nepochybuje. Patrick ve vazbě čeká na soudní proces. Obrazový materiál je pravý, tvrdí policie. Podaří se Patrickovi prokázat, že je to „fake“? 

Brown, Sandra - Druhá smrt

Brown, Sandra - Druhá smrt

Zdeňka Šandová

Vloženo: 18. dubna v 9:45

Platnost do: 18. října v 23:59

Zobrazeno: 32×

Když konflikt svědomí přeroste v boj o život... Thriller populární americké autorky se kromě napínavé zápletky vyjadřuje i k některým složitým etickým a společenským otázkám.Bývalý nejlepší rozehrávač Super Bowlu Zach je v šoku, když se dozvídá, že jeho bývalá žena Rebecca je po přepadení v kómatu a on má rozhodnout o tom, zda ji odpojit od přístrojů. Tíha zodpovědnosti a veřejného mínění ho nakonec přimějí nechat konečné rozhodnutí na Rebečiných rodičích. O čtyři roky později je pachatel útoku Eban předčasně propuštěn z vězení. Statní zástupkyně Kate Lennonová je odhodlána dostat ho zpět za mříže. Rebečini rodiče dceru celou dobu nechávali na přístrojích, ale pokud by zemřela, hrozí Ebanovi obvinění z vraždy. Zach ví, že to bude muset být on, kdo ji zabije. Eban, který tuší, co mu hrozí, zosnuje plán, aby se Zach ani Kate nedožili Rebečiny smrti - a tím pádem konce jeho svobody.

Ward, Penelope - Pravidla randění

Ward, Penelope - Pravidla randění

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. dubna v 12:48

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 45×

 

Billie, talentovaná tatérka, si pronajímá prostor v domě, který patří Colbymu. Ten je její pravý opak – distingovaný a sebevědomý. Zpočátku jsou kamarádi, protože Billie se rozhodla dát si po rozchodu s přítelem pauzu, a dokonce vymyslí pravidla pro jejich „nerandění“. Vzájemná přitažlivost je ale tak silná, že jí oba podlehnou. Jenže Colbymu zaklepe na dveře minulost a oběma obrátí život vzhůru nohama. Všechno hezké musí jednou skončit, ne? Ovšem takový konec Billie nečekala!

Žáková, Ivana - Skutečné zločiny na Ostravsku

Žáková, Ivana - Skutečné zločiny na Ostravsku

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. dubna v 12:46

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 44×

Kriminalistická historie ostravského regionu vydává další svědectví, ze kterých tuhne krev v žilách. Tentokrát se vydáte po stopách nelítostných zabijáků plánujících popravu, násilnického stalkera i vražd s mafiánským rukopisem. Před očima vám ožije bestiální mord bílého koně, zločiny mezi rodinnými příslušníky, vraždy z vášně i případ smrtící prostitutky. Více než dvě desítky hrůzných činů z oblasti Ostravska vám ukážou, kolik krutosti se může v lidech skrývat. Jestli máte dost odvahy, pusťte se do čtení.

Dranfield, Wendy - Volání o pomoc

Dranfield, Wendy - Volání o pomoc

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. dubna v 12:45

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 43×

Temná pravda za oponou smrtících lží. Druhý díl detektivní série o Madison Harperové. Madison Harperová se vrací do Lost Creek a s pomocí Natea Monroea hledá odpověď na řadu otázek: Kdo ji dostal do vězení za zločin, který nespáchala? Co se stalo s jejím synem? A kdo zabil její bývalou přítelkyni? K tomu se přidá smrt místní dívky, z jejíž sebevraždy se vyklube dílo zvráceného vraha. Vyšetřování postupuje a Madison si myslí, že je připravená na všechno. O tuto jistotu ale přijde, když na policejní stanici v poutech přivlečou jejího vlastního syna...

Amphlett, Rachel - Krvavé tajemství: případy Kay Hunterové

Amphlett, Rachel - Krvavé tajemství: případy Kay Hunterové

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. dubna v 12:39

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 41×

Brutální vražda v elitářské rodině. Třetí případ Kay Hunterové. Večírek na zahradě kentského zámečku se nečekaně zvrtne, když je objevena mrtvola šestnáctileté Sophie, na jejíž počest se slavnost konala. Přestože se nejdřív zdá, že policie jde na jistotu, podezřelých je nakonec mnohem víc. Aby Kay Hunterová zjistila, kdo za vraždou stojí, musí odhalit temná tajemství exkluzivní komunity, do níž Sophie patřila. Kay navíc stále pátrá po vlastních nepřátelích, a když učiní šokující objev, má pocit, že její život už nikdy nebude stejný.