Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Bomann, Corina - Sophiina naděje

Bomann, Corina - Sophiina naděje

Zdeňka Šandová

Vloženo: 19. května v 12:58

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 44×

Rozrušená, těhotná Sophia opouští dům rodičů. Její otec ji už nechce vidět, matka se utápí v slzách. Když posléze Sophia stane před svým milencem, pochopí, že musí jejich dítě vychovávat sama. Naprosto zoufalá odjíždí s přítelkyní do Paříže, kde se jí naskytne jedinečná příležitost. Slavná Helena Rubinsteinová je Sophiiným šarmem a jedním z jejích vlastnoručně zhotovených krémů nadšená. A nabídne jí, aby pracovala pro její impérium krásy. Sophia se tak plná naděje v nové štěstí vydává do New Yorku.

May, Peter - Noční brána

May, Peter - Noční brána

Zdeňka Šandová

Vloženo: 19. května v 12:55

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 43×

Enzo Macleod se vrací vyřešit dvě vraždy, které od sebe dělí celých sedmdesát let. Forenzní odborník Enzo Macleod je požádán, aby ohledal místo první vraždy, a než se naděje, pomáhá i s vyšetřováním druhého případu. Začínají se odvíjet dva příběhy - jeden z minulosti, z let válečné okupace Francie, kdy funkcionáři třetí říše zatoužili po vrcholném díle evropského umění, Moně Lise. Druhý příběh se odehrává v současnosti, na podzim roku 2020, kdy se Francie zmítá v druhé vlně covidové pandemie...

Vondruška, Vlastimil - Ďáblova čísla

Vondruška, Vlastimil - Ďáblova čísla

Zdeňka Šandová

Vloženo: 19. května v 12:54

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 42×

Během úřední cesty Jiřího Adama z Dobronína dojde ve Dvoře Králové k několika vraždám. Protože jednou z obětí je příslušník rodu Valdštejnů, který vede spory s majitelem vrchlabského panství, musí se tím královský písař zabývat. Jenže záhy se ukáže, že všechny ty mordy vypadají jako ďáblovo dílo, neboť jsou označené číslem šelmy 666. Situace je o to složitější, že se radnice snaží téhle okolnosti využít a strhnout na sebe moc ve městě. Zavádí restrikce a nutí měšťany, aby zvýšenou zbožností bojovali proti zlu. Některé z těch, kteří nevěří v působení ďábla, obviní z účasti na satanově díle a chystá okázalé popravy. Jde o závod s časem, kdy již nejde ani tak o spravedlnost, jako o boj s fanatismem a lidskou hloupostí.

Grmolec, Zdeněk - Pod císařským orlem

Grmolec, Zdeněk - Pod císařským orlem

Zdeňka Šandová

Vloženo: 19. května v 12:53

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 45×

Historický román, založený na osudu císaře a krále Leopolda I. Mladší syn císaře Ferdinanda III. Leopold se připravuje na kněžskou dráhu, „učí“ ho jeho strýc Leopold Vilém, který byl biskupem a velmistrem Řádu německých rytířů. V roce 1654 však náhle umírá jeho starší bratr Ferdinand IV. a Leopoldovi se otevírá cesta k trůnu. Vynořují se spekulace o bratrově zavraždění, podezření padá na Leopoldova zpovědníka, obávaného jezuitu Raúla, pocházejícího ze Španělska. Ferdinand zajistil svému synovi nástupnictví ve Vídni, Uhrách a Čechách, nepodařilo se mu však, aby Leopold získal císařský titul. Po dlouhém vyjednávání a různých peripetiích, kde svoji nezastupitelnou roli hraje opět Raúl, se Leopold stává r. 1658 císařem. Přinese mu ale císařská orlice úspěch a štěstí?

Prettin, Anne - Příliv a odliv

Prettin, Anne - Příliv a odliv

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 11:04

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 43×

Spletitý příběh jedné německé rodiny, který mohl zůstat bez povšimnutí. Rodinu Kiesslingovou zdánlivě jen tak něco neohrozí. Přesto má za sebou temnou minulost pojící se k poválečným rokům v Německu. Spolu s tím se vyrojí mnohá letitá tajemství. Kiesslingovi patří k Juistu stejně jako přílivy a odlivy. Když patriarcha Eduard dostává spolkový záslužný kříž, sejde se celá rodina: Eduardova žena Adda, tři dcery, i babička Johanna. Ale do generální zkoušky vtrhne Helen z Nového Zélandu, která tvrdí, že je s rodem spřízněná. A skutečně, ta mladá žena je velice podobná Addě. Záhadu svého původu řeší společně s ní. Adda totiž tuší, že klíč k pravdě je ukrytý v hotelu de Tiden, který patří rodině, tedy tam, kde před 75 lety všechno začalo. 

Jakoubková, Alena - Líný manžel, holé neštěstí

Jakoubková, Alena - Líný manžel, holé neštěstí

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:55

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 43×

Ženský román neúnavné české autorky, jehož hrdinka podlehla kouzlu vypočítavého lenocha. Nina zdědí po rodičích malý zámeček, ležící v překrásné šumavské přírodě, v němž provozuje penzion. Musí se hodně otáčet a na nějaké randění nemá čas, ačkoliv jí kamarádky dohazují jednoho ženicha za druhým. Pak v bance, kam přijde kvůli splátkám na hypotéku, potká sympatického úředníka, který jí pomůže s vyřizováním jejích záležitostí, a ona podlehne jeho ďábelskému šarmu. Marek si brzy uvědomí, že penzion je terno. Proto tlačí Ninu k svatbě. Hlavně proto, že si uvědomuje, že se tím zbaví nudné rutiny v bance. Když Nina zjistí, že si vzala lenocha, je už pozdě... Nebo není?

Harasimová, Markéta - Volným pádem

Harasimová, Markéta - Volným pádem

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:54

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 41×

Půvabná, leč poněkud submisivní Linda je po svatbě se sebevědomým Bohdanem přesvědčená, že našla muže snů a její život konečně nabral správný směr. Zamilovaná zprvu ani nevidí, že s ní partner obratně manipuluje, aby na něm byla zcela závislá. Jakmile pak otěhotní, přestane manželovy manévry řešit a věnuje se hlavně mateřství. Stačí však jedno setkání s bývalým milencem a všechno je rázem na prach. Majetnický Bohdan se s Lindou rozvádí a mladá žena se s čtyřletou dcerkou ocitá v kritických finančních potížích. Snaží se svou těžkou situaci změnit, přichází však další osudová rána - malá Barunka umírá. Mladá žena, zdrcená tragédií propadá alkoholu, který se kdysi stal osudným její matce, a to ještě netuší, že pro ni má život připravený další tvrdý direkt. Linda se ocitá mezi bezdomovci, opuštěná a bez jakéhokoli zastání. Hříčkami vrtkavé karmy se tak volným pádem zřítí až na samotné dno a nezbývá jí než doufat v zázrak. 

Caplin, Julie - Domek v Irsku

Caplin, Julie - Domek v Irsku

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:52

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 43×

Romantický příběh právničky Hannah, která se po letech odhodlala k radikální životní změně. Opustí kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru a vydá se na šestitýdenní kurz vaření v Irsku. Cestou se zastaví v Dublinu, kde si užívá všechno, co nové město nabízí - irské speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov a ubytuje se v útulném domku, zjistí, že to, co se stalo v Dublinu, tak docela v Dublinu nezůstalo. Kulinářská škola, ukrytá mezi krásně zelenými kopci, naučí Hannah víc než kuchařské základy.

Jindra, Jaromír - Případ krásné čarodějky

Jindra, Jaromír - Případ krásné čarodějky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:50

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 43×

Děj nejnovějšího příběhu z úspěšného cyklu Vzpomínek budějovického kata umístil autor do roku 1645, do časů konce třicetileté války, která naštěstí do osudů obyvatel malebného jihočeského města nezasáhla. Lidé jsou tu však přesto vyděšeni násilnou smrtí. Na smetišti za městskými hradbami se objevila pohozená mrtvola muže bez šatů a bez tváře. Zdá se nemožné najít pachatele hrůzného činu, když nikdo neví, kdo je obětí. Jakou úlohu tu sehrál potulný astrolog z Benátek, který se teprve přednedávnem na čas usadil v Budějovicích a náhle zmizel? Po stopách zločinu se kromě soudce Kleineschnitzela vydává také písař Petronius, každý však se zcela jinými závěry. Kdo z nich je blíže pravdě? Ve vězení se nakonec ocitla i "krásná čarodějka", bylinkářka Bohunka. Má být vynesen tvrdý rozsudek, jenže překvapení na sebe nenechá dlouho čekat...

Jindra, Jaromír - Zajatec osudů - horoskop pro Valdštejna

Jindra, Jaromír - Zajatec osudů - horoskop pro Valdštejna

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:49

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 43×

V druhém autorově románu, věnovaném osudům proslulého renesančního vědce, sestavuje Johannes Kepler osudnou předpověď pro obávaného vojevůdce. Z Jeleního příkopu se ozývá řev erbovního lva Českého království Mohameda a Rudolf II. se marně snaží zapomenout na neblahý horoskop, spojující jeho osud s osudem lva v jedno. Předpověď, vyslovenou před lety Tychonem Brahe, se mu přesto změnit nepodaří a císař umírá pouhé tři dny po Mohamedovi. Kepler odchází z Prahy, kde pochoval svého syna a ženu, a hledá štěstí, obživu i nové manželství v Německu. Snaží se, aby mu nový císař Ferdinand II., kdysi štýrský arcivévoda, vyplatil peníze, které mu zůstal dlužen Rudolf. Jak dopadne jejich opětovné setkání? Proč byla astrologova matka obviněna z čarodějnictví? Neblahé události se dávají do pohybu, Kepler se znovu setkává s Albrechtem z Valdštejna a vytváří pro něj nový horoskop, v němž čte vojevůdce datum svého vlastního konce ...

Smith, Wilbur - Řeka bohů - Nové království

Smith, Wilbur - Řeka bohů - Nové království

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:47

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 45×

Historicko-dobrodružný román patřící do autorovy egyptské ságy, ve kterém je hlavním hrdinou Hui, známý již z dřívějších událostí, jenž je nejlepším faraonovým vozatajem. Hui žije obklopen láskou milovaného otce, vládce města Láhún, jehož má nahradit. Za krásnými fasádami paláců se však rodí špinavé spiknutí Huiho nevlastní matky a žárlivého bratra, které Huiho přivede až do potupného zajetí uprostřed nepřátel Egypta. Od nich se mladý vyhnanec naučí důmyslnému umění boje, aby mohl stanout po boku mocného egyptského generála Tana a v nelítostné bitvě, v níž bojují samotní bohové, získat slávu jako nový hrdina.

McNamara, Michelle - Zmizím ve tmě

McNamara, Michelle - Zmizím ve tmě

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:46

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 46×

Když všechny stopy vychladly, když byly krabice s důkazy uloženy do skladu a některé spisy skartovány, když už si neznámý sadistický predátor myslel, že unikl spravedlnosti, objevila se po třiceti letech nenápadná žena, která se rozhodla, že to tak nenechá. Byla to novinářka, jmenovala se Michelle McNamara a byla posedlá dosud nevyřešenými zločiny. Uměla psát, uměla si dávat věci do souvislostí, byla metodická, umanutá, trpělivá a dokázala přesvědčit policisty, že jim může být prospěšná. Netoužila po slávě, ale po spravedlnosti. To ona dala pachateli jméno: Zabiják z Golden State. Tohle je skutečný příběh o honu na jednoho z nejděsivějších sériových vrahů v dějinách USA, který v 80. letech terorizoval okolí Los Angeles. Tohle je příběh o posedlosti, která autorku této knihy přivedla až k předčasné tragické smrti. Tohle je příběh brutálního predátora, který si myslel, že se mu navěky podaří zmizet ve tmě.

Haughton, Emma - Než padne tma

Haughton, Emma - Než padne tma

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:43

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 43×

Doktorku Kate zasáhla osobní tragédie. Aby unikla neúnosné realitě, využije příležitosti strávit rok v malé výzkumné stanici na Antarktidě. Její předchůdce údajně zemřel při tragickém neštěstí. Čím více však ubývá denního světla, tím více je všem členům základny jasné, že nešlo o pouhou nehodu a že vše pohlcující tma a nesnesitelná zima zdaleka nejsou jediným nebezpečím.

Regan, Lisa - Nečekané přiznání

Regan, Lisa - Nečekané přiznání

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. května v 10:42

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 41×

Pokračování bestsellerové série s detektivem Josie Quinnovou, která tentokrát řeší okolnosti záhadné vraždy obestřené rouškou dávného tajemství. Na příjezdové cestě domu v Dentonu je nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci. Dům patří Gretchen Palmerové, člence Josiina týmu, která ale zmizela. Josie neuvěří, že by pachatelem mohla být Gretchen, a pracuje na tom, aby vyřešila smrt mladíka i našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví, že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem, fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí, že začíná rozmotávat spletená vlákna případu, stane se ve městě další zločin - tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas, aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením nebo jistou smrtí?

 

1 - Mizející dívky, 2 - Dívka beze jména, 3 - Matčin hrob, 4 - Nečekané přiznání

Godard, Jocelyne - Egypťanky

Godard, Jocelyne - Egypťanky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. května v 10:24

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 52×

Historický román líčí životní příběh egyptské královny Hatšepsut.

 

1 - Ve stínu prince, 2 - Palácové intriky, 3 - Přízeň bohů, 4 - Boj o trůn, 5 - Nevěsta pro faraona, 6 - Pomsta Amonova

Hunter, Stephen -Třetí výstřel

Hunter, Stephen -Třetí výstřel

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. května v 9:58

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 54×

Ve své nové knize se Stephen Hunter vrací k události, která navždy poznamenala moderní dějiny Spojených států. Hrdina knihy, bývalý odstřelovač námořní pěchoty Bob Lee Swagger, je na stopě strůjcům atentátu na Johna F. Kennedyho, prezidenta Spojených států....

Sampson, Freya - Knihovna mého srdce

Sampson, Freya - Knihovna mého srdce

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. května v 9:54

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 56×

Osamělá knihovnice June Jonesová nikdy neopustila ospalé anglické městečko, kde vyrůstala. Nejraději tráví čas ponořená do stránek knih. Ale když její knihovně hrozí uzavření, je June nucena vystoupit zpoza polic, aby zachránila srdce své komunity i místo, které uchovává nejdražší vzpomínky na její matku. V boji se k ní s vervou připojuje několik svérázných místních obyvatel. A možná že v zápase o svou knihovnu může June zachránit i sama sebe.

Sýkorová, Klára - Partnerské přešlapy

Sýkorová, Klára - Partnerské přešlapy

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. května v 9:51

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 53×

Seznamte se s Jarmilou. Šestadvacetiletou slečnou, která prožívá svůj nejdelší vztah s o rok starším Oskarem. V některých věcech se nechápou a někdy se dost hádají. Oskar rád popolétne do paralelního vesmíru a Jarmila ho tahá zpátky na zem, což způsobuje řadu vtipných situací.Sbírka skutečných příběhů z partnerského života se snaží s velkou nadsázkou ukázat vztah takový, jaký je. Růžové brýle jsou pryč. Je možné, že se při čtení najdete, a dost možná se s postavami ztotožníte. A pokud ne, jste nejspíš čerstvě zamilovaní anebo single.

Paris, B. A. - Terapie

Paris, B. A. - Terapie

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. května v 9:50

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 51×

Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně - a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci.

Fields, Helen - Dokonalá tma

Fields, Helen - Dokonalá tma

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. května v 9:48

Platnost do: 31. prosince v 23:59

Zobrazeno: 53×

Inspektor Luc Callanach se vydává do Francie, aby s Interpolem rozkryl síť obchodníků s bílým masem. Když se ale v Paříži najde tělo skotského občana, kterému někdo odebral vnitřnosti, musí se Callanach spojit se svou šéfinspektorkou Avou Turnerovou v Edinburghu. Té však v márnici také přibývají těla znepokojivou rychlostí. Záhy se ukáže, že jejich starosti mají společného jmenovatele a sebemenší chyba ve vyšetřování může zničit desítky dalších životů.