Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Niedl, František - Platnéř

Niedl, František - Platnéř

Zdeňka Šandová

Vloženo: 6. září 2023 v 18:16

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 131×

Historicko-dobrodružný román odehrávající se v Praze v době vlády Václava IV.Staré Město pražské terorizuje lupičská tlupa pod vedením obávaného Jouzy řečeného Čert. Troufá si i na cechovní pokladny uložené na staroměstské radnici a pražský rychtář Pardus nabývá podezření, že za nepolapitelností tlupy se skrývá pomoc z nejvyšších kruhů - přesněji z okolí samotného krále. Někteří navíc na střechách domů zahlédli podivné, napůl zvířecí zjevení. Protagonista románu, chlapec Lukáš, se učí platnéřem, žije u svého strýce a touží po setkání s krásnou dcerou milánského vévody. O hrozivé události, které hýbou městem, se nestará. Přesto se stane jejich součástí a Praha pro něj přestane být bezpečným místem. Historický román zaujme čtenáře napínavým dějem i věrohodností historického prostředí.

Urquhart, Alaina - Řezník a střízlík

Urquhart, Alaina - Řezník a střízlík

Zdeňka Šandová

Vloženo: 6. září 2023 v 18:19

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 124×

Krimithriller americké autorky, v němž proti sobě stojí psychopatický sériový vrah a odhodlaná soudní patoložka.V louisianské zátoce číhá cosi temného: metodický vrah se zálibou v lékařských experimentech, jenž usilovně pracuje na dokončení svého dosud nejstrašlivějšího zločinu a vysmívá se úřadům, které se ho zoufale snaží odhalit. Ale naštěstí je zde i excelentní soudní patoložka doktorka Wren Mullerová. Vyzbrojena encyklopedickými znalostmi historických zločinů a dlouholetou praxí v kanceláři soudního lékaře se ještě nesetkala s případem, který by nedokázala vyřešit. Až dosud. Na Wrenině vyšetřovacím stole se vrší jeden případ za druhým a brzy je vtažena do napínavé honičky na kočku a myš s brutálním vrahem, který je den ode dne troufalejší...

Kasten, Mona - Osamělé srdce

Kasten, Mona - Osamělé srdce

Zdeňka Šandová

Vloženo: 6. září 2023 v 18:21

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 123×

Úvodní kniha romantické série německé autorky, točící se kolem popové kapely Scarlet Luck.Rosie nemůže uvěřit, že jí v její internetové rozhlasové show poskytnou rozhovor samotní Scarlet Luck. Nejenže kapelu sleduje už roky, její písně ji také dostaly přes nejtěžší období jejího života. Fascinuje ji především bubeník Adam, a to nejen proto, že se o něm ví leda tak to, že už léta nesnáší, když se ho někdo dotýká – kdokoliv. Pak ale kapela přichází do Rosiina malého studia a všechno se pokazí. Rozhovor se musí zkrátit a na Rosie se po internetu valí vlny nenávisti. Když ji dokonce fanoušci napadnou na ulici, Scarlet Luck ji stručně pozvou na koncert na znamení, že chtějí vše hodit za hlavu. Najednou Rosie stojí před Adamem podruhé. Před Adamem, v jehož očích vidí neskutečnou bolest – a ke kterému se nesmí nikdy přiblížit.

Jindra, Jaromír - Zločiny dvorního rady I. Sběratel firemních štítů

Jindra, Jaromír - Zločiny dvorního rady I. Sběratel firemních štítů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září 2023 v 18:01

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 115×

Úvodní román historické krimisérie z Českých Budějovic počátku 20. století.Zločiny dvorního rady nejsou klasickou detektivní sérií, třebaže se tu setkáváme se skutečnými kriminálními případy, jež se staly v Českých Budějovicích a jejich nejbližším okolí v letech 1909-1914. Děj je totiž oživen osudy mnoha postav a postaviček, provázejících čtenáře šesti díly této série. V prvním dílu Sběratel firemních štítů řeší dvorní rada Vyroubal a trojice policejních inspektorů nejen těžké zločiny, ale i úsměvné či banální situace, jež přináší každodenní život města. To vše se odehrává na pozadí soudobých událostí v rakousko-uherské monarchii roku 1909.

Cook, Lorna - Zapomenutá vesnice

Cook, Lorna - Zapomenutá vesnice

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září 2023 v 18:03

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 114×

Melissa navštíví bývalou vesnici Tyneham a společně s mladým historikem se pokusí vyřešit záhadné zmizení členů rodiny Standishových během evakuace za 2. světové války.1943: Svět je ve válce a obyvatelé vesnice Tyneham musí podstoupit další oběť: poskytnout své domovy britské armádě. V předvečer jejich odchodu však dojde k hrůznému činu, který způsobí, že tři z nich navždy zmizí. 2018: Melissa doufala, že prázdniny na pobřeží Dorsetu oživí její ustrnulý vztah, ale navzdory idylické krajině se to moc nedaří. Když pak objeví podivnou fotografii ženy, která kdysi žila v místní zapomenuté vesnici Tyneham, je odhodlaná zjistit o jejím příběhu víc. Tyneham však skrývá strašlivé tajemství a Melissino pátrání po pravdě jí změní život tak, jak si nikdy nedokázala představit.

Connolly, Rebeca - Zářivá noc hvězd a ledu

Connolly, Rebeca - Zářivá noc hvězd a ledu

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září 2023 v 18:05

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 117×

Román inspirovaný příběhem lodi Carpathia a jejího kapitána, který zareagoval na tísňové volání potápějícího se Titaniku.Krátce po půlnoci ze 14. na 15. dubna 1912 kapitán Carpathie Arthur Rostron dostává hlášení, že Titanic vysílá tísňový signál, neboť během své první plavby narazil na ledovec. I přes nedostatek informací začne okamžitě konat, odhodlán na volání reagovat. Jenže Carpathia je více než čtyři hodiny cesty od místa neštěstí. Zůstane jeho loď pohromadě, když ji vystaví dosud nevídané rychlosti? Co když také narazí na ledovec? A budou při takovém mrazivém chladu na místě vůbec nějací přeživší, až Carpathia dorazí? Kate Connollyová je cestující třetí třídy Titaniku. Poté, co loď narazí na ledovec, je jednou z posledních osob, kterým se dostane pokynů a pomoci. Navzdory zmatku při opouštění lodi se Kate podaří dostat do záchranného člunu. Když je však svědkem toho, jak Titanic mizí v propastných hlubinách, napadne ji, zda je nějaká záchrana vůbec možná.

Zeman, Pavel - Kutilem doma i na zahradě: s receptářem prima nápadů

Zeman, Pavel - Kutilem doma i na zahradě: s receptářem prima nápadů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září 2023 v 18:08

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 122×

Kutil, známý z RECEPTÁŘE Prima nápadů, sestavil čtyřicet podrobných návodů na nejrůznější výrobky pro domácnost i zahradu.Uvádí vždy podrobný seznam materiálu i potřebných nástrojů, navíc přidává podrobný fotografický návod, jak postupovat. S jeho pomocí si můžeme vyrobit lucernu na zahradu či letní domeček pro děti, servírovací podnos, stolek na balkon, stojánek na vánoční stromeček či dokonce dřevěný batoh. Poradí ale i s drobnými opravami, například jak vyměnit práh, opravit dlažbu či vyštíplý pant.

Christiansen, Andrea - Jóga pro oči: snadné cviky pro posílení zraku

Christiansen, Andrea - Jóga pro oči: snadné cviky pro posílení zraku

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. září 2023 v 18:11

Platnost do: 31. března v 23:59

Zobrazeno: 115×

Ohromné množstí dospělých lidí trpí očními problémy, ať už dalekozrakostí či krátkozrakostí, podrážděním či únavou. Přitom je nejen možné, ale i snadné posilovat zrak a účinně ovlivňovat správné vidění, a to i v pokročilejším věku. Renomovaná autorka nabízí vynikající a jemná cvičení, která zmírňují individuální potíže a dokonce je i odstraňují. Jednoduše je můžete zařadit i do běžného pracovního dne a snadno tak zlepšit kvalitu svého života.

Vondruška, Vlastimil - Černá lilie

Vondruška, Vlastimil - Černá lilie

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. října 2023 v 9:47

Platnost do: 30. dubna v 23:59

Zobrazeno: 120×

Další ze série historických detektivek, v nichž Oldřich z Chlumu se svými pomocníky řeší zapeklité případy. Tentokrát jde o vraždu sestřenice urozeného pána z hradu Valdek.Jaké tajemství skrývá tapisérie, na níž je zobrazena zahrada s nádhernými květy, mezi nimiž vynikají lilie, ale jen jedna je černá? Oldřich z Chlumu se svými pomocníky panošem Otou a velitelem Divišem řeší případ smrti paní Sibyly, sestřenice urozeného a vlivného Oldřicha Zajíce na jeho hradě Valdeku. Na hradě se však právě koná rodinná slavnost a podezřelých je víc než dost. Navíc není úplně jisté, zda byla Sibylina smrt vraždou nebo jen nešťastnou nehodou. Jenže další vražda tuhle pochybnost rychle vyvrátí...

Jakoubková, Alena - Dvakrát měř, pak manžela řež

Jakoubková, Alena - Dvakrát měř, pak manžela řež

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. října 2023 v 9:50

Platnost do: 30. dubna v 23:59

Zobrazeno: 122×

Román pro ženy, jehož hlavní hrdinka se rozhodne opustit manžela kvůli milenci, který má ale o ženě docela jiné představy. Kamila se vdala mladá, za svoji první lásku. Antonín je hodný, ale neprůbojný. Zatímco ona vystudovala práva, on po maturitě na zdravotnické škole začal pracovat jako ošetřovatel v domově pro seniory. Kamila se žene za kariérou a její manžel jí najednou není dost dobrý. Když se potká s šarmantním kolegou Davidem, je jím zcela okouzlena. A to tak, že se rozhodne manžela opustit... Jenže najednou je vše jinak. Davidovi se sice krásná a úspěšná Kamila moc líbí, ale za manželku by si raději vybral hodnou ženušku, která mu bude poskytovat veškerý servis... 

Clarke, Rosie - Děvčata z Harpers

Clarke, Rosie - Děvčata z Harpers

Zdeňka Šandová

Vloženo: 4. října 2023 v 9:54

Platnost do: 30. dubna v 23:59

Zobrazeno: 106×

Příběh čtveřice mladých žen, které se z různých důvodů chtějí nechat zaměstnat ve velkolepém obchodním domě Harpers. Poté, co se setkají u pohovorů, se i spřátelí. Jejich nový život však nebude jednoduchý. Na rušné Oxford Street otevírá nový velkolepý obchodní dům Harpers a hledá zaměstnance! Mezi mnoha nejrůznějšími uchazeči usilují o místo také čtyři mladé ženy: Sally, Beth, Maggie a Rachel. Všechny čtyři mají to štěstí, že jsou vybrány jako nové prodavačky, a společně se stávají nepostradatelnou součástí oddělení s dámskými doplňky. A právě zde začíná jejich vzrušující dobrodružství v nově otevřeném podniku. Mezi krásnými klobouky, jemnými rukavicemi a zářivými šperky vznikají nová přátelství, která nabídnou pomocnou ruku, kdykoli je potřeba. Ovšem vrtochy náročných zákazníků nejsou ani zdaleka to jediné, čemu budou muset mladé hrdinky ve svém novém životě čelit.

Brown, Carolyn - Domek u vodopádu

Brown, Carolyn - Domek u vodopádu

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. října 2023 v 18:58

Platnost do: 30. dubna v 23:59

Zobrazeno: 108×

Neobvyklé poslední přání staré babičky Lucy svede dohromady její vnoučata, která mezi sebou po letech odloučení opět nalézají spojení.Patchwork života je ušitý nejen ze vzpomínek, ale taky z nadějí. Flynn a jeho sestřenice Nessa a April se znovu setkávají po mnoha letech v babiččině domku v texaském městečku, kde v dětství společně trávili letní prázdniny. Jsou odhodlaní vyplnit podivné přání zesnulé babičky Lucy, jež obnáší ruční dokončení patchworkové pokrývky. Jen hotové dílo jim totiž podle závěti umožňuje odemknout babiččinu starou truhlu, která možná ukrývá skutečné dědictví. Steh za stehem obnovují dávné rodinné pouto, o němž ani nevěděli, že ho hledají.

Krajčo Babinská, Karin - Hvězdy na cestě

Krajčo Babinská, Karin - Hvězdy na cestě

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. října 2023 v 19:00

Platnost do: 30. dubna v 23:59

Zobrazeno: 103×

 

V minulosti stárnoucího slavného herce Igora a jeho dcery, úspěšné spisovatelky Vandy, se skrývá tragédie, která navždy změnila jejich životy. Po letech odcizení se setkávají na Krétě, aby tu splnili jedno poslední přání. Podaří se jim během společných dnů ustát řadu vypjatých situací a najít k sobě ztracenou cestu? Emotivní vyprávění o vině a odpuštění vás spolu s hrdiny dovede k jasnému poselství: Každý má svůj příběh, jen ho nikdy nevidíme celý.

Bechynková, Lucie - Ženy zločinu

Bechynková, Lucie - Ženy zločinu

Zdeňka Šandová

Vloženo: 16. října 2023 v 19:02

Platnost do: 30. dubna v 23:59

Zobrazeno: 104×

Zločin má i ženskou tvář – a nikdo to neví lépe než Lucie Bechynková, zločinožroutka a spoluzakladatelka oceňovaného podcastu Opravdové zločiny. Čeho všeho jsou ženy schopny? Co je k mnohdy brutálním činům vede? A jak vypadá osobní i pracovní život policistky, soudní psycholožky nebo ředitelky věznice? Poznejte téma zločinu z opomíjeného úhlu pohledu! Zjistíte, že trestné činy spáchané ženami se co do temnoty a krutosti vyrovnají i nechvalně proslulým vrahům.

Čechová, Dagmar Digma - Kdo ti píše?

Čechová, Dagmar Digma - Kdo ti píše?

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. listopadu 2023 v 13:04

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 91×

Romantická dovolená v kulisách řeckého ráje měla vztah Daniela a Šárky zachránit. Hned druhý den je však zaskočí zpráva o podivném dopisu, který na Daniela čeká na poště. Týden milostného sbližování se tak změní v tíživé čekání na rozuzlení záhady. Kdo a proč dopis poslal, když Daniel jakékoli vazby na místo odeslání popírá? Může mu Šárka po všem, co je potkalo, ještě věřit? Otázky bez odpovědí jitří nezhojené rány a prohlubují mezi partnery propast. I když byli oba rozhodnuti o společnou budoucnost bojovat, najednou začínají vidět sami sebe v jiném světle.

Godfrey, Bradeigh - Moje sestra lže

Godfrey, Bradeigh - Moje sestra lže

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. listopadu 2023 v 13:06

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 90×

POSEDLOST. ZRADA. ODCIZENÍ. A TAJEMSTVÍ UKRYTÉ V MINULOSTI… Jako malé byly sestry Lilian a Rosie nerozlučné. Po Lilianině odchodu na univerzitu se však začaly pomalu odcizovat, až je nakonec předčasná smrt rodičů od sebe odtrhla nadobro. Proto Lilian překvapí, když se jí po téměř třech letech bez kontaktu mladší sestřička ozve a chce si promluvit. Než jí ale vyděšená Rosie stačí říct něco o tom, co se zdá být otázkou života a smrti, narazí do nich na zledovatělé silnici jiné auto a Rosie končí s těžkým poraněním mozku na jednotce intenzivní péče. Lilian je přesvědčená, že nehodu někdo způsobil úmyslně a že odpovědi na otázky kdo a proč se musejí skrývat v sestřině minulosti. Jak postupně rozplétá tajemství uplynulých let, zjišťuje, že toho o Rosie ví mnohem méně, než si myslela. A že čím víc se blíží pravdě, tím větší nebezpečí jim oběma hrozí. Nic z toho ji ale v pátrání po odpovědích nemůže zastavit. Jednou už svoji mladší sestru opustila. Podruhé to udělat nehodlá… _____ Strhující psychologický thriller plný nečekaných zvratů, který by si neměl nechat ujít žádný příznivec Ruth Ware, B. A. Paris a Michele Campbell.

Češka, Stanislav - Odložená vražda

Češka, Stanislav - Odložená vražda

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. listopadu 2023 v 13:10

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 94×

Když bylo ve sportovní tašce vhozené do šachty závlahové nádrže na Brněnsku objeveno tělo dlouho nezvěstného mladého muže, nikoho v tu chvíli nenapadlo, jak složitý čeká vyšetřovatele případ. Mrtvé tělo bylo nalezeno ve velmi špatném stavu a po dlouhé době. Pátrání po vrahovi se začíná rozjíždět na plné obrátky a k vyšetřování je nutné přizvat i univerzitní specialisty…

Jindra, Jaromír - Zločiny dvorního rady II. - Až přiletí kometa

Jindra, Jaromír - Zločiny dvorního rady II. - Až přiletí kometa

Zdeňka Šandová

Vloženo: 2. listopadu 2023 v 13:12

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 92×

Druhý díl historické krimisérie z Českých Budějovic počátku 20. století. Zločiny dvorního rady nejsou klasickou detektivní sérií, třebaže se tu setkáváme se skutečnými kriminálními případy, jež se staly v Českých Budějovicích a jejich nejbližším okolí v letech 1909-1914. Děj je totiž oživen osudy mnoha skutečných i fiktivních postav a postaviček, provázejících čtenáře šesti díly této série. V tomto druhém dílu série, nazvaném podle jednoho z příběhů Až přiletí kometa, řeší dvorní rada Vyroubal a trojice policejních inspektorů nejen těžké zločiny, ale i úsměvné, banální či vážnější situace, jež přináší každodenní život města. To vše se odehrává na pozadí soudobých událostí v rakousko-uherské monarchii roku 1910.

Regan, Lisa - Vražedná temnota

Regan, Lisa - Vražedná temnota

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. listopadu 2023 v 12:31

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 69×

Další případ Josie Quinnové začíná nálezem mrtvého mladého páru v lese. Když strážce parku narazí v lese na těla Valerie a Tylera Yatesových, detektiv Josie Quinnová tuší, že jde o víc než jen o náhodnou otravu. Pitva jí dá za pravdu - Valerii někdo před smrtí do krku hrubě zastrčil přívěsek. Při prohledávání okolí objeví Josiin tým třetí spací pytel, což naznačuje, že u ohně mohl být tu noc ještě někdo. Mohla by to být žena, která chvíli nato vyběhla z lesa přímo pod kola Josiina auta? Indicie Josii vedou na místa ukrytá hluboko v lese - do propletených jeskyní a na statek mimo civilizaci, kde se setkají s mladou dívkou s vyděšenýma očima a obvázanými zápěstími, která ví víc, než říká. Druhý den ji však najdou mrtvou. A se shodným přívěskem. Josie musí zjistit význam smrtelné ozdoby a dopadnout zvráceného vraha dříve, než přijde o život další nevinný člověk. Nebo už je příliš pozdě a vše pohltí temnota?

Schabowski, Carly - Ve stínu duhy

Schabowski, Carly - Ve stínu duhy

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. listopadu 2023 v 12:33

Platnost do: 31. května v 23:59

Zobrazeno: 72×

Když protagonistka Isla najde u prarodičů na půdě starý výstřižek z novin a duhově zbarvený šátek, vyvolá to v ní řadu otázek. Jedním ze dvou mužů v německé uniformě, kteří jsou na fotografii doprovázející novinový článek, je totiž její dědeček. Byl snad nacista? A komu vlastně patřil ten šátek, co září všemi barvami duhy? Děda vzhledem ke své nemoci odpovědi poskytnout nemůže, a tak se Isla vydává hledat pravdu do jeho rodného Polska. Za pomoci starých deníků, dopisů a vzpomínek pamětníků pak rozkrývá srdceryvný příběh mladých milenců, kteří se musí rozdělit, aby ochránili své nejbližší, a které dějinné okolnosti staví před složitá morální dilemata. Podlehnou slabosti a zradí vlastní národ, anebo v sobě naleznou sílu, aby pomohli rozložit nepřítele zevnitř? Islino pátrání vede k nečekaným a šokujícím zjištěním. Kniha Ve stínu duhy, napsaná v žánru historické fikce, se věnuje nepříliš známému a dosud opomíjenému tématu spjatému s druhou světovou válkou, kterým je vynucený vstup polských mužů do německé armády. Autorka se inspirovala skutečnými událostmi z vlastní rodinné historie.