Telefon: 724 379 577

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Whitton, Hana - Anežka z Kuenringu

Whitton, Hana - Anežka z Kuenringu

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. února v 18:33

Platnost do: 31. července v 23:59

Zobrazeno: 105×

Příběh lásky českého vladaře s půvabnou a urozenou Anežkou z Kuenringu. Když se mladý český kralevic Přemysl Otakar II. ožení s téměř o třicet let starší vévodkyní Markétou Babenberskou, je tento diplomaticky dojednaný sňatek považován za oboustranně výhodnou politickou dohodu. To však platí pouze do chvíle, než začne být jasné, že Markéta budoucímu českému králi nedá dědice. Tehdy se na scéně objeví krásná a vzdělaná Anežka ze starobylého šlechtického rodu Kuenringů

Farníková, Helena - Alice

Farníková, Helena - Alice

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. února v 18:34

Platnost do: 31. července v 23:59

Zobrazeno: 93×

Alice právě slaví třiatřicáté narozeniny a matčino tradiční, každoročně se opakující přání s upozorněním na přibývající roky ji vůbec netěší. Je přece spokojená. Dělá to, co ji baví a naplňuje, učí na vysoké škole a zároveň provozuje vlastní psychoterapeutickou praxi. A ani v soukromém životě by toho mnoho neměnila. Má téměř dokonalého přítele a také spoustu kamarádek, na které se může zcela spolehnout. Jenže sled dalších událostí Alicinu sebedůvěru řádně nahlodá. Jak se ukáže, klíčové pro ni bude vyřešit komplikovaný vztah s otcem…  

Methos, Victor - Nečistá hra

Methos, Victor - Nečistá hra

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. února v 18:37

Platnost do: 31. července v 23:59

Zobrazeno: 98×

Napínavý thriller, v němž je hlavní hrdinka rozhodnuta obhájit mentálně postiženého chlapce Teddyho. Ten se dostal do podivného soukolí drogových machinací, kde jde právě o zneužití jeho postižení.Advokátka Dani Rollinsová je v soudní síni neústupná - při obhajobě nevinných lidí tlačí soudce a státní zástupce až do krajnosti. Když se setká s Teddym Thornem, mentálně postiženým teenagerem obviněným z distribuce drog, je přesvědčená, že to celé bude snadná záležitost - párkrát se dostaví k soudu a případ bude vyřízený. Jenže žalobci se snaží soudit Teddyho jako dospělého, a to by ho čekal přísný trest. V Dani postupně sílí podezření, že Teddy je využíván jako pěšák v jakési zlověstné hře.

Keleová-Vasilková, Táňa - Olívie

Keleová-Vasilková, Táňa - Olívie

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. března v 17:03

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 120×

Olívie: Olívie, mladá hrdinka tohoto příběhu, miluje housle a svou rodinu. Touží po klidném životě, v němž by se mohla věnovat hudbě a sama sobě. Život je však složitý a ne vždy se nám podaří splnit si své sny. Olívie se potácí v problémech, které ji připravují o úsměv, ale situace, které ji hřejí u srdce, jí dodávají víru a sílu pokračovat. A protože osud je nevyzpytatelný, připlete se jí do cesty někdo, kdo ji zasype laskavostí a pochopením. Olívie a On: Olíviin život se krásně naplnil. Kromě milované hudby se součástí jejích dnů stala i Sofie, stará dáma, kterou si nesmírně zamilovala, a Oliver. Ten vstoupil do jejího života nečekaně. A stejně nečekaně ji jeho přítomnost hřeje a těší. Její srdce je plné lásky. Tito dva lidé jí usnadňují snášet problémy doma, které neberou konce. Ale v životě je jen málo věcí snadných. Ztráta a bolest si k nám pokaždé najdou cestu. Neobcházejí ani Olívii. Jak se s tím vším vyrovná? Naštěstí život nejen bere, ale i dává, a tak Olívie na své cestě potkává nové lidi, kteří léčí její bolavou duši a vrací jí úsměv na tvář. 

Andeck, Mara - Sisi: císařovniny hvězdy

Andeck, Mara - Sisi: císařovniny hvězdy

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. března v 17:06

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 111×

Historický román založený na životě skutečné postavy Franzisky Angererové, dvorní kadeřnice císařovny Sisi. Pohled do života legendární císařovny Sisi očima její kadeřnice a nejbližší důvěrnice Fanny Angererové. Během jedné divadelní premiéry ve vídeňském Burgtheatru upoutá císařovnu Alžbětu nádherný účes představitelky hlavní role, a tak si následně vyžádá setkání s její kadeřnicí. Mladá Fanny, nemanželská dcera porodní báby, sotva dokáže pochopit své štěstí: Má se stát císařovninou osobní kadeřnicí! 

Hepworth, Sally - Hodná sestra

Hepworth, Sally - Hodná sestra

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. března v 9:28

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 111×

Svérázný a šokující thriller o dvou sestrách, které pojí stejná krev, rodinná tajemství a také spousta lží...Fern Castleová pracuje v místní knihovně. Tři večery v týdnu pravidelně večeří se svým dvojčetem Rose, která je jí celý život oporou a rádcem. Fern je ze sester ta uzavřenější. Vyhýbá se davům, jasným světlům a hlasitým zvukům. Má pečlivě uspořádaný život a narušení její rutiny by mohlo mít nedozírné následky. Když Rose zjistí, že nemůže otěhotnět, Fern v tom vidí příležitost, jak se sestře odvděčit za všechno, co pro ni kdy udělala. Fern může pro Rose dítě odnosit. Jde jen o to najít otce. Snadné jako facka. Jenže tahle mise obrátí Fernin pevně ohraničený život vzhůru nohama a přivolá temná tajemství z minulosti.

Lamballe, Marie - Hluboká modř moře

Lamballe, Marie - Hluboká modř moře

Zdeňka Šandová

Vloženo: 21. března v 9:31

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 86×

Romantický příběh z volné trilogie, jejíž kulisy tvoří divukrásná Bretaň, vypráví o mladé ženě, která se rozhodne rozkrýt dávné rodinné tajemství. Mladá učitelka Katy objeví po smrti svého otce sadu akvarelů, na kterých je zachycen romantický zámeček. Obrazy idylické krajiny ji neuvěřitelně přitahují. Její cesta vede do Bretaně, kde vypátrá nejen záhadný dům, ale i dramatický příběh velké lásky z období druhé světové války. Rozluštění rodinného tajemství ji umožní nalézt samu sebe a poslechnout hlas svého srdce. 

Zmítko, Michal - Meč pro krále: temná zákoutí středověku

Zmítko, Michal - Meč pro krále: temná zákoutí středověku

Zdeňka Šandová

Vloženo: 27. března v 18:57

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 90×

Temná zákoutí středověku, zrada, spiknutí a láska Historický román odehrávající se na počátku vlády mladého Jana Lucemburského L. P. 1314 Poklidné městečko Přelouč je otřeseno vraždou místního kováře. Proč by někdo zabíjel kováře? Zvlášť, když se z kovárny zdánlivě nic neztratilo. Tragická událost překvapivě spustí řetězec událostí a zasáhne i do života mladé dívce Tereze, která právě prožívá svou první lásku. Kovářův syn Michael, který chce otcovu záhadnou smrt objasnit, záhy pochopí, že ve hře je mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát, nejde totiž o nic menšího, než je spiknutí proti panovníkovi.

Thome, Sally - Má mě rád, nemá mě rád

Thome, Sally - Má mě rád, nemá mě rád

Zdeňka Šandová

Vloženo: 27. března v 18:59

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 90×

Humorný romantický příběh o tenké hranici mezi láskou a nenávistí. Kniha byla také zfilmována a v Česku byl film uváděn pod názvem Nesnáším tě, lásko.Lucy Huttonová a Joshua Templeman se nemají rádi. Není to jen tak nějaké obyčejné nepřátelství nebo prostá nesnášenlivost. Nenávidí se celým srdcem a nebojí se dát si to pořádně najevo, a přitom jsou nuceni obývat společnou kancelář vydavatelského domu. Lucy nemůže vystát Joshuovu upjatost a perfekcionismus, on zas pohrdá jejím spontánním přístupem a bláznivě barevným oblečením. Teď se však ještě ke všemu dozvídají, že jeden z nich má být povýšen. Bitva se rozhořívá naplno a Lucy je odhodlaná nevzdat se, i když se jí tahle hra začíná vymykat z rukou. Možná že k Joshuovi zas tak velkou nenávist necítí. Možná ani on k ní. Možná je od vášnivé nevraživosti k lásce překvapivě blízko.

Kaufmann, Lori Banov -Vzpurná dcera

Kaufmann, Lori Banov -Vzpurná dcera

Zdeňka Šandová

Vloženo: 5. dubna v 12:05

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 86×

Román americké autorky, zasazený do Judeje okupované římskou říší.Ester byla od malička zvídavá a toužila po poznání. Přichází ale čas, kdy bude muset být především poslušnou dcerou, která ví, co se sluší a patří. Včetně toho, že přistoupí na dohodnuté manželství. Ovšem blíží se události, které změní vše a rozervou nejen Esteřinu rodinu, ale i Jeruzalém a celou zemi. Židé povstanou proti Římanům a říše vládnoucí světu tvrdě zakročí...

Glockner, David - Vraždy na Grabštejně

Glockner, David - Vraždy na Grabštejně

Zdeňka Šandová

Vloženo: 5. dubna v 12:07

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 88×

Román s kriminálními prvky se odehrává na počátku 20. století v malém městečku pod sídlem hrabat Clam-Gallasů. Vincent Hora, jenž s nasazením vlastního života zabránil anarchistickému atentátu na zámku Auerspergů, se tentokrát stává opatrovníkem Jindřicha Clam-Gallase, mladého talentovaného malíře, trpaslíka a alkoholika, jehož právě propustili z blázince. Po Vincentově příjezdu se začnou na zámku a v okolí dít podivné věci. Kdosi zavraždí mladou služku a brzy následuje série dalších vražd. Vše nasvědčuje tomu, že vrahem je Vincent. Ani on sám si není jist, že tomu tak není, protože ho stále sužují halucinace, takže pochybuje o svém duševním zdraví. V podezření je i skupina mladých lidí z Vídně, kteří městečko popuzují svou nevázaností – malíř Egon Schiele, jeho přátelé, a především Egonova milenka Valerie, která však náhle beze stopy zmizí…

Amphlett, Rachel - Krvavé tajemství: případy Kay Hunterové

Amphlett, Rachel - Krvavé tajemství: případy Kay Hunterové

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. dubna v 12:39

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 95×

Brutální vražda v elitářské rodině. Třetí případ Kay Hunterové. Večírek na zahradě kentského zámečku se nečekaně zvrtne, když je objevena mrtvola šestnáctileté Sophie, na jejíž počest se slavnost konala. Přestože se nejdřív zdá, že policie jde na jistotu, podezřelých je nakonec mnohem víc. Aby Kay Hunterová zjistila, kdo za vraždou stojí, musí odhalit temná tajemství exkluzivní komunity, do níž Sophie patřila. Kay navíc stále pátrá po vlastních nepřátelích, a když učiní šokující objev, má pocit, že její život už nikdy nebude stejný. 

Dranfield, Wendy - Volání o pomoc

Dranfield, Wendy - Volání o pomoc

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. dubna v 12:45

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 102×

Temná pravda za oponou smrtících lží. Druhý díl detektivní série o Madison Harperové. Madison Harperová se vrací do Lost Creek a s pomocí Natea Monroea hledá odpověď na řadu otázek: Kdo ji dostal do vězení za zločin, který nespáchala? Co se stalo s jejím synem? A kdo zabil její bývalou přítelkyni? K tomu se přidá smrt místní dívky, z jejíž sebevraždy se vyklube dílo zvráceného vraha. Vyšetřování postupuje a Madison si myslí, že je připravená na všechno. O tuto jistotu ale přijde, když na policejní stanici v poutech přivlečou jejího vlastního syna...

Žáková, Ivana - Skutečné zločiny na Ostravsku

Žáková, Ivana - Skutečné zločiny na Ostravsku

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. dubna v 12:46

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 100×

Kriminalistická historie ostravského regionu vydává další svědectví, ze kterých tuhne krev v žilách. Tentokrát se vydáte po stopách nelítostných zabijáků plánujících popravu, násilnického stalkera i vražd s mafiánským rukopisem. Před očima vám ožije bestiální mord bílého koně, zločiny mezi rodinnými příslušníky, vraždy z vášně i případ smrtící prostitutky. Více než dvě desítky hrůzných činů z oblasti Ostravska vám ukážou, kolik krutosti se může v lidech skrývat. Jestli máte dost odvahy, pusťte se do čtení.

Ward, Penelope - Pravidla randění

Ward, Penelope - Pravidla randění

Zdeňka Šandová

Vloženo: 8. dubna v 12:48

Platnost do: 30. září v 23:59

Zobrazeno: 101×

 

Billie, talentovaná tatérka, si pronajímá prostor v domě, který patří Colbymu. Ten je její pravý opak – distingovaný a sebevědomý. Zpočátku jsou kamarádi, protože Billie se rozhodla dát si po rozchodu s přítelem pauzu, a dokonce vymyslí pravidla pro jejich „nerandění“. Vzájemná přitažlivost je ale tak silná, že jí oba podlehnou. Jenže Colbymu zaklepe na dveře minulost a oběma obrátí život vzhůru nohama. Všechno hezké musí jednou skončit, ne? Ovšem takový konec Billie nečekala!

Brown, Sandra - Druhá smrt

Brown, Sandra - Druhá smrt

Zdeňka Šandová

Vloženo: 18. dubna v 9:45

Platnost do: 18. října v 23:59

Zobrazeno: 92×

Když konflikt svědomí přeroste v boj o život... Thriller populární americké autorky se kromě napínavé zápletky vyjadřuje i k některým složitým etickým a společenským otázkám.Bývalý nejlepší rozehrávač Super Bowlu Zach je v šoku, když se dozvídá, že jeho bývalá žena Rebecca je po přepadení v kómatu a on má rozhodnout o tom, zda ji odpojit od přístrojů. Tíha zodpovědnosti a veřejného mínění ho nakonec přimějí nechat konečné rozhodnutí na Rebečiných rodičích. O čtyři roky později je pachatel útoku Eban předčasně propuštěn z vězení. Statní zástupkyně Kate Lennonová je odhodlána dostat ho zpět za mříže. Rebečini rodiče dceru celou dobu nechávali na přístrojích, ale pokud by zemřela, hrozí Ebanovi obvinění z vraždy. Zach ví, že to bude muset být on, kdo ji zabije. Eban, který tuší, co mu hrozí, zosnuje plán, aby se Zach ani Kate nedožili Rebečiny smrti - a tím pádem konce jeho svobody.

Strobel, Arno - Fake: kdo ti teď uvěří?

Strobel, Arno - Fake: kdo ti teď uvěří?

Zdeňka Šandová

Vloženo: 18. dubna v 9:47

Platnost do: 18. října v 23:59

Zobrazeno: 100×

Patrick Dostert vede spokojený život: má dobrou práci, přátele, milující manželku. Když u dveří jeho domu nečekaně zazvoní kriminální policie, jako by se ocitl ve špatném snu. Čelí vážnému obvinění z ublížení na zdraví a únosu ženy, kterou nikdy předtím neviděl. Důkazy proti němu jsou poměrně pádné a Patrickův život se tak neuvěřitelnou rychlostí proměňuje v noční můru. Přichází o práci, přátele, ... Když už se zdá, že policie váhá, objevuje se video, na němž je Patrick jasně poznat. Nikdo už nepochybuje. Patrick ve vazbě čeká na soudní proces. Obrazový materiál je pravý, tvrdí policie. Podaří se Patrickovi prokázat, že je to „fake“? 

Dobrylovský, Jiří - Meč a pergamen. Kdo vraždí v Černých lesích?

Dobrylovský, Jiří - Meč a pergamen. Kdo vraždí v Černých lesích?

Zdeňka Šandová

Vloženo: 18. dubna v 9:54

Platnost do: 18. října v 23:59

Zobrazeno: 96×

 V Českém království vládne Jindřich Korutanský, kterého již nikdo nebere vážně, zemí zmítají nepokoje, a aby toho nebylo málo, někdo začal vraždit významné představitele městského stavu, jejichž statky se nacházejí v oblasti tzv. Černých lesů. Jindřichovy starosti přitom prohlubuje fakt, že se jedná o jeho stoupence. Vypátráním vrahů jsou proto králem pověřeni velitel posádky Pražského hradu rytíř Blahota z Lítožnice a jeho přítel mnich Kryštof ze slavného Zbraslavského kláštera. Je možné, aby pachateli uvedených zločinů byli tajemní křižáčtí rytíři?

Kasten, Mona - Křehké srdce

Kasten, Mona - Křehké srdce

Zdeňka Šandová

Vloženo: 18. dubna v 9:57

Platnost do: 18. října v 23:59

Zobrazeno: 99×

Jsou to už tři měsíce, co se Adam neozval. Rosie stále nemůže dostat z hlavy jeho slova z dopisu na rozloučenou. Srdce ji bolí stejně jako první den, postrádá společné rozhovory i každodenní legrační zprávy a fotky, které si s Adamem posílali během turné skupiny Scarlet Luck po Evropě. Touží po blízkosti, kterou s ním cítila, i když byl tisíce kilometrů daleko. Turné skončilo předčasně, jelikož Adam se po nepříjemné události v pařížském studiu rozhodl okamžitě nastoupit odvykací protialkoholní léčbu. Rosie se ze všech sil snaží na Adama zapomenout. Určité rozptýlení nachází ve své práci. Je moderátorkou vlastního internetového pořadu o hudbě a neúnavně pracuje na tom, aby se po posledních událostech vrátil na správnou cestu, ale bohužel se to nedaří úplně nejlépe. A potom Adam opouští kliniku pro léčbu závislostí a u východu jej zachytí nedočkaví novináři. Ve zbídačelém stavu ho vyfotografují a fotky zveřejní. Když Rosie obrázky najde, dojde jí, že Adam je zpátky. A že se jí ani po návratu neozval…

Vondruška, Vlastimil - Smrt šumavského poustevníka

Vondruška, Vlastimil - Smrt šumavského poustevníka

Zdeňka Šandová

Vloženo: 3. května v 17:21

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 93×

Smrt poustevníka Baltazara je dalším detektivním případem pro Oldřicha z Chlumu. Na Oldřicha z Chlumu se obrátí o pomoc purkrabí pražského hradu Johánek z Poděhús. Před časem založil se svým zetěm Jarošem nedaleko Domažlic hrad Pušperk, který má přispět k ochraně zemské hranice. S Bavorskem jsou teď vztahy napjaté a nejspíše se chystá válka. Proto může být každá neobvyklá událost varováním. Jeho zeť našel poblíž hradu mrtvého poustevníka Baltazara, který žil v lesní chatrči u posvátné studánky. Kdo by však zabíjel muže se svatou pověstí, který nic nevlastnil a nikomu nevadil?