Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knižní novinky pro dospělé

Silva, Daniel - Violoncellistka

Silva, Daniel - Violoncellistka

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 8:13

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 156×

Viktor Orlov si už dlouho zahrával se smrtí. Kdysi nejbohatší muž Ruska nyní žije v exilu v Londýně, kde vede neúnavné tažení proti autoritářským kleptokratům, kteří se zmocnili vlády v Kremlu. Jeho sídlo je jednou z nejpřísněji chráněných soukromých budov v Londýně. Přesto se jednoho deštivého letního večera vrahovi podaří ochranku přelstít. Před sebou měl sluchátko telefonu, napůl vypitou sklenku červeného vína a hromádku dokumentů Výsledky testů nenechávají nikoho na pochybách: dokumenty v Orlovově domě byly kontaminovány smrtící látkou. Scotland Yard z vraždy podezírá investigativní novinářku z protikremelských novin, která s Orlovem spolupracovala. Gabriel Allon se však domnívá, že se jeho přátelé z britské rozvědky mýlí. Jeho pátrání po pravdě ho zavede z Londýna do Amsterdamu a nakonec do Ženevy, kde soukromá zpravodajská služba řízená přítelem ruského prezidenta používá „aktivní opatření“ ve stylu KGB, aby podkopala Západ zevnitř. Zastavit ji může pouze Gabriel s pomocí geniální mladé ženy zaměstnané v nejšpinavější bance světa!

Brown, Sandra - Lest

Brown, Sandra - Lest

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 8:14

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 157×

Agent FBI Drex Easton neúnavně sleduje jediný cíl: vypátrat sériového vraha, známého jako Weston Graham. Za posledních třicet let Weston použil mnoho jmen a nespočet převleků, což mu umožnilo okrást osm bohatých žen, než zmizely beze stopy. Jejich rodiny marně čekají na odpovědi a úřady se nemají čeho chytit. Oběti spojuje pouze to, že se v jejich životě objevil nový člověk, který beze stopy zmizel a nezanechal po sobě žádné důkazy o své existenci. kromě podpisu. Drex je přesvědčen, že tyto ženy byly zavražděny a že je za to zodpovědný sociopat, známý jako Weston Graham. Jenže pokaždé když se k němu Drex byť jen malinko přiblíží, Weston změní identitu a zmizí. Poprvé v dlouhé hře na kočku a myš má ovšem Drex podezřelého na dohled.

Bryndza, Robert - Propast smrti

Bryndza, Robert - Propast smrti

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 8:16

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 151×

Kate Marshallová a Tristan Harper se ujímají prvního velkého případu. Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli.

Martin, Sabine - Slzy katovy schovanky

Martin, Sabine - Slzy katovy schovanky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 8:18

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 145×

Pokračování příběhu katovy schovanky, která se loučí se svou falešnou minulostí, kdy se v mužském přestrojení učila katovskému řemeslu, a nyní, už jako žena, jde za svým štěstím. Minulost ji ale stále pronásleduje... Rottweil 1332. Melisanda utekla z Esslingenu, v lese zakopala vše, co připomínalo její minulost esslingenského kata, němého Melchiora, a stala se ženou milovaného Wendela. Oba jsou šťastní - jejich obchod s vínem prospívá a velmi milují svou malou dcerku. Nad jejich štěstím se však stahují mračna. Melisandin tchán je ochoten udělat vše, aby překazil synovo manželství, a na hradě Adlerburg čeká stará nepřítelkyně na příležitost, aby pomstila smrt svého muže. Když Melisanda postupně objeví ve svém domě předměty ze své minulosti městského kata, prozradí se její temné tajemství, její muž se od ní odvrátí a její dcera je unesena. Aby ochránila svoji rodinu, musí se Melisanda utkat s protivníkem, který se neštítí ničeho...

Caplinová, Julie - Kavárna v Kodani

Caplinová, Julie - Kavárna v Kodani

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 8:19

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 149×

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se... Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak... skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.

Dolejšová, Eva - Babičkou proti své vůli

Dolejšová, Eva - Babičkou proti své vůli

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 8:20

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 144×

Humoristicky laděný román zachycuje příběh ženy, která se stala babičkou na svůj vkus příliš brzy. Mladší syn sotva odrostl a Daniela se chystala roztáhnout křídla, jež jí ovšem přistřihla dcera Tereza oznámením, že čeká dítě. Daniela se srovnává s novou a nečekanou sociální rolí a prochází nelehkou životní etapou. Příběh Daniely se může stát inspirací pro všechny ženy, jež žijí život, který žít nechtějí. I ony mohou najít svou cestu, ač se to zdá nemožné, a odvahu změnit to, co ve svém životě změnit chtějí. Nalézt rovnováhu ve svém životě jako partnerky, matky, babičky - ale i jako ženy. Pro všechny situace existuje řešení. Chce to jen odvahu. A nikdy není pozdě najít sama sebe. Natož v pouhých padesáti!

Hart, Emma - Rande s knihomolkou

Hart, Emma - Rande s knihomolkou

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 14:13

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 149×

Román o tom, že láska se dá najít i jinde než na stránkách knih či mezi regály v knihkupectví. Pro Kinsley jsou knihy celý její život. Nejen, že pořád něco čte, ale spolu se dvěma kamarádkami vlastní knihkupectví v malém městě v Montaně. A zatímco její přítelkyně mají své lásky, ona si vystačí s fiktivními muži. Až do chvíle, kdy kamarád jejího bratra Josh z legrace navrhne, že jí pomůže najít přítele. A tak začíná série roztomile trapných schůzek, jejichž účastníci nemají u Kinsley šanci, žádný z nich ji totiž nepřitahuje tolik jako právě Josh.

Belsham, Alison - Balzamovač

Belsham, Alison - Balzamovač

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 14:18

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 156×

Třetí složitý případ inspektora Francise Sullivana je další částí detektivně thrillerové série a volně navazuje na dva předchozí romány - Tatérka a Inkoust. V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno - jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.

1 - Tatérka, 2 - Inkoust, 3 - Balzamovač

Bechynková, Lucie - Opravdové zločiny

Bechynková, Lucie - Opravdové zločiny

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 14:19

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 164×

Záhadné, promyšlené, brutální, drzé - nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát.

Zibura, Ladislav - Prázdniny v Česku

Zibura, Ladislav - Prázdniny v Česku

Zdeňka Šandová

Vloženo: 22. února v 14:20

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 157×

Za dobrodružstvím není třeba létat přes půl světa! Stačí procestovat rodný kraj a dobře se dívat. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční jízdu po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Těšit se můžete na cestu plnou zajímavostí, při které se zasmějete nad příběhy svérázných lidí a načerpáte tipy na výlet. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a pevně se připoutejte! Váš řidič je začátečník.

Patterson, James - Sedmnácté znamení

Patterson, James - Sedmnácté znamení

Zdeňka Šandová

Vloženo: 24. února v 11:22

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 143×

V ulicích San Franciska panuje strach. Po několik měsíců se objevují těla zastřelených bezdomovců, ale policie se zločiny nezabývá. Až seržantce Lindsey Boxerové se podaří vypátrat stopu k vrahovi, který zatouží po osobní odplatě. Lindsay vystavuje nebezpečí jak sebe, tak i kolegy, kteří ji od pátrání odrazují. Ale nechat vraha uniknout? To není její styl.

Forte, Franco - Romulus, první král

Forte, Franco - Romulus, první král

Zdeňka Šandová

Vloženo: 24. února v 11:24

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 148×

Starověký mýtus o založení Říma bratry Romulem a Remem v syrovém dramatickém románovém zpracování. Známý mýtus o dvojčatech Romulovi a Removi a založení Říma zasazují autoři do přesných časových hranic mezi roky 772 a 745 před naším letopočtem, do pravděpodobných reálných kulis pasteveckých kmenů, hladu, zimy a divokého barbarství. Mytický rámec příběhu zaplňují dramatickým, často syrově brutálním dějem, a domýšlejí možný reálný základ situací, z nichž mohl tento mýtus vyrůst. Synové vestálky z královského rodu, kteří měli být se svou matkou zahubeni, jsou tak zachráněni poněkud jinak než legendární vlčicí. Ač vychováni společně v rodině pastýře, rozdílné povahy a charaktery obou dvojčat zavedou každého na jinou cestu. Zakladatelem a prvním vládcem města Říma, které se má stát ostrovem řádu a spravedlnosti v moři barbarství a chaosu, se tak nakonec stává pouze jeden z nich.

Wood, Barbara - Duhový had

Wood, Barbara - Duhový had

Zdeňka Šandová

Vloženo: 24. února v 11:26

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 159×

Joana Druryová, vnučka australských misionářů a dcera britských kolonistů, se po záhadné smrti svých rodičů v Indii náhle ocitá na světě docela sama.

Černá, Jaroslava - Kat Mydlář: Jak utišit bolest lásky

Černá, Jaroslava - Kat Mydlář: Jak utišit bolest lásky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 24. února v 12:05

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 149×

Mladý medik Jan Mydlář je rozhodnut udělat i nemožné, aby se dostal blíže ke své Dorotce a mohl ji vysvobodit z vězení. Osud mu ovšem uštědří krutou ránu a musí se vyrovnat s její smrtí. Aby zapomněl na svůj žal, rozhodne se vstoupit do služeb pražské katovny, kde se jeho otupělé srdce rozechvěje při pohledu na katovu dceru. Jan se musí rozhodnout, zda dokáže znovu začít žít.

Whitton, Hana - Ludmila z Poděbrad: v zajetí sňatkové politiky

Whitton, Hana - Ludmila z Poděbrad: v zajetí sňatkové politiky

Zdeňka Šandová

Vloženo: 24. února v 12:06

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 146×

Ludmila, nejmladší dcera krále Jiřího z Poděbrad, se stala loutkou v otcově sňatkové politice. Proti její vůli se rozhodl provdat ji za Vladislava Jagellonského, aniž by bral v potaz její lásku ke knížeti z Lehnice. Za toho chtěl král totiž provdat druhou dceru Sidonii. Jiří ani netušil, jak tímto bezohledným rozhodnutím naruší už tak křehké vztahy mezi Ludmilou a Sidonií.

Cussler, Clive - Loď duchů

Cussler, Clive - Loď duchů

Zdeňka Šandová

Vloženo: 25. února v 7:45

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 156×

Kurt Austin usilovně pátrá po zmizelé přítelkyni a brzy zjistí, že se noří do temného světa státem sponzorovaného kyberzločinu. Narazí na stopy mizejících vědců, podezřelých nehod a rozlehlou síť obchodování s lidmi. S pomocí svého zástupce z NUMA a přítele Joea Zavaly se zaměří na zlověstnou organizaci přímo v srdci této sítě a pustí se s ní do boje na mnoha frontách - od Monaka přes Severní Koreu až po pobřeží Madagaskaru. To, kam ho nakonec pátrání dovede, však předčí i jeho nejdivočejší představy.

Norman, Andreas - Nevěrní

Norman, Andreas - Nevěrní

Zdeňka Šandová

Vloženo: 25. února v 7:47

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 156×

Špionážní thriller odehrávající se na bruselské půdě, ve kterém se proti sobě v tiché válce postaví šéfka švédské tajné služby a britský agent. Bente Jensenová, pracující jako šéfka kanceláře švédské tajné služby v Bruselu, ví velice dobře, co to znamená žít ve lži. Když však v rodině odhalí nečekané tajemství, neví, jak se s tím vyrovnat. Zvlášť, když se ukáže, že toto tajemství v sobě skrývá velkou hrozbu. V Bruselu také sídlí agent Jonathan Green, jenž pracuje pro britskou MI6 a vede skrytou operaci ovlivňující budoucnost Středního východu. Protože se však přísně tajné informace o této operaci dostaly do rukou Švédů, konkrétně k samotné Bente, nadřízení nechtějí Jonathanovi schválit další akce. Bente a Jonathan se tak setkávají v tiché válce, kde ten, koho milují, může být jejich nejhorším nepřítelem.

Higgins, Kristan - Tak hodně štěstí

Higgins, Kristan - Tak hodně štěstí

Zdeňka Šandová

Vloženo: 25. února v 7:48

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 170×

Potkaly se jako dospívající v táboře pro děti s obezitou a staly se nejlepšími kamarádkami. Emerson, Georgii a Marley spojil jeden velký celoživotní problém - boj s nadváhou. Uplynulo šestnáct let a Emerson umírá. Vzdala svůj zápas s přebytečnými kily. Jejím posledním přáním bylo, aby její nejlepší kamarádky zvítězily nad strachem, který je provází již od jejich útlého dětství. Co to ale znamená? Na to musí každá z nich přijít sama. Georgia se učí, že nemusí žít podle představ své matky a bratra a může přijmout lásku svého bývalého manžela. Marley se stále vyrovnává se smrtí své sestry-dvojčete a poznává, že i ona má šanci prožít romantický vztah. S tím, jak se Georgia a Marley stávají silnějšími, zdá se poslední odkaz jejich kamarádky mnohem jasnější: více než cokoli jiného na světě si přála, aby se její kamarádky naučily milovat především samy sebe.

Anderson, Poppy J. - Tajná přísada láska

Anderson, Poppy J. - Tajná přísada láska

Zdeňka Šandová

Vloženo: 25. února v 7:53

Platnost do: 31. října v 23:59

Zobrazeno: 155×

Andrew Knight je nová hvězda na bostonském gastronomickém nebi - ovšem mezitím naprosto vyhořelá. Při spontánní dovolené v Maine potká atraktivní, ale trochu ztřeštěnou Brooke Dayovou, která vlastní spolu s rodiči malou restauraci a vůbec netuší, kdo se to u ní ubytoval. Oba dva se společně postarají o to, aby se z Crab Inn místo lokálu pro zasvěcené stal módní restaurant pro všechny. A Andrewa poprvé po letech nejen díky Brooke, do níž se bláznivě zamiloval, vaření zase baví. Dokáže mu však dívka odpustit, že jí neřekl pravdu?.

1 - Tajná přísada láska, 2 - Polibek jako dezert

Dán, Dominik - Kníže Smrt

Dán, Dominik - Kníže Smrt

Zdeňka Šandová

Vloženo: 29. března v 10:13

Platnost do: 30. listopadu v 23:59

Zobrazeno: 130×

Dvojice nerozlučných detektivů z oddělení vražd tentokrát pátrá po vrahovi stavebního podnikatele, jehož zmučené tělo bylo nalezeno v zahrádkářské kolonii pod Děvínem. Oddělení vražd a smrt jsou jako zamilovaný pár v parku - jdou ruku v ruce vedle sebe a tvoří téměř dokonalou jednotu. Navzájem si na sebe zvykli, naučili se vzájemně respektovat a bát se jeden druhého. I detektivové z oddělení vražd se smrti bojí, a přestože si s ní tykají, její poslední návštěva je pořádně vyvedla z míry. Přišla a vzala si blízkého člověka. A o dva dny později přišla znovu, tentokrát už to ale nebylo osobní, byla to jejich práce: manželka stavebního podnikatele našla svého muže v chatě s useknutou hlavou a probodnutým hrudníkem.