Telefon: 724 379 577

Otevřeno: pondělí 7:30-11:30 a 12:00-18:00 a čtvrtek 7:30-11:30 a 12:00-18:00

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Knihovna po rekonstrukci

  • Zdeňka Šandová

Vloženo: 30. listopadu 2022 v 11:10

Zobrazeno: 459×

V roce 2022 proběhla rekonstrukce stávajících prostor a knihovna byla zároveň rozšířena o prostory přilehlého, po původním majiteli značně zdevastovaného, objektu. V nových prostorách vzniklo dětské oddělení a společenská místnost včetně sociálního zázemí. Rekonstrukce mohla proběhnout díky dotaci od Středočeského kraje, kterou získala Obec Zbraslavice.

Díky další dotaci od Středočeského kraje, kterou získala přímo knihovna, byl do původní části knihovny pořízen nový nábytek. Nejen regály do hlavní místnosti oddělení pro dospělé, ale i nábytek do vstupní chodby a sedací nábytek do dětského oddělení.

Knihovna získala i dotaci od Ministerstva kultury ČR. Za pomoci těchto finančních prostředků jsme mohli pořídit nový moderní knihovní systém včetně moderního webového katalogu, který má proti původnímu spoustu nových funkcí. Dále byla nakoupena prezentační technika (notebook, dataprojektor a plátno), která je využívána při různých besedách pro veřejnost i pro ZŠ.

Na to, jak se nám rekonstrukce povedla, se můžete podívat nejen na přiložených fotografiích. Budeme rádi, pokud knihovnu budete navštěvovat osobně a zařadíte se mezi naše stálé čtenáře ...

Galerie