P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
16.12.2018 - 12:17 CET Přihlášení uživatele

Aktuality
O knihovně
Ceník
Služby
Vzkazy
Akce
Fotogalerie
Dokumenty
Knižní novinky
Kontakty

 

Obec Zbraslavice

 

 

 

místo pro vaše fotografie

Středisková knihovna Zbraslavice - idatabaze.czKnihovny - idatabaze.cz
 

Knihovna > Knižní novinky

Tisk Řadit podle data vložení sestupně Řadit podle data vložení vzestupně Řadit podle nadpisu sestupně Řadit podle nadpisu vzestupně Zpět
Zobraz / Skyj

Barbara Wood - Vzdálená řeka

Román představuje dvě rodiny, jejichž vzájemné antipatie planou vysokým nenávistným plamenem. Důvod těchto vztahů možná bude odhalen ve chvíli, kdy je na pozemku vinařské rodiny Schallerových nalezena v současnosti lidská kostra, oběť dřívějšího neodhaleného zločinu. Tím se otevřou dveře skrývaným tajemstvím z počátku 20. století a v napínavém románu s detektivní zápletkou se tak bude řešit záležitost, která by bývala měla zůstat ukryta ve věčné tmě.

Zobraz / Skyj

John Marrs - Když jsi odešel

Anglický psychologický thriller o ztraceném manželovi a otci rodiny, který se znovu objeví po pětadvaceti letech. Jednoho dne se Simon ztratí. Jeho žena Catherine marně doufá, že si šel pouze zaběhat. Jenže jeho běžecké boty zůstanou u dveří. Stejně tak i ostatní věci. Nic nechybí. Pouze Simon. Catherin zůstane sama. Na jejích bedrech leží náročná péče o tři děti a domácnost. Zatím Simon začíná nový život, osvobozuje se od minulosti. A pak, po pětadvaceti letech, se objeví náhle před Catherine. Chce jí vyprávět o sobě a také chce vědět, co Catherine dělala. Je však otázkou, zda Catherine se chce dozvědět pravdu.

Zobraz / Skyj

Katarína Gillerová - Kroky v dešti

Láska v nelehké době socialismu, utajený sňatek, manželova zrada. Středoškolačka Jolana se s tím vším musí smířit ještě před maturitou. O více než třicet let později čelí její dcera Diana následkům špatného rozhodnutí, které tragicky změní život její rodiny...


Zobraz / Skyj

Petra Dvořáková - Dědina

Hranice rozorané mezi poli i lidmi. Hospoda, malá prodejna, zabíjačky. Nevěra a jeden nezdařený pohřeb. Babka s dědkem srostlí jak dva stromy. Život spjatý s půdou, zvířaty a hospodařením. To všechno je Dědina, příběh jedné současné vesnice vyprávěný očima jejích obyvatel.

Zobraz / Skyj

Dominik Dán - Dopis ze záhrobí

Píše se rok 1990 a vězni a přátelé Dušan a Gregor se těší na amnestii. Dušana pouštějí o týden dříve a Marie, Gregorova žena, dostává dopis, aby Dušana nechala u nich bydlet, než pustí i Gregora. Marie i s dcerou jsou však nalezeny zavražděné. Vyšetřovatel Eduard Burger a jeho tým mají jedinečnou možnost prokázat, že kvality jejich práce jsou špičkové bez ohledu na změnu politického režimu. Co se však na případu zdá jako jasné a jednoznačné, může být komplikovanější. Naplní Burger očekávání, která od něj má nejen nová demokratická společnost, ale především on sám?

Zobraz / Skyj

Jan Bauer - Hrad mrtvých

Pátý díl série historických detektivek Případy královského soudce Melichara, odehrávajících se v pozdně středověkých Čechách. Když se šlechtic Raimund z Pušperku konečně vrátil z královské svatby a korunovace Jana Lucemburského domů do podhůří Šumavy, je zděšen. Hrad Pušperk je zcela opuštěný, jeho žena Voršila ani mladá dcera nejsou k nalezení a všichni ostatní obyvatelé byli brutálně povražděni. Požádá o pomoc svého přítele, který ho odkáže na služby královského soudce Melichara z Roupova. Melichar se tak i se svým věrným společníkem opět pouští do náročného vyšetřování. Pokusí se nejen vypátrat nebezpečné vrahy, ale především nalézt a osvobodit Raimundovu ženu a dceru.

Zobraz / Skyj

Robert Bryndza - Chladnokrevně

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení. Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven. Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi?


 

   1  [2]

Další